PetraBery Online PetraBery komentáře u knih

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Originální a zajímavě pojatý svět, který autor vytvořil, nás přivádí na Zemi, kde lidé nemůžou být nemocní, vyléčit lze vše a ukončit život můžou pouze „smrtky“. Učedníky „smrtky“ se stávají i Citra a Rowan, kteří jsou ale v konci zácviku postaveni proti sobě. Kdo vyhraje a stane se „smrtkou“ a kdo bude pokosen? Skvělá kniha, kterou jsem přečetla opravdu snad na jeden nádech.

24.09.2018 5 z 5

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

Smutná kniha o nemocné sedmnáctileté dívce Tess, která má leukémii a uzdravit se nedá. Tessa se snaží splnit si svůj seznam než zemře. Co všechno chce zkusit a prožít je pochopitelné, její chování se mi sice nelíbilo, ale odsuzovat ho nelze. Autorka opravdu dobře vykreslila to, jak se člověk s postupem nemoci mění nejen fyzicky, ale i psychicky. S podobnou tématikou jsem již nějaké knihy četla, ale i tato za přečtení stojí.

24.09.2018 4 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Simon Booker

Stejně jako předchozí díl, tak i tento je čtivým detektivním příběhem, kdy hlavní hrdinka Morgan vyšetřuje možný justiční omyl. K tomu musí Morgan řešit i osobní linku s dcerou Lissou, kdy konec byl v této rovině celkem nečekaný. Pokud bude další díl, ráda si ho přečtu.

24.09.2018 4 z 5

Náš tajný příběh Náš tajný příběh Jessi Kirby

Příběh o ztrátě paměti hlavní hrdinky Olivie, která si po dopravní nehodě nepamatuje poslední čtyři roky. Byla opravdu taková, jakou jí vykreslují ostatní? Nebo před nimi měla tajemství… Hledání sebe sama je popsáno dobře, romantiky tak akorát. Celkově lehce nadprůměrné čtení nejen pro dospívající.

24.09.2018 3 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Pan profesor Kolář je špičkou ve svém oboru nejen u nás. Rozhovor s ním je zajímavou sondou do lidského těla a pohybového aparátu obzvlášť. Jeho náhled na život mi je blízký a myslím, že se od něj můžeme všichni učit. Určitě jsem nečetla naposledy a rozhodně doporučuji.

11.09.2018 5 z 5

Skrytá píseň Skrytá píseň Valentina Nazarova

Hlavní hrdinka knihy Nika se vrací do míst, kde byla naposledy spatřena její nezvěstná sestra. Vydává se po jejích stopách a snaží se odhalit, co se přes osmi lety sestře Jen stalo. Příběh o nejen sourozenecké lásce a hudbě, která se jako nit táhne celou knihou. Dobře napsané, relativně rychle přečtené, ale závěr je dle mého až moc zašmodrchaný. Lepší průměr, tak 3,5 hvězdy.

11.09.2018 3 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Útlá kniha se silným příběhem. Osmiletá Klárka se po přestěhování z města na neobydlenou vesnici seznamuje se „zapomenutou“ Helgou, která jí postupně odkrývá svou minulost. Co se stalo, že na Helgu zapomněli? A kde jsou ostatní z její rodiny? Válečná zvěrstva viděná očima malého dítěte. Opravdu skvěle napsané, ostatním můžu jenom doporučit.

11.09.2018 5 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Hlavní hrdinka Natasha se v poslední den před vyhoštěním z Ameriky náhodně setká s Danielem, který se jí snaží přesvědčit, že existuje láska na první pohled. Ale existuje opravdu? Lze se do někoho zamilovat během pár hodin? Příjemná young adult literatura, u které se nemusí moc přemýšlet a prostě si jen tak užíváte střídavé vyprávění hlavních hrdinů. Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 *, ale předchozí kniha se mi líbila o něco více, takže dneska je to o jednu * míň.

11.09.2018 3 z 5

Město nekonečné noci Město nekonečné noci Lincoln Child

Další díl série agenta Pendergasta, není to ten z nejlepších, ale četl se dobře a vyšetřování s poručíkem D´Agostou běželo jako na drátkách. Za mne spokojenost a budu se těšit na další díl.

01.09.2018 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Sedmiletá, téměř osmiletá, Elsa je jiná. A stejně tak její babička může být brána jako jiná, protože se nechová jako klasická babička. Nádherný příběh malé chytré holčičky formované fantazií své babičky, která ovlivnila osudy všech obyvatel bytového domu. Kniha při které se usmíváte, zamýšlíte a i si popláčete, protože Vás chytne za srdce. Rozhodně kniha, kterou jsem nečetla naposledy. Doporučuji všema deseti!!!

