PetraBery PetraBery komentáře u knih

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Nejsem cílová skupina, ale vzhledem k tomu, že se mi líbila jiná kniha autorky, sáhla jsem v knihovně i po této. A jsem spokojená. Lehce svižně psaný příběh, kde sledujeme hlavní hrdinku Giu a její peripetie nejen s láskou. Náhradní Bradley mi byl sympatický od začátku a nejvíc mě bavila Bec. Povedená oddychovka nejen pro náctileté.

08.05.2018 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Hodně zajímavě napsaný dystopický román, ze kterého až skoro mrazí. Depresivní strohé vyprávění hlavní hrdinky, jejíž jediný únik z reality jsou vzpomínky. Přesné rozdělení kast lidí, jejich možnosti či spíše nemožnosti čehokoliv jiného než přesně určeného. Dystopie jak má být.

08.05.2018 4 z 5

Dívka a fénix Dívka a fénix Petra Stehlíková

Příjemným bonusem série je příběh o Kielovi a jeho druhé polovině duše Bee. I když jsem konec jejich příběhu věděla z předchozí knihy, jako doplnění to byla opravdu pěkná jednohubka.

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Hořkosladký příběh hlavní svérázné hrdinky Eleonor je kniha nejen o důležitosti přátelství. Eleonor neměla lehké dětství ani dospívání, její snaha o „normálnost“ v dospělosti je psána lidsky, vtipně a skutečně. Krásně psaný příběh, který ve mně dokázal probudit téměř všechny emoce. Opravdu povedená kniha, pro mě velké překvapení.

21.04.2018 5 z 5

Tichý pan Genardy Tichý pan Genardy Petra Hammesfahr

Ponurý temný psychothriller, kde mladá vdova Sigrid pronajme byt ve svém domě postaršímu muži jménem Genardy. Na první pohled se jedná o obyčejného příjemného postaršího pána, ze kterého ale Sigrid nemá dobrý pocit. Příběh, ze kterého mi občas bylo úzko, protože není až tak nereálný. Opravdu výborně napsáno.

Znovu já Znovu já Gayle Forman

Hlavní hrdinka Maribeth po prodělaném infarktu utíká od rodiny, protože ač ona sama prochází těžkou životní zkouškou, tak ostatních členů rodiny se to nijak moc nedotýká. Příběh o hledání nejen biologické matky, ale i sebe sama. Určení priorit, hodnot a uvědomění si toho v životě nejpodstatnějšího.

Ovládněte svůj metabolismus Ovládněte svůj metabolismus Jillian Michaels

Kniha známé populární americké trenérky, která nám přiblíží fungování lidského těla. Spousta informací ohledně všeho, co do těla dostáváme špatného a rady, jak se toho vyvarovat. Psáno spíše pro populaci v Americe, ne všechny suroviny, které jsou uvedeny v jídelníčku jsou pro české čtenáře snadno dostupné.

Pohlcena plameny Pohlcena plameny Petra Stehlíková

Pokračování osudů Susan/Val a její druhé poloviny duše Colina nám odhaluje další nová tajemství jejich druhu, dostaneme se i do dávné minulosti a přinese i překvapení v rámci rodiny. Stejně povedené jako předchozí kniha. Za mne spokojenost.

08.04.2018 4 z 5

Plamen v nás Plamen v nás J. Lynn (p)

I další díl ze série, která je psaná opravdu na oddech. Jillian a Brock spolu vyrůstali a na prahu dospělosti se jejich cesty rozešly. Jak jejich setkání po letech dopadne lze dobře odhadnout, přesto mě jejich příběh bavil stejně jako předchozí knihy.

Síla Síla Siri Pettersen

Skvělé zakončení opravdu povedené série Havraní kruhy, kde je v hlavní roli Síla, která ubývá. Povede se Hirce zachránit světy vymyšlené autorkou? Poslední díl se mi líbil stejně jako předchozí dva a jsem ráda, že jsem měla možnost si nejlepší norské fantasy roku 2015 přečíst.

08.04.2018 5 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

Kniha je opravdu krvavá, jak napovídá již sám název. Vyšetřování smrti jeptišek se ujímá komisařka Katie Maguireová. Souvisí s jejich smrtí i nález dětských koster v zahradě kláštera a záhadná smrt dostihových koní? Moje první kniha od autora a nebylo to vůbec špatné. Trochu drsné, ale rozhodně čtivé. Podívám se v knihovně i po předchozích dílech.

