PetraBery PetraBery komentáře u knih

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Skvělé doplnění série Skleněného trůnu. Povídky, kde se dozvíme, jak to vlastně bylo mezi Celaenou a Samem. Všechny novely se četly stejně jako celá série výborně a já nemám co vytknout.

17.12.2017 4 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Místo svatby pohřeb... Ale je ten v rakvi skutečně James, kterého si měla Aimee brát? Nebo je všechno jinak? Aimee se po snoubencově smrti zhroutí svět a během pomalého dávání se dohromady zjišťuje, že možná všechno není tak, jak vypadá. Příjemné lehce nadprůměrné oddechové čtení.

09.12.2017 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Kniha psaná ve dvou dějových linkách - v jedné osudová láska amerického letce Dana a nešťastné vdané ženy Stelly, ve druhé rodící se láska mezi Willem a Jess, která objeví Danovy dopisy Stelle. Válečné vyprávění mě asi bavilo více, ale bez současnosti by určitě nemělo ten správný náboj. Krásný romantický příběh o hledání lásky z války, která přetrvala celá desetiletí.

09.12.2017 4 z 5

Jeden kluk z milionu Jeden kluk z milionu Monica Wood

Krásný příběh o přátelství dospělého muže Quinna, který dokončuje úkol svého "kluka" - pomoc staré paní Oně. Kniha se čte opravdu dobře, Oniny vzpomínky byly kouzelné a já si čtení celé knihy moc užila. Vsuvky z Guinnessových knih rekordů skvěle celý příběh doplnily. Za mě palec nahoru :o).

02.12.2017 4 z 5

Jako chlapce by mě zastřelili... Jako chlapce by mě zastřelili... Jaroslava Skleničková

Další z příběhů z hrůzné doby války, tentokrát vyprávěné nejmladší lidickou ženou paní Skleničkovou. Vzpomínky na dětství, dobu strávenou v koncentračním táboře a život po válce. Čtivé, smutné, dojemné... Podívám i po pokračování, které bylo napsáno.

02.12.2017 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Krásná, smutná, syrová kniha o snech a touze užít si život. Hlavní hrdinka Lillian se rozhodne prožít své poslední dny jinde a jinak než v sanatoriu, využije možnosti odjet s automobilovým závodníkem Clerfaytem. Je její rozhodnutí ale správné? Kniha o tom, jak je život křehký a nevyzpytatelný. Zasloužený plný počet hvězd.

27.11.2017 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Klasika pro všechny věkové kategorie, přečetla jsem v rámci povinné četby dcery, abych byla opět v obraze a mohly jsme o jednotlivých bájích mluvit. Příjemná forma, spousta životních mouder a pro mě i vzpomínka na základní školu :o).

27.11.2017 5 z 5

Sladké odpuštění Sladké odpuštění Lori Nelson Spielman

Oddechovka na pár hodin, kde hlavní myšlenkou je odpuštění a smíření se (nejen se sebou samým). Hlavní hrdinka Hannah se dokázala postavit čelem minulosti, která možná nebyla taková, za jakou jí vydávala. Předchozí kniha se mi líbila asi více, ale na odreagování je tato kniha dostačující.

21.11.2017 4 z 5

Lži Lži T. M. Logan

Dá se vůbec někomu věřit? Kniha plná lží, zrady a klamu. Celou dobu jsem Joeovi držela palce, aby se dopátral pravdy. Opravdu čtivé dílo, které i varuje před zneužitím nejen sociálními sítěmi. Psychothriller s překvapivým koncem.

21.11.2017 4 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Poutavě psaná kniha od Kate Morton. Pro někoho možná může být zdlouhavá, ale u této autorky jsou tyto popisy typické. Mladá seržantka Sadie bude na své nucené dovolené rozplétat příběh rodiny Edevanových, kterým se před sedmdesáti lety ztratilo dítě. Kniha si pozvolna plyne a každá nová teorie, co se mohlo tenkrát stát, je rozmetána na kusy. Za úplný konec jsem zvažovala hvězdu dolů, ale autorku mám ráda, takže nechám plný počet :o).