01.09.2018 5 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Liz Lawler

Opravdu dobře napsaná prvotina, kde autorka výborně vykreslila pocity hlavní hrdinky Alex, která se potýká s nedůvěrou veškerého svého okolí ohledně jejího napadení. Čtivá kniha, kdo za vším stojí jsem odhadla chvíli před tím než nám to autorka sama prozradila, takže celkově spokojenost.

01.09.2018 4 z 5

Než odejdeš Než odejdeš Clare Swatman

Hlavní hrdinka Zoe dostane šanci změnit některé důležité dny svého života. Podaří se jí ale zachránit svého manžela Eda od předurčené smrti? Romantická kniha s dobrým nápadem a ucházejícím provedením. Konec se mi k celému příběhu hodil. Jen je škoda, že druhé šance jsou v životě spíše výjimečné, proto musíme využít každý jedinečný okamžik. Celkově knihu hodnotím na 3,5 hvězdy.

01.09.2018 3 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Hm, tak já nějak nevím… Téma zajímavé, návrat třicátníka Pata z psychiatrické léčebny po delší době. Do života, který léčbě předcházel, se ale vrátit nelze. Pat je přesvědčený, že když na sobě bude dostatečně pracovat, tak se opět shledá se svou ženou Nikki. Ale je to opravdu tak? Některé myšlenky byly fajn, uvažování hlavního hrdiny celkem věrohodně popsáno... Ale to je asi tak všechno, rozhodně ne bestseller. Alespoň za mě ne. Tak 2,5 hvězdy, když zavřu obě oči, tak zaokrouhlím nahoru na 3.

20.08.2018 3 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Čtivá detektivka s troškou tajemna a duchařiny. Hlavní hrdinka Amelia je restaurátorkou hrobů a pomáhá detektivu Johnu Devlinovi s vyřešením vražd, které se objevují právě na hřbitovech. Přitažlivost mezi aktéry je zřejmá, ale není přehnaná. Vyšetřování odsýpalo, čtení mě bavilo a další díl si ráda přečtu.

20.08.2018 4 z 5

Nejskrytější přání Nejskrytější přání Marybeth Mayhew Whalen

V knize se střídá více vypravěčů, tak mi chvíli trvalo než jsem se začetla. A poté už jsem si jen užívala vyprávění obyvatelů maloměsta Sylamore Glen, jejich starosti, radosti, ale i skrytá přání a tajemství z minulosti. A za mne spokojenost, čtení jsem si užila.

20.08.2018 4 z 5

Poprvé a pak pořád znovu Poprvé a pak pořád znovu Lisa Moos

Přečteno spíše ze zvědavosti, kolegyně měla knihu na stole. Kdybych nepřečetla, o nic bych nepřišla. Životní příběh Lisy mě moc nebavil, stále se opakující scénář… Informace o prostituci byly některé drsné a zvrácené. Ona sama byla prostě nepoučitelná a její vztah k synům mi jako matce přišel nepochopitelný.

20.08.2018 2 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

I druhá kniha této autorky je čtivá, nechybí napětí a dohady, co se vlastně hlavní hrdince Karen stalo a kdo stojí za vraždou neznámého (nebo známého?) muže. Jak dobře známe lidi, se kterými sdílíme osobní život? Placka na obale je dle mého nezaslouženě, ale jinak to na 4 hvězdy určitě stačí.

07.08.2018 4 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Stejně jako předchozí autorčina kniha je i tato kniha silným zajímavým příběhem. V hlavní roli „dokonalá“ rodina Richardsonových, jejich čtyři děti a na druhé straně volnomyšlenkářská umělkyně Mia se svou dospívající dcerou. V průběhu příběhu vyplouvají na povrch tajemství obou rodin, zapomenuté a nikdy nesplněné sny a hlavně pravdy, které formují celý následující život. Skvělá sonda nejen do mysli matek. 4,5 hvězdy.

07.08.2018 5 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Hodně dobře napsaná kniha – Amy je 15 let ve vegetativním stavu po napadení a stane se hlavním tématem článku novinářky na volné noze Alex, která propadá alkoholismu. Alex se postupně snaží rozplést celý případ. Příběh je svižně psaný, vyprávěný z více pohledů a opravdu dobře se četl. Na prvotinu autorky povedené.

07.08.2018 4 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Hlavní postava knihy Britt-Marie je svérázná šedesátnice, která nedá nikomu nic zadarmo. A jaký otisk po ní zůstal ve vesnici Borg, se můžete dočíst právě v této knize. A je to kniha lehce psaná, vtipná, smutná i laskavá. Zatím se mi nestalo, že bych byla z knihy od tohoto autora zklamaná.

01.08.2018 5 z 5