PetraBery PetraBery komentáře u knih

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Na placku na obale to tentokrát dle mého mínění není. Novinářka Nora se pokouší objasnit léta nevyšetřené zmizení dvou dívek, do kterého je zřejmě zapleten i sériový vrah, který je ve vězení. Nečetlo se to špatně, ale rozhodně se dle mého dalo z námětu vytřískat víc. O něco vyšší průměr.

04.03.2018 3 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Ústřední téma sebepoškozování se těžké samo o sobě, takže jsem byla na zpracování knihy zvědavá. A jsem opravdu překvapená, protože kniha o Charlie je napsaná výborně. Kniha o ztrátách, víře v lepší život, přátelství, lásce a hlavně naději. Opravdu vydařená prvotina, tak za 4,5 *.

04.03.2018 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Krátký příběh s celkem slibnou anotací… Přečteno za cca hodinku a ve výsledku ani nevím, kde je pravda. Od autorky jsem již nějaké knihy četla, ale toto dílko mi přišlo asi nejslabší.

04.03.2018 3 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Hezký příjemný příběh o lásce dospívajících - Dashe a Lily. S vtipným námětem, kde hlavní roli hraje červený zápisník, který si předávají na různých místech s různými postřehy a úkoly. Kniha se čte dobře, lze poznat, že knihu psali dva autoři, ale na celkové čtení to nemá vliv.

04.03.2018 4 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Ráda jsem se vrátila do kanadské vesnice Three Pines, kde se stal další zločin, k jehož vyšetření byl povolán vrchní inspektor Armand Gamache. Detektivka bez potoků krve, pozvolné odkrývání pravdy a finále, které celkem překvapilo.

04.03.2018 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Faja je skvělým pokračováním Naslouchače. Do knihy jsem vplula po pár stránkách, a kdybych se nemusela věnovat i rodině, čtu bez přestávky. Ilan, kapitán Joel, Vargas i ostatní z Pětadvacítky pokračují ve svém boji se zlem. A já si jejich osudy neskutečně užívala. Autorka vytvořila nádherný promyšlený svět, do které se moc ráda vrátím.

24.02.2018 5 z 5

Paní Láryfáry Paní Láryfáry Betty MacDonald

Knížka nejen pro malé čtenáře o dětských „chorobách“ (spíš než nemoci jsou to neduhy), které potkají téměř každé dítko. Jejich léčba, kterou nám servíruje paní Láryfáry, pobaví všechny zúčastněné. Pohlazení na duši, krásně a mile psáno.

24.02.2018

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Klasika, která za přečtení rozhodně stojí. Skvěle vykreslená společnost zvířat, jejich hospodaření na farmě, chování a vize budoucnosti. Podoba lidí a prasat v knize je až zarážející. Opravdu výborné dílo!

24.02.2018 5 z 5

Navždy s tebou Navždy s tebou J. Lynn (p)

Co jsem od knihy očekávala, to jsem i dostala. Příběh další dvojice, tentokrát Stefanie a Nicka. Opět nějaké tajemství z minulosti, které vyplave na povrch, setkání s lidmi z předchozích knih. Pohodové, čtivé a oddechové.

24.02.2018 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Tana French

Šestý díl ze série „Dublinského oddělení vražd“, kde se z banálního domácího násilí stane vražda, která zasahuje až mezi policisty. Dobře vystavěné výslechy podezřelých, pátrání všemi možnými směry i překvapivý konec. Stephen mi byl hodně sympatický, jeho parťačka Antoinette už tolik ne. Celkově dobré čtení, místy mi ale přišlo zbytečně rozvleklé.

24.02.2018 3 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Román o lásce středoškoláků, určený spíše –náctiletým čtenářkám, což já už nejsem. Ale i tak jsem si ráda přečetla o dívce Autumn, která přes víkend zůstane uvězněná v knihovně se samotářským Daxem, který se ve škole téměř s nikým nebaví. Kniha o přátelství, prvních láskách, pravdě a otevření se druhému člověku. Pěkně psané, autorka dokázala věrohodně popsat dívčin „problém“ i celou dospívající společnost.

18.02.2018 4 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Další počin autorky „Spálené oblohy“, která byla stejně jako tato kniha čtivá. Zajímavý námět, kdy si Zoe nese sebou následky tragédie, které se jako mladistvá dopustila. Každá kapitola vyprávěná jiným vypravěčem, život v nové rodině „druhá šance“ a vražda dívčiny matky Marie. Dobrý psychothriller.

18.02.2018 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Krátká, vtipná a pohodová knížka nejen o jídle. Klára a Matouš, hlavní hrdinové knihy, které nelze nemít rád. Kniha ideální k odpočinku a pobavení s koncem, který není úplně očekávatelný.

15.02.2018 4 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Přes trochu pomalejší rozjezd se propracujeme přes lži téměř všech hrdinů v knize do finále, které je za mě až moc překombinované. Přesto ale příběh právničky Lily, jejího manžela malíře Eda, odsouzeného klienta Joa a „Italské dívky“ Carly za přečtení stojí. Osobně mi byl nejvíc sympatický Ross. Celkově to jako prvotinu autorky hodnotím určitě kladně.

15.02.2018 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Po dlouhé době kniha, která mě nutila číst dlouho přes půlnoc, protože jsem opravdu potřebovala vědět, jak vše dopadne. A vyplatilo se. Skvěle vystavěný a vyprávěný příběh o jednom městečku, kde je hokej vlastně vše… Kniha o tom, čeho všeho jsou rodiče kvůli svým dětem schopní, kniha o přátelství, plnění snů a vině/nevině. Určitě si přečtu ostatní knihy tohoto spisovatele, neboť píše vážně skvěle. Doporučuji všem, i těm, co hokeji zrovna nefandí!

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Krásná klasika z mého dětství, která potěší i v dospělosti. Kniha o přátelství dětí znepřátelených loupežnických rodin. Ronja a Birk, kteří prožívají své dny (a poté i noci) v lesích, s lesními zvířaty a pohádkovými postavami. Knihy této autorky jsou známé a oblíbené právem, krásné čtení.

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Knížka, ze které dýchne zimní a vánoční atmosféra. Naivní, mírně jednoduché, ale lehce psané, vzájemně propojené tři povídky, kde je hlavním tématem láska teenagerů. Oddechové čtení, od kterého jsem zase tolik nečekala, a proto nejsem ani zklamaná.

11.02.2018 3 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Autorka v dalším díle pokračuje ve fantasticky napsané fantasy, která člověka nenechá vydechnout… Když už jsem byla ráda, že trojúhelník hrdinů je vyřešen, objevily se další komplikace, které Laia ani Elias nemohli čekat. Krásný propracovaný svět i postavy, akční boje i láska a přátelství. Stejně jako ostatní čtenáři i já doufám, že budou vydány i finálové díly.

Medvídkův deník Medvídkův deník Gennadij Michajlovič Cyferov

Zajímavé, zvláštní pohádky, hodně jiné než klasické. Čtené synovi před spaním, kterému se líbily... I ilustrace, které knihu doprovází.

05.02.2018 4 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Od tohoto autora mám přečteny všechny knihy vydané v češtině, takže jsem se na další jeho dílo moc těšila. A nejsem vůbec zklamaná. Příběh policistky Alice, která se probudí připoutaná k cizímu muži jménem Gabriel v Central Parku se rozjíždí vlastně od prvního okamžiku. Jaký byl důvod k jejich spoutání a co předcházelo tomuto ránu? Postupné odhalování graduje koncem, které mě osobně vůbec nenapadl. O něco slabší než jiné knihy autora, ale určitě dobré a čtivé.

05.02.2018 4 z 5