18.11.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dlouhá čekací doba v knihovně na tuto knihu byla oprávněná. Výjimečná kniha o životních osudech židovské rodiny, o následcích, které válka na člověku může zanechat i o tom, jak jedno nesprávné rozhodnutí může ovlivnit celý život. Silný příběh Hany i její neteře Miry je o nelehkých dobách a z knihy mi bylo opravdu smutno, tím spíš, že je psaná podle skutečných událostí. Za mne možná i kniha roku, kterou všem doporučuji!

18.11.2017 5 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Přes pomalejší rozjezd se dá lehce dostat a poté už následuje detektivka připomínající severské autory. Hlavní hrdina bývalý policista Frank, jeho pomoc při řešení případu zmizelé dívky a jeho starosti "otce" téměř dospělé dcery. A úplně na konci odstavec, kvůli kterému si přečtu i další díl.

13.11.2017 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Pěkné doplnění dalších informací o čarovném světě, který autorka vytvořila. Útlá knížečka, která je přečtená za chvilku. Líbily se mi i pohádky, i Brumbálův výklad.

12.11.2017 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Krásný silný příběh s mrazivou atmosférou, která provázela celou knihu. Boj o přežití doktora Bena a novinářky Ashley, jejich cesta za civilizací ze země nikoho. Určitě nejsem jediná, která by právě takového Bena brala všemi deseti. Knihu ráda doporučím ostatním, četbu jsem si opravdu užila a šanci dám i filmu.

09.11.2017 4 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Placku na obal této knihy bych já sama za sebe nedala, ale přečtení nelituji. Kniha na téma reality show o přežití, která se díky katastrofě ve vnějším světě změní na boj o přežití v reálu. Hlavní hrdinka Zoo mi k srdci moc nepřirostla, na druhou stranu těžko říct, jak by člověk reagoval na okolní svět, kdyby byl přesvědčen, že "hra" stále pokračuje. Dala bych 3,5 hvězdy, takhle se přikláním spíše k průměru, celkem čtivé, ale nic moc to ve mě nezanechalo.

07.11.2017 3 z 5

Samota není zlej Samota není zlej Lucie Raškovová

Kniha s pěknými ilustracemi určená dětem. Prvňáček Péťa se přestěhuje do Prahy a my můžeme číst jeho příběh, který se odehrává během jednoho roku. Přiznám se, že mi úplně neseděl hovorový jazyk určitých postav, bude potřeba dětem některé výrazy vysvětlit. V knize jsou uvedeny některé věci, které mi přišly z jiné doby než která byla zřejmě autorkou zamýšlena.

05.11.2017 3 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Oddechové fantasy, které se bude líbit asi hlavně mladším ročníkům. Svět, který autorka vytvořila se mi líbil. Magie, boje i láska (v tomto díle spíše trojúhelník) s hlavní hrdinkou Meirou, která během knihy poznává, že není úplně obyčejnou "vojačkou". Kniha mne nezklamala, ale nevím, jestli se pustím do dalších dílů.

04.11.2017 3 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Další povedené dílo francouzského autora, spousta informací nejen o Monetovi. Vyprávění tří žen - mladá dívka, učitelka a stará žena. Vyšetřování vraždy, umění, láska i přátelství, to vše v knize najdete. A hlavně konec, který překvapí a kde všechno zapadne na své místo.

30.10.2017 4 z 5

Poslední začátek Poslední začátek Lauren James

Pokračování, které uzavírá příběh Kate a Matta, příběh vyprávěný jejich dcerou Clove. Postupné odhalování toho, co bylo, je a bude. Jsem ráda, že jsem přečetla i druhý díl, který vysvětlil vše, co v prvním díle nebylo jasné.

30.10.2017 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

I další díl série je povedený, ačkoliv na Callu toho bylo opravdu naloženo až přespříliš. U Jaxe jsem nenašla asi ani jednu zápornou vlastnost, což se v reálu asi stát nemůže. Od knížek této autorky čekám odpočinkovou četbu a to se mi dostalo, takže já jsem spokojená... Jediná výtka je časté kroucení prstů u nohou, které Calla během příběhu měla :o).

27.10.2017 4 z 5