PetraBery PetraBery komentáře u knih

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Krásně a pro děti dostatečně citlivě psaná kniha o válce vyprávěná desetiletou dívkou Annemarií. Příběh o statečnosti, přátelství, strachu i naději. Kniha se čte lehce, ačkoliv téma lehké není ani náhodou. Po přečtení u mne ale převládaly pozitivní pocity, že i v tak těžké době, jakou válka byla, dokázali někteří lidé pomáhat druhým a nehleděli jen sami na sebe. Opravdu povedená knížka.

27.10.2017 5 z 5

Nebe v plamenech Nebe v plamenech Emmy Laybourne

Pokračování příběhu o dětech, které přežily sérii katastrof. Cesta jedné skupiny autobusem, život druhé skupiny v supermarketu. Opět povedená četba, střídání pohledu Deana a jeho bratra Alexe mě potěšilo a já se moc těším na poslední závěrečný díl.

24.10.2017 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

"Dobře se dá vidět jedině srdcem. To hlavní oči nevidí."

Moje asi nejčtenější kniha, ve které vždy objevím něco nového a jiného. Krásná, lidská, milá, poučná, originální a nesmrtelná. Pohlazení na duši a teprve díky výzvě jsem zjistila, že je to nejoblíbenější kniha mé milované babičky. Dnes čtená již poněkolikáté a určitě ne naposledy.

21.10.2017 5 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Další čtivé dílo od českého autora. Příběh o krizi středního věku hlavního hrdiny Zbyňka, o hledání toho, co náš učiní šťastnými. Kniha o manželství "po letech", o první lásce, o hledání pravdy a snahy dosáhnout spravedlnosti. Skvěle popsané vztahy mezi lidmi na venkově, kde je život od života ve městě tak odlišný. Vše dosazené do krásných jižních Čech. Za mne spokojenost, pěkně se to četlo.

21.10.2017 4 z 5

První konec První konec Lauren James

Kniha o osudech dvou lidí, kteří se setkávají v různých časech. Zajímavě pojaté, čtivé a s koncem, který nutí přečíst si i další díl. Láska Kathrine a Matthewa se mi líbila v každé době, tím spíš, že pokaždé dokázali ovlivnit budoucnost. Příjemné čtení.

21.10.2017 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Tak i já se připojím k těm, kterým se Dívka ve vlaku líbila víc. Velké množství postav, kdy jsem opravdu musela hodně přemýšlet, kdo je kdo. Do thrillerů bych knihu nezařadila, přesto autorku nezatracuji, kniha se četla relativně dobře a rychle. Konec až tolik nepřekvapil a co se mi osobně hodně líbí, tak je obálka. Za mě průměrné čtivo.

18.10.2017 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Opět skvělý další díl série, které nemám naprosto co vytknout. Tento autor mě prostě baví a já jsem vážně ráda, že jsem ho díky Databázi objevila. Čtivé, drsné a opravdu návykové :o). Výborný díl za plný počet, nejen za hlavní hrdiny, ale i za pana J.

16.10.2017 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Autorka psát bezpochyby umí, o tom jsem se přesvědčila již několikrát. Příběh o záhadě na Ostrově počmáraných blahovičníků se čte opravdu dobře, výborně popsané téma poporodní deprese u Grace, o tikání biologických hodin u Sophie a odhalení dávného tajemství. Postavy se mi nepletly, závěr se dal trochu vytušit, ale rozhodně to ničemu nevadilo. Za mne vydařená kniha.

14.10.2017 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Výborně napsaný příběh o "dokonalém"manželství Grace a Jacka. Co se opravdu děje za zavřenými dveřmi? Kniha mě pohltila od počátku čtení a já jsem byla zvědavá na konec. Vážně dobře napsané psycho, které si plný počet hvězd zaslouží.

12.10.2017 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Opravdu čtivé dílo, jehož čtení utíká ani nevíte jak... Pochmurný dům s tolika pravidly, že málokterý jedinec je schopný je dodržovat. Jak to bylo v minulosti s Emmou a jak se s přítomností vyrovná Jane a kdo je vlastně ten "zlý" jsem se snažila odhadnout téměř celou knihu a stejně to nakonec dopadlo o něco jinak než jsem myslela. Povedená kniha.

09.10.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Další pohodová kniha od pana Hartla. Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma, jejich starosti po smrti rodičů, prožívání radostí, nové i staré lásky... Kniha je čtivá, bavila mě celou dobu a přestože jsem zpočátku měla trochu obavy, jaké bude podání obou hlavních hrdinů, tak nakonec to bylo výborné.

09.10.2017 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Za mne nejlepší ze série o Kim a ostatních. Výborně zpracované téma únosu, zajímavě vedené vyšetřování a konečně možná i nějaké světlé stránky v osobním životě. Krátké kapitoly mi v knihách autorky opravdu sedí a tady to nebylo jinak. Přečteno jedním dechem, tak moc jsem potřebovala vědět, jestli se povede Amy a Charlie zachránit. Detektivka, jak má být.

05.10.2017 5 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Druhý díl této fantasy série mne stejně jako první pohltil a já se těšila na každou volnou chvíli strávenou s touto knihou. Hirka i Rime se posunuli dál, ačkoliv větší část knihy jsou každý v jiném světě. Do jejich osudů zasáhli dva bratři, Graal a Naiell, a o překvapení nebyla nouze. Jsem zvědavá na závěrečný díl, který budu netrpělivě vyhlížet.

05.10.2017 5 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Vtipná, milá knižní jednohubka, která se mi velmi dobře četla a u které jsem se dobře bavila. Autorovo vyznání synovi i manželce za přečtení rozhodně stojí.

05.10.2017 4 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Kniha o vyšetřování smrti novorozence, které jakoby nikomu nepatřilo. Hlavní hrdinka reportérka Molly má za sebou traumatizující zážitek, o to víc se jí psaní o této události dotýká. Postava Barbary mi byla opravdu hodně nesympatická, Sandy mi bylo líto. Konec mě hodně překvapil, scénářů, kdo za to může, jsem měla dost a autorka mi vypálila rybník. Čtivá kniha.

30.09.2017 4 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

Druhý prequel skvěle uzavírá celou sérii a my se dozvídáme, co Labyrintu předcházelo a jak se stavěl. Dozvěděla jsem se vše podstatné, takže rozhodně hodnotím kladně a jsem ráda, že jsem si jak knihu, tak celou sérii, přečetla.

30.09.2017 4 z 5

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Kniha z žánru young adult, která nezklamala. Příběh o první lásce hlavního hrdiny Henryho, která je (nebo není?) opětovaná dívkou Grace. Grace je jiná, během knihy se dozvídáme, čím si prošla a jak moc se to na její osobnosti projevilo. Kniha o lásce, o hledání sebe sama, o rodině a přátelích. Konec překvapil, takže celkově hodnotím kladně.

26.09.2017 4 z 5

Prokletý rod Palmisanů Prokletý rod Palmisanů Rafel Nadal (p)

Vitantonio a Giovanna, dvě děti vychovávané jako dvojčata, příběhy jejich životů před a během války. Kniha o prokletém rodu Italů, kde je pro matku přežití syna tou nejdůležitější věcí v životě. Anotace asi i odpovídá napsanému příběhu, přesto se mi kniha nečetla zrovna snadno a já nějak nevím proč... Placka na obale by dle mého měla být na jiné knize než je zrovna tato.

26.09.2017 3 z 5

Všichni ptáci na nebi Všichni ptáci na nebi Charlie Jane Anders

Dle anotace jsem se těšila na fantasy, kde se propojí věda a magie... Ale nemám pocit, že bych něco takového dostala. Co se týče hlavních hrdinů - Patricie a Laurence, to ještě nebylo tak zlé, ale svět, který autorka vytvořila, mě vůbec neoslovil. Kniha se mi nečetla vůbec dobře, dle mého byla zmatená a většina věcí nebyla vysvětlených. Když zavřu obě oči, tak to vidím tak na 2,5 hvězdy.

26.09.2017 2 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

I já se přidávám k těm, kterým se druhá kniha s Lacey Flintovou a Markem Joesburym líbila. Dobře zpracované téma "náhodných" sebevražd, nasazená ironická Lacey a dle mého trochu useknutý konec, za který nedám tu poslední hvězdu. Moje třetí kniha od autorky a ráda se v knihovně poohlédnu po další.

26.09.2017 4 z 5