PetraBery PetraBery komentáře u knih

Trofej Trofej Steffen Jacobsen

Čtivý a napínavý thriller, kdy se hlavní hrdina Michael Sander snaží osvětlit nalezené video z lovu lidí. Kdo jsou lovci a kdo jsou oběti? Svižně napsané, podařené dílo. Podívám se v knihovně určitě po druhém díle.

01.08.2018 4 z 5

Pokud zůstaneš Pokud zůstaneš Courtney Cole

Celkem čtivá oddechovka, kde je od začátku jasné, jak příběh skončí. Záporák Pax, který má problémy s drogami, kladná Mila, která je klíčem k jeho nápravě. A na pozadí Paxova minulost, která odhalí událost ovlivňující celý jeho další život.

01.08.2018 3 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Krásným jazykem psaný životní příběh člověka Gabriela nám ukazuje cikánskou kulturu, jejich zvyky, dovednosti a pohled na život. Gabriel se svým darem nás nechá nahlédnout do své duše, i když si svou vyvolenou nevybral ze svých řad a jeho cesta životem nebyla vždy jednoduchá. Kniha je poetická, moudrá, zajímavá a k zamyšlení.

01.08.2018 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Od knihy jsem tolik nečekala, ale za mne nakonec celkem spokojenost. Určitá podobnost s Dívkou ve vlaku určitě je, v příběhu byly momenty, kdy jsem přemýšlela, jestli je to skutečnost nebo jsou to představy hlavní hrdinky Anny, vyvolané kombinací prášků a alkoholu. Začátek mi přišel mírně zmatený, konec to rozhodně vylepšil. Určitě lepší průměr, tak 3,5 hvězdy.

Chlapec s kamínky Chlapec s kamínky Sophie Loubière

Zvláštně psaná kniha, kdy hlavní hrdinka, stará žena Elsa Préauová, vídá na sousední zahradě tři menší děti, kdy jeden z chlapců je stále stranou a hraje si sám. Je ale chlapec opravdu týraným dítětem nebo Elsu dostihla minulost a její psychické problémy a chlapec vlastně neexistuje? Zajímavý smutný příběh, psaný netradiční formou, která nutí čtenáře stále přemítat, co je skutečnost a co jsou jen představy staré dámy.

Den co den Den co den David Levithan

Hodně dobře napsaná kniha s originálním námětem. Každý den se hlavní hrdina A. probouzí v těle a životě jiné osoby podobného věku. A každý den se snaží přežít tak, aby příliš osobě, v jejímž těle se nachází, neuškodil. Až potká Rhiannon, do které se zamiluje. Lze ale prožívat lásku, když jste každý den někdo jiný a jste stejní pouze uvnitř? Příběh se četl výborně, konec nezklamal, takže 4,5 hvězdy.

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Známá divadelní hra přepracovaná do moderního hávu oblíbeným autorem. A nečetlo se mi to vůbec lehce a rychle, jak jsem zvyklá. Hlavní kostru hry znám, prostředí a detaily mohly překvapit, ale já jsem byla spíše rozčarovaná. Moje hodnocení je průměrné, ale někomu se může toto přepracování klasiky zdát jako zdařilé. Názor ať si udělá každý sám.

23.07.2018 3 z 5

Nepouštěj se mé ruky Nepouštěj se mé ruky Michel Bussi

V další knize nám autor připravil příběh zmizelé Liane. Stojí za jejím zmizením manžel Martial? Nebo je všechno jinak? Autor psát určitě umí, o tom jsem se již několikrát přesvědčila. Tato kniha za mě byla z jeho děl asi nejslabší, přesto za přečtení stojí. Kdo má rád napětí, zvraty a celkem nečekané rozuzlení, přečtením chybu neudělá.

10.07.2018 3 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

Oddechová, vtipná kniha o návratu do běžného života hlavní hrdinky čtrnáctileté Audrey, která trpí psychickou poruchou jako následek traumatizujícího zážitku. Kniha o první lásce, rodině, která drží při sobě a o nemoci, která může zaskočit každého. Určeno spíše pro dospívající, ale neurazí ani dospělé. Psáno čtivě, osvěženo dokumentem, který Andrey natáčí jako domácí úkol od své lékařky. Povedené.

10.07.2018 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Smutný silný příběh o přátelství na život a na smrt. Devítiletý syn německého komandanta Bruno a stejně starý židovský chlapec Šmuel se poznají během války, kdy si zvídavý a naivní Bruno nemá s kým hrát. Zajímá ho, co se děje za vysokým plotem, kde je velká spousta lidí v pruhovaných pyžamech. Začne jejich přátelství, kdy se vídají a povídají si přes plot. A až poslední dobrodružství Brunovi otevře oči. Skvěle napsaný příběh viděný očima malého chlapce. Neinformovanost hlavního hrdiny je překvapující, ale je to asi jediná výtka.

