PetraBery PetraBery komentáře u knih

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Nejsem cílová skupina této knihy, přesto přečtení určitě nelituji. Příběh Poppy a Runeho je krásný, silný, smutný, bolavý, ale i plný naděje a lásky. Pro mě osobně byl až moc sladký, ale lze to přičítat i tomu, že mi už dávno není -náct. Jak bylo zmiňováno již jinou čtenářkou, co se s Poppy vlastně děje, se dozvíte z obalu knihy - za mě hodně nedomyšlené. Samotný nápad na tisíc polibků se mi ale líbil, takže hodnotím kladně. Čtení nejlépe pro mladší čtenářky a romantické duše.

14.09.2017 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Naprosto dokonalá fantasy... Kniha mě lapila od začátku a já se strašně netěšila, až budu mít dočteno. Osudy Vélina, ostatních bratrů a sester a vůbec celé říše byly napsány poutavě, nikde to nedrhlo, nenudila jsem se a celé čtení jsem si užila. Už mám v knihovně rezervovaný druhý díl, protože rozhodně potřebuji vědět, jak to bude dál :o). Doporučuji!

14.09.2017 5 z 5

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Tak trochu jiný thriller, který možná ani thrillerem není. Přiznám se, že se mi kniha nečetla úplně lehce, přesto jsem byla opravdu zvědavá, kdo za vraždou rodičů Sylvie a Rose stojí. Střídání časů, postupné odkrývání minulosti a celá kniha prostoupena trochou nadpřirozena. Nebylo to špatné, ale znovu bych už nečetla.

10.09.2017 4 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Dá se pochopit, proč se kniha stala fenoménem zejména u mladších dívek. Kniha o zakázané lásce mezi nevlastními sourozenci, kdy Tyler opravdu není ten "hodný"a Eden by ráda zjistila, co za tím vším je. Kniha se četla dobře, mě osobně se moc líbí obálka. Konec trochu překvapil, je znát příprava na další díly. Průměrná oddechovka, vidím to tak na 3,5 hvězdy :o).

10.09.2017 3 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Čtivý psychothriller, kde do téměř poslední stránky nevíte, jestli je Hamish Wolfe opravdu pachatelem vražd, za které sedí ve vězení nebo ne. Důvody obhájkyně Maggie, která se nakonec rozhodne případ převzít byly překvapující, stejně jako konec. Kniha se četla opravdu dobře a rozhodně se v knihovně poohlédnu po dalších dílech této autorky. Za mne spokojenost.

04.09.2017 4 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Madeline je alergická na celý svět, nevychází z domu a ve své "bublině" žije svůj život s matkou a ošetřovatelkou. Když se do sousedního domu nastěhuje Olly, pro Madeline se spousta věcí mění, nejen proto, že prožívá svou první lásku. Zpracování knihy včetně obrázků se mi moc líbilo, konec byl pro mě překvapením. Milá kniha nejen o lásce.
"Láska Tě nemůže zabít."

31.08.2017 4 z 5

Láska za ostnatým drátem Láska za ostnatým drátem Hana Radulić

Příběh o lásce během 2.světové války, lásce mezi židovkou Helenou a německým dozorcem Franzem napsaný podle skutečnosti. Vzhledem k tomu, jaké hrůzy jsou v knihách z této doby obsaženy, se kniha četla opravdu dobře. Moc se mi líbilo vykreslení postupné lásky z Heleniny strany. Konec mi stejně jako jiným čtenářům přijde nedotažený, ale jak to skončí se dozvídáme v předmluvě, takže víme, že k čemu celá kniha směřuje.

31.08.2017 4 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Povedená detektivka se sympatickým hlavním hrdinou Davidem Rakerem. Ač je kniha celkem obsáhlá a v některých místech dost popisná, přesto je čtivá. Opravdu mě zajímalo, kdo stál za zmizením Carriiny rodiny. Konec byl trochu zamotaný, ale jinak knihu hodnotím určitě kladně.

28.08.2017 4 z 5

Přečtení této knihy je asi téměř povinností každého milovníka Harryho. Knížku jsem měla přečtenou za cca 2 hodinky a moc jsem si užila návrat k oblíbeným postavám. Kupovat jí ale nebudu, forma divadelní hry není moje oblíbená.

25.08.2017 3 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Poměrně zajímavě pojaté fantasy. Na plný počet to není, neměla jsem problém se od knihy odtrhnout, ale přečtení určitě nelituju. Kniha je dost akční, Furia se mi jako hlavní hrdinka líbila. Dost prostoru dostaly ale i záporné postavy. Celkem hodnotím kladně, velké plus za nádhernou obálku. Moc bych si přála mít svojí dušeknihu :-).

24.08.2017 4 z 5

Rabínova dcera Rabínova dcera Reva Mann

Zajímavá sonda do světa ortodoxního židovství, pro mne spousta informací ohledně jejich víry - tradice, zvyky... Autorka vypráví svůj příběh nepřikrášleným, syrovým způsobem, který asi nemusí každému sedět. Pro mě je to spíše kniha o hledání, kdy Reva jde z extrému do extrému a snaží se najít, co je pro ní to nejlepší. A o to se snažíme asi všichni ne?

18.08.2017 4 z 5

Love story Love story Erich Segal

Příběh, kde se asi dá použít známé "žili šťastně až do smrti"... Krásný smutný příběh o velké lásce, souznění, ale i bolesti. Útlá knížka, kterou máte přečtenou za chvilku a přesto ve Vás dlouho zůstane. To je příběh o Olliem a Jenny a já jsem ho rozhodně nečetla naposledy. Příležitostně se podívám na film, i na něj jsem slyšela samé kladné ohlasy.

09.08.2017 5 z 5

Déšť smývá stopy Déšť smývá stopy Mikaela Bley

Kniha se smutným tématem psána celkem příjemným stylem. Malé Lycke mi bylo líto, odhalení pachatele nebylo až tak překvapivé (v knize není až tolik osob), jako motiv celého činu. Ellen se mi líbila, jen si neumím představit, že by zvládla vyšetřit více než policie. Hlavní myšlenka knihy dobrá, zpracování a logičnost spíše průměrné.

08.08.2017 3 z 5

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

Čtivá kniha o nejen tajemství, které si Katie/Kathrine nese v sobě. Příběh se mi četl dobře, různé časové linky mi nevadily. Jen toho na jednu mladou holku bylo naloženo až dost... Ale za přečtení dle mého stála.

08.08.2017 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Wau, to byla opravdu velká paráda. Po dlouhé době kniha, která mě nutila číst i přes půlnoc. Skvělá fantasy s propracovaným světem, výborně vykreslené postavy, kterým prostě musíte držet palce. Jsem vážně zvědavá, jak se příběh Laiy a Eliase bude vyvíjet dál a jsem moc ráda, že nebudu muset čekat až tak dlouho :o). Opravdu povedená kniha!

05.08.2017 5 z 5

Mrtvý klíč Mrtvý klíč D. M. Pulley

Na knihu jsem byla dle anotace opravdu zvědavá a nejedná se dle mého o klasickou detektivku. