PetraBery PetraBery komentáře u knih

Bestie Bestie J. R. Ward (p)

Pokračování mé oblíbené série, tentokrát jako ústřední dvojice opět Mary a Rhage, již podruhé. Opravdu čtivé, autorka neztrácí dech. A já si ráda zamluvím v knihovně další díl, protože mě zajímají další osudy Bratrstva.

05.02.2018 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Další díl knihy o Lisbeth Salanderové neporovnávám s prvními třemi jiného autora, takže hodnotím jako samostatnou knihu a jsem spokojená. Starý vědecký projekt ohledně dvojčat se dostává na světlo a při zjišťování pravdy pomáhá starý známý Mikael Blomkvist. Ani druhá dějová linka mladé muslimky mi nevadila. Za mne čtivé a líbilo se mi to.

05.02.2018 4 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Po vynikajících dvou dílech přišlo zakončení celé série, které pro mě bylo mírným zklamáním, hlavně co se týče úplného konce. Celá kniha bojů, přesunů vojsk, magie a temna. A konec, kdy čekáte velké finále, které Vás posadí na zadek. Ale to tady bohužel nebylo, spíše se jedná o konec, který tak nějak vyšuměl do ztracena… Ale jako celek je sága nádherná a já jsem opravdu ráda, že jsem s Vélinem a jeho přáteli i nepřáteli měla možnost strávit spoustu hodin.

Až budu bez tebe Až budu bez tebe Kelly Rimmer

Hořkosladký romantický příběh, kde se konec dá odhadnout. Hlavní hrdinka Lila a její přítel Callum nám vyprávějí svůj příběh lásky, který nekončí klasickým happyendem. Četlo se mi to dobře a pokud u knih pláčete, tak u této se Vám to dost dobře může stát.

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Zvláštní, snivá, poetická a čtivá knížka, kterou přečtete na jeden zátah. Knížka plná pravdivých myšlenek… Každý má svého tygra.

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hotýlek jsem četla od autorky jako poslední. Možná i to je důvod, proč se mi zdála o něco slabší než druhé dvě předchozí. I tak se mi kniha moc líbila, autorka má opravdu talent a já budu vyhlížet její další tvorbu. Skvěle vykreslený příběh rodiny Václava Mánesa sahající až k jeho dědečkovi Leopoldovi a přesahující jeho potomky. Příběh nejen o rozhodnutích, které děláme pro „dobro rodiny“. Autorka je výborná vypravěčka a číst její knihy je opravdu zážitek.

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Kdo stojí za únosem malé Elly se z knihy dozvíme opravdu brzy, neboť část knihy je vyprávěná z pohledu únosce. Dalším vypravěčem je matka Lisa, která byla s dcerou v době jejího ztracení. Zajímavě psaná kniha, psychologické úvahy a dopady našeho jednání i prožitého života.

Zátiší Zátiší Louise Penny

Pozvolně plynoucí detektivka s inspektorem Gamachem v hlavní roli. Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale pak mě kanadský venkov a vyšetřování vraždy staré paní vtáhlo a bavilo. Pokud bude příležitost, ráda si přečtu další díl.

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Hlavní hrdinka knihy Emma stojí před osudovou volbou poté, co se po letech vrací ztracený manžel Jesse, který byl všemi považován za mrtvého. Emma je ale zasnoubená se Samem, proto se musí rozhodnout, která láska je ta pravá. Jak moc člověka změní ztráta milované osoby a je pravá láska pouze jedna v životě? Krásná kniha nejen o lásce, za mě tak 4,5 *.

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Třetí případ inspektorky Eriky Fosterové a opět neskutečně čtivá kniha, kdy stránky prostě ubíhají samy. Vyšetřování vraždy malé holčičky nalezené po šestadvaceti letech bylo napínavé po celou dobu až do odhalení vraha. Za sebe jsem ráda, že se i Eričin soukromý život možná trochu pohnul kupředu :o).