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Další kniha autorky románů převážně pro ženy, která vypráví nelehký životní úděl mladé Sarah, která vyrůstá se svým dědečkem a milovaným koněm Boo. Po události, která je rozdělí, se Sarah ujme právnička Natasha a její téměř exmanžel Mac. Jak moc naruší život tohoto páru dospívající dívka, která je opravdu svéhlavá a jde si za svým? Kniha nejen o koních, ze které je vidět, že autorka je jejich milovnicí. I já se přidávám k těm, kterým vadily nepřeložené francouzské věty. Jinak krásná odpočinková kniha.

25.03.2018 4 z 5

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Kniha známého českého autora se četla dobře, přesto je můj pocit z ní takový nijaký... Příběh učitele Oskara pár let po revoluci, který vezme jako „melouch“ doučování dvacetileté Beáty. Následky tohoto rozhodnutí nám autor dávkuje zajímavou formou vyprávění prokládanou citáty. Filmové zpracování jsem zatím neviděla, takže nemůžu porovnat, jak moc se od knihy liší. O malinko vyšší průměr, tak 3,5 *.

25.03.2018 3 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Příběh hrdinky Hannah, kde se paralelně rozvíjejí její dva osudy závislé na rozhodnutí, které učinila po návratu do Los Angeles. Obě životní linky se čtou neuvěřitelně lehce, hlavní myšlenka knihy se mi moc líbila. Určitě si jako každý občas položím otázku, co by bylo, kdybych se rozhodla jinak? Stejně jako s druhou autorčinou knihou spokojenost.

25.03.2018 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Téměř 700stránková bichle nadupaná akcí, magií, láskou, přátelstvím, dobrem i zlem. Pátý díl série Skleněný trůn je dle mého zatím nejlepší, hlavní hrdinka Aelin nenechá nikoho na pochybách, že je královnou oprávněně. Už teď se moc těším na další díl, jsem zvědavá, jak se Jeřáb popere s úkolem, před kterým stojí. Opravdu skvěle napsáno.

18.03.2018 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Příběh o tom, jak malá chvilka nepozornosti může změnit život všech zúčastněných. Dlouhou dobu čekáte, co se vlastně stalo na onom grilování. Autorka nám přiblíží manželství cellistky Clementine se Samem a její kamarádky Eriky s Oliverem. A na povrch vyplouvají vzpomínky na minulost i věci, které nás formují pro další život. Čtivé jako vždycky, ale mezi nejlepší od autorky bych nezařadila.

18.03.2018 4 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Druhý díl série nás přesune do New Yorku, kde hlavní hrdinka Eden prožívá 6 týdnů ve společnosti svého nevlastního bratra Tylera. Skvěle popsané zážitky z tohoto města se prolínají s tápáním a rozhodováním Eden. Oba hrdinové se od prvního dílu trochu změnili, na druhou stranu mi některé myšlenkové pochody Eden přišly neodpovídající jejímu věku. Ale jinak čtivá oddechovka pro mládež a já si ráda přečtu i poslední díl. I tentokrát 3,5 *.

18.03.2018 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Přes velkou reklamu úplně paf z této knihy nejsem. Zajímavý námět, ucházející zpracování, ale trochu kostrbatý konec, který se mi do knihy úplně nehodil. Uvidíme, jestli druhý díl o Wolfovi a Baxterové bude mít z mé strany lepší ohlas.

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

I poslední díl této série je čtivý, odpočinkový a povedený. Grace s Loganem krásně uzavřeli okruh přátel nabalujících se postupně jak šly díly za sebou. Čtení jsem si užila, nad závěrem se dá pouze usmívat – jednotlivé kapitoly všech zúčastněných. Celá série je opravdu vydařená.

Zrozena z popela Zrozena z popela Petra Stehlíková

Originální fantasy, kde jsem s napětím čekala, čím se hlavní hrdinka Susan/Val stane. Druhá polovina mi přišla o něco slabší než první, ale určitě sáhnu po druhém dílu, abych věděla, co se dělo dál.