Pája699 Pája699 komentáře u knih

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Moc krásná kniha. Do GUMPA jsem se hned zamilovala a hltala jeho příběh stránku za stránkou. Už od narození se s ním život nepáral, ale vybojoval si svoje štěstí :-) ale za jakou cenu? Lidi by se nad sebou měli vážně zamyslet. Zvíře není věc se kterou se může zacházet jako s kusem hadru. Jejich oddanost a věrnost nezná mezí. Pro mě je pes prostě člen rodiny! Kdo ještě nečetl, tak šup šup dotoho.

04.01.2021 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

(SPOILER) Po nějakém čase zase s Kim..... Byla to jízda, místy teda chladná. Kev tam prostě scházel a všem chyběl. To bylo znát na každé stránce. Nováček to neměl v žádném případě snadné, ale zvládnul to, což mě potěšilo. Kim mi občas šla na nervy s tím svým chováním, ale to je prostě naše Kim. Vyšetřování Steacy mě bavilo o kousíček víc, než hlavní příběh. I když také nebyl špatný. Za mě plný počet. Lepší knihu na konec roku sem si nemohla přát.

30.12.2020 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Bezvadný námět se stalkerem. Chvílemi jsem se i přičtení sama doma bála :-) Někdo Vás pozozuje a vy o tom ani nemáte tušení brrr. Z tohohle příběhu až mrazilo. Opět čtivé a napínavé, ale opět pro mě zbytečně natažené. To mi v celkovém důsledku kazí celkový dojem z knihy, bohužel. Někdy méně je opravdu více. No a o komisařce Margot v pokročilém těhotenství ani nemluvím. Ta mi tam opravdu nesedla.

27.12.2020 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Celá tato série je pro mě neskutečně skvělá. Jsou to příběhy, od kterých se nejde odtrhnout. Budu doufat, že z pera aurtoky vyjde další díl. Tohle se čte prostě samo. Jude už opravdu není z ledu....Přiznám se, že ze závěru jsem byla trošičku na měko :-)

21.12.2020 5 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Úžasná kniha se zajímavým příběhem. Kde je vlastně pravda? Kdo vlastně lže a předstírá? Celou knihu jsem to měla jak na houpačce. Skvěle napsané. První kniha od autorky a určitě se vrhnu i na další a věřím, že mě nezklamou .-)

17.12.2020 4 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Napínavé, nepředvídatelné, tahle série mě prostě baví! Druhý díl s detektivem Jude Fontaine a s parťákem byla zase neskutečná jízda. Laďka zase o něco stoupla. Trošku drsnější něž první díl, ale byla to pecka. Zajímavá poslední kapitovala, která slibuje určitě napínavé pokračování ze soukromí Jude. Jen malá vítka...motiv a více informací o vrahovy/vrazích mohlo být více propracované.

14.12.2020 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Joono, Joono co mi to děláš :-) opět perfektní příběh, který je plný napětí a nečekaného odhalení. I když musím se přiznat, že jsem tomu přišla na kloub .-) Krátké kapitoly tomu dodávají šmrnc a dobře se čte, ale i tak by to klidně mohlo mít o 100 stran méně se přiznám. Místy mi to přišlo zbytečně natahané a zdlouhavé. Perfektní detektivka

14.12.2020 4 z 5

Fobie Fobie Wulf Dorn

Dorn si u mě vylepšil reputaci a dokázal, že prostě umí. Tohle mě neskutečně bavilo. Od knihy se nešlo odtrhnout. Tajuplné, napínavé a mrazivé. Nad koncem knihy přemýšlím ještě teď...

08.12.2020 5 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

U knížky MODRÁ jsem se fakt bavila a po dlouhé době i nenudila. Četla se krásně a vše bez chybičky do detailu popsané. Sama jako bych byla na plachetnici a plavila se po moři. Potápění, slunce, vítr vás čechrá ve vlasech a hlavně ta svoboda. Prostě dokonalost :-) A opět zase, když už jsem si myslela, že je vše řečeno a odhaleno, pletla jsem se……

03.12.2020 5 z 5

Řekni, kde ji najdu Řekni, kde ji najdu Joy Fielding

Pro mě zklamání, bohužel nemůžu dát lepší hodnocení. Začátek vcelku dobrý, ale pak táhlá nuda. Nesympatické skoro všechny postavy. Jamie mě neskutečně štvala svojí naivitou a hloupostí.