05.01.2018 4 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Asi prvních 50 stran jsem se opět dostávala do světa, který si autorka vymyslela. Další díl Bledého snílka Paige byl povedený. V knize bylo na můj vkus celkem dost politických záležitostí, ale jinak to skvěle šlapalo stejně jako v předchozích dílech. A já se budu moc těšit na čtvrté pokračování.

03.01.2018 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Další podařený počin oblíbené autorky. Příběh mě vtáhl ihned a četla jsem každou volnou chvíli. Vyprávění dvou hlavních hrdinů - neslyšící Ridge a zklamaná Sydney, ústřední dvojice, která se vznikající lásce mezi nimi brání za každou cenu. Nesedělo mi, jak Syd opravdu hodně brečela, co se mi zase hodně líbilo, bylo propojení knihy a hudby. Pro mě krásné zakončení roku co se týče knih.

31.12.2017 4 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Smutný dojemný příběh určený spíše pro mládež. Přesto i já jako dospělá přečtení nelituji. Sebevražda bratra Tye hlavní hrdinky Lex je hlavní linkou celé knihy. Příběh o lásce, výčitkách, vině i odpuštění. Čtivé dílko.

31.12.2017 4 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Moje třetí kniha od autora a opět spokojenost. Příběh genealoga Pavla a jeho pátrání o osudech Rozálie Zandlové. Rozplétání minulosti, zrady a vztahů sedláků v jihočeské vesničce v 50tých letech minulého století. Opravdu čtivé povedené dílo.

28.12.2017 4 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Další díl odpočinkové série - v hlavní roli servírka Roxy a policista Reece. Příběh o jejich lásce, pocitu viny a naději. Ačkoliv je to podle téměř stejné šablony jako ostatní díly, v tomto případě okořeněný detektivní zápletkou, mě osobně to nevadí. Na oddech ideální.

28.12.2017 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Útlá knížka o životě a snu dvou přátel dělníků - George a jednoduššího Lennieho. Téměř celou knihu nás provází vyprávění o jejich snu a závěr vše rozmetal na kousky. Pro mě velké překvapení, jak autor knihu zakončil. Hodnotím rozhodně kladně, kniha má hodně do sebe.

24.12.2017 4 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Druhé pokračování Stínu Krkavce mě ani v nejmenším nezklamalo a já se těšila na každou chvíli strávenou ve společnosti Vélina, Frentise, Revy i Lyrny. Skvěle vystavená a vyprávěná fantasy, kde o zloduchy není nouze a kde je stále naděje, že dobro zvítězí nad zlem. Hodně bitev, hodně odvahy a hodně stran :o). Už teď se těším na závěrečný díl.

24.12.2017 5 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

I mě u knihy překvapilo, že nenavazuje na předchozí autorovu knihu. Ale po začtení mi to vůbec nevadilo, detektiv Sonja Testová se mi v hlavní roli líbila. S čím a s kým souvisí vražda mladé dívky? Sonja postupně rozplétá nejen vztahy v městečku, ale i některé věci z minulosti, které měly zůstat skryté. Za mě spokojenost, povedená detektivka.

24.12.2017 4 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

I třetí případ vyšetřovatelky Beatrice a jejího parťáka Florina byl dalším skvělým kouskem od této autorky. Opět nevšední příběh, tentokrát z psychiatrické léčebny, kdy jsem se jen těžko dohadovala, kdo je vlastně vrah. Za mne vydařená detektivka.

17.12.2017 4 z 5

Na plechárně Na plechárně John Steinbeck

Osudy lidí žijících v ulici Na Plechárně - krásný a barvitý příběh, který si pozvolna plyne a mě těšilo číst si, jak to tenkrát vlastně bylo. Postavy doktora, Mackovců, Li Čonga i Dořiných holek byly výborně vykreslené a já si přečtení celé knihy moc užila.

17.12.2017 4 z 5