10.07.2018 5 z 5

Náměsíčná Náměsíčná Chris Bohjalian

Lianně a její sestře Paige se ztratí matka, která trpí náměsíčností. Co se ve skutečnosti stalo, když matka odešla v noci z domu? Kniha byla na můj vkus moc rozvláčná, sice dost pro mě nových informací ohledně náměsíčnosti, přesto jsou po přečtení mé pocity spíše rozpačité. Přečtení nelituji, ale znovu bych již nečetla.

10.07.2018 3 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Čtvrtý případ inspektorky Kim Stoneové a opět skvělé počtení. Svižné, reálné vykreslení celého vyšetřování, kde je nutné zjistit nejen vrahovu minulost, ale doslova se snažit dostat se mu do hlavy. Celá série si drží hodně nadprůměrný standard.

10.07.2018 4 z 5

Půlnoční linka Půlnoční linka Lee Child

Další povedený díl bývalého vojáka Jacka Reachera, tentokrát v příběhu o navrácení absolventského prstenu majitelce. Nechybí akce, žena, rvačky i logické úvahy. Tento hrdina mě prostě pořád baví :o).

27.06.2018 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Hlavní hrdinka Aza je jiná, ale rozhodně ne ve špatném slova smyslu. John Green vystihl její problém naprosto přesvědčivě, spirály myšlenek jsem jí věřila na každé straně. Zajímavě pojaté, dojemné, smutné, ale obsahuje i naději. Věc ohledně hledání miliardáře mi přišla nadbytečná, jinak povedená YA literatura.

27.06.2018 4 z 5

Hra na smrt Hra na smrt Asa Avdic

Pobyt na odlehlém ostrově se změní v drama v okamžiku, kdy začnou mizet nebo být smrtelně zranění účastníci tohoto testu. Hlavní postava Anna má tajný úkol. Je ale jediná, která ví něco víc o celé akci? Námět dobrý, zpracování spíše průměrné. Čtení mě moc nebavilo a znovu bych nečetla, tak za 2,5 hvězdy.

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

Volné pokračování předchozí knihy Všechno, co máme je tentokrát vyprávěno z pohledu Jamese / Carlose. Po vrácení paměti se hlavní hrdina musí vyrovnat s tím, že některé vzpomínky již mít nebude a některé by snad raději zapomněl. Rozhodnutí, který život je správný a která žena je ta pravá, je pouze na něm. Bez tohoto pokračování bych se asi klidně obešla, ale přečtení nelituji.

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Jak se člověk vyrovnává se ztrátou blízkého člověka? Sedmnáctiletá Lennie píše básničky, které nechává na všech možných i nemožných místech… Vypráví a vzpomíná na svou zemřelou sestru Bailey, po jejíž smrti už nic nebude stejné. Kniha o první lásce, bolesti ze smrti a hledání sebe sama. Čtivé, s očekávatelným koncem, určené spíše dospívajícím.

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Neuvěřitelně výjimečný příběh muže jménem Ove. Smutná, dojemná, vtipná, chytlavá a lidská kniha, kterou rozhodně chci mít ve své knihovně, protože se ke všem hrdinům určitě chci vracet. Přesně takové knihy jsou důvod, proč stojí za to trávit volný čas čtením. Neskutečný zážitek, pohlazení na duši, uvědomění si síly přátelství a lásky. Rozhodně doporučuji všem!

17.06.2018 5 z 5

Na konci samoty Na konci samoty Benedict Wells

Překvapivě krásný, i když hodně smutný a bolavý příběh tří sourozenců, kteří v dětství zažili strašnou tragédii. S nejmladším Julesem prožíváme nejen jeho dospívání, ale i dospělost, kde se vrací ke své první lásce Alvě a nalézá zpět pouto se svými sourozenci. Příběh o velké lásce, samotě, rodině, naději i vině. Rozhodně stojí za přečtení!

17.06.2018 5 z 5

Marina Marina Carlos Ruiz Zafón

Že autor psát umí, jsem se přesvědčila již v předchozích přečtených knihách. Příběh dospívajícího Oskara a Mariny je přesně tak dobrodružný, napínavý, ale i ponurý a temný, jak je u tohoto autora zvykem. Postupné odkrývání záhady černé dámy a minulosti Michala Kolveníka činí z knihy skvělou hororovou jízdu, díky které se ocitáme v zašlých uličkách Barcelony. Trochu smutno je mi z konce, ale jinak skvělé.

17.06.2018 4 z 5