01.12.2020 2 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Dávám 3 hvězdy a hodnotím jako průměr. Cca do poloviny knihy jsem se fakt se čtením trápila. Děj se vlekl a vůbec mě nevtáhl a nechytil. Do čtení se jsem se musela nutit. Pak od jisté stránky to nabralo na rychlosti a nešlo se odrthnout. Sice jsem měla tušení jak to vlastně asi dopadne, ale to nevadilo. Konec jsem zhltla jak malinu :-)

27.11.2020 3 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Sice se mi Řezník od autorky líbil o chlup více, ale to neznamená, že je tato kniha špatná, naopak. Geo 14 let skrývá tajemství, které stejně vypluje na povrh a dožene ji. Kniha se čte sama a na konci má i své překvapení v rozuzlení k vraždám, co se dějí v přítomnosti. Trošičku předvídatelné, ale i tak za mě super počtení. Děj vás vtáhne a nepustí do poslední stránky .-)

25.11.2020 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Je mi líto, ale tahle kniha za mě vážně ne. Pro mě velké zklamání, na to jaké zde má velké hodnocení a i tipy od přátel. Do půlky knihy jsem se nudila a chtěla odložit, nuda a šeď. Pak se to trošičku rozjelo, ale děj byl tak předvídatelný..a ten konec...bože. Ani krátké kapitoly tomu nepomohly z "milionů" pohledů, spíše naopak. Tehle styl psaní mi asi prostě nevyhovoval a to hokej mám vážně ráda.

18.11.2020 2 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Tak tohle byl příběh jedna báseň - nešlo se prostě odtrhnout a nenudí ani trochu :-) Za mě nejlepší kniha od autora co jsem četla. Na konci rozuzlení jsem byla vážně překvapená jak to všechno vlastně bylo. Svojí teorii jsem sice měla, ale ta se rozpadla během pár stránek. Prostě wow. Určitě si přečtěte .-)

16.11.2020 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Páááni, tak to byla zase pecka a skvělá jízda tento případ! Spisovatelka prostě umí, její příběhy mě fakt baví. Jen z odhalení pachatele jsem byla mírně zklamaná. Na mušce jsem ho měla docela brzo, ale říkala jsem si, že to je blbost, že to musí být někdo jiný, ale nebyl :-) Těším se určitě na třetí případ, kde se doufám více dozvíme o subjektu 037 a o Jakeovi.

10.11.2020 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Včera jsem dočetla tuto knihu s příběhem Violy a její rodiny a stále nemáme slov. Jsem zděšená, smutná, ubrečená. Je až neuvěřitelné, jak dokážou být lidi k sobě zlý a krutý. Jsem vážně ráda, že paní Viola nakonec našla své životní štěstí i potom co musela za války všechno prožít a vytrpět. Na tento příběh jen tak nezapomenu, v srdci zůstane. Za mě jedna z nejlepších knih na toto téma. Žádné zkrášlování pravdy, bez přetvářky, příběh psaný životem.

05.11.2020 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Milé, odpočinkové, romantické čtení u kterého si odpočinete. V těchto perných dnech, to byl balzám pro duši. Nenáročné čtení, které pobaví. Bylo příjemné se vrátit o x let do zadu :-)

03.11.2020 4 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Perfektní čtení od začátku a ž do konce. Sice jsem cca od půlky knihy tušila, kdo zatím je, tak i přesto mě konec velmi překvapil. To jsem nečekala :-) Určitě stojí za přečtení, nudit se rozhodně nebudete. Každá stránka plná napětí a nezodpovězených otázek, které se mi v hlavě hodily.

29.10.2020 5 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Za mě povedený kousek tato kniha, která pro mě byla milým překvapením. Propracovaný krimi příběh s nádechem erotiky. Děj trošičku předvídatelný, ale četlo se to samo. Děj byl vyprávěn z obou pohledů a to já mám ráda :-)

27.10.2020 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Krásně strávené dva večery při této knize. Troufám si tvrdit, že autorka má silně našlápnuto na perfektní sérii. Vraha a důvody jsem sice odhalila brzy, ale to knize neubralo na dinamičnosti. Judy a její parťák mi byli hned sympatičtí. Každý má svého kostlivce ve skříni a o tom byla více méně celá kniha. Četlo se to samo a já se už těším na pokračování.

22.10.2020 5 z 5