Petra Ďat Petra Ďat komentáře u knih

Zářijová světla Zářijová světla Carlos Ruiz Zafón

skvěle jako vždy

18.03.2015 4 z 5

Hříšné Hříšné Sara Shepard

Super, jen mě mrzí že je to tak roztahaný, těším se na další díl!:)

01.03.2015 2 z 5

Cesta pustinou Cesta pustinou Emmy Laybourne

na konci trochu moc doják už na mě, ale tak sem ráda že to dopadlo dobře:)

11.01.2015 5 z 5

Tajné deníky Charlotty Brontëové Tajné deníky Charlotty Brontëové Syrie James

Kniha se mi libila i když někdy tam bylo zbytečně moc popis krajiny a toho a toho přes celou stranu.Tohle vynechat a je to zajímavý životopis schovaný do hezkého příběhu.Nejvíc se mi líbily pasáže z internátní školy a pak z Bruselu. V hodně úryvcích jsem viděla shodu s některými Charlotinými knihami a jsem ráda že jsem zjistila čim se inspirovala.Taky se mi libilo že v knize bylo hodně autorových vysvětlivek.

15.12.2014 2 z 5

Kníže z mlhy Kníže z mlhy Carlos Ruiz Zafón

naprosto skvělá kniha

27.11.2014

Ztracená knihovna Ztracená knihovna A. M. Dean

No kniha mě popravdě trochu zklamala.Musím říct že prvních 300 se vlastně nic nedělo, nebo to alespoň bylo tak nezáživně napsané že sem to dlouho louskala.Měla sem docela i zmatek v postavach motalo se tam dost jmen. Konec mě teda trošku zaskočil nenapadlo mě že by knihovna vlastně byla v elektronické podobě ale nikde sem si nevšimla že by bylo řečeno co se tedy vlastně stalo s původními svitky poté co byly přeneseny do elektrické podoby? Možna bych uplně vynechala ty časti se snoubencem přišly mi zbytečné.Konec knihy nebyl špatný ale myslim že autorovy by možná šlo mnohem lépe psaní o historii jako takové.Dodatky ke slavným budovám na konci se mi ve finále četli lépe než kniha samotná.

24.11.2014

Případ nevěrné Kláry Případ nevěrné Kláry Michal Viewegh

libilo se mi celkové téma knížky takovej dobrej pohled na žárlivost,pár jeho názorů se mi líbilo ale myslim že je dost těžký aplikovat je v reálu:D...Jen ten konec nic moc..vlastně nevím jak to dopadlo můžu si je domýšlet jestli ten konec byl konec Norbertova románu,nebo jestli to vlastně bylo reálný.

05.09.2014 2 z 5

Nebe v plamenech Nebe v plamenech Emmy Laybourne

100% řadím do seznamu mích nejoblíbenějších knížek...pořád se to drží na té "reálnější " urovni,žadny extra krvelačný monstra,popis detailu tak akorát....Rozhodně doporučuju první aji druhej díl..a sama se těším na třetí:)

04.08.2014

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

skvěla kniha,děj mně pohltil a musela sem nad ním přemýšlet i dlouho po zavření knihy,těšim se na pokračování a sem zvedava jak to všecko dopadne..

29.06.2014 5 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Tahle knížka má ode mně velký + za fotky,a letáčky atd.Mám to v knížkách moc ráda a málo kdy na to narazím,klidně bych jich tam snesla ještě mnohem víc, a klidně bych taky snesla mnohem víc popisu míst které navštívily.To že se dají dohromady bylo předvídatelné,ale sem ráda že tam té romantiky bylo takhle skromně.

26.05.2014

Dokonalé Dokonalé Sara Shepard

těšim se na další!

17.05.2014 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

kniha se četla docela dobře až teda na ten konec..to přeslazený oslovování,svatba...tetování..hrozně přehnaný,takže konec se mi vubec nelibil.Taky sem ráda že popis Travise byl až na konci protože sem si ho rozhodně nepředstavovala jako nakyho nabušenýho plešouna.Musim souhlasit s nazory niže uvedenýma, že ani travis ani abby nebyli vubec jako v popisu na přebale,a ty oslovení "HOLU" a "Amerika" fakt hrozný.

07.05.2014 1 z 5

... a pak se mi to vymklo z rukou ... a pak se mi to vymklo z rukou Louise Rennison

Vážně jsem se zasmála,dobrá:)

09.04.2014

Nevinné Nevinné Sara Shepard

Libil se mi o trochu min než první díl,ale to je spíš tim že začínají byt vidět rozdily mezi serialem a knížkou.Ale četla se mi stejně dobře,a určitě se pustím i do zbytku řady:)

16.01.2014

Proroctví sester Proroctví sester Michelle Zink

Kniha se mi hrozně moc líbila.Ze začátku sem se bála,aby to nebylo nějak moc dětinský ale nakonec mi to tak vubec nepřišlo.Vubec sem se nemohla od stránek odtrhnout.Už se těším až se pustím do čtení dalších dílů:))

24.10.2013 3 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Bohužel musím říct že mě kniha docela zklamala.Čekala jsem že to bude víc do podrobna o carry a jejích kamarádkách.Seriál se mi libíl vic.

16.10.2013

Stín katedrály Stín katedrály Miloš Urban

Od této knihy jsem čekla že to bude něco jako Dan Brown po česku,bohužel mě ale knihatrochu zklamala.Zakladní příběh se mi libil,ale některé pasáže mi přišli chaotické a nějak jsem se nemohla zorientovat.Děj je docela složitě popisovany a musela sem často hodně zapojit fantazii.

25.09.2013

Pygmalion / Pygmalion (dvojjazyčná kniha) Pygmalion / Pygmalion (dvojjazyčná kniha) George Bernard Shaw

Hezkej příběh,moc dobře se čte:))

17.04.2013 4 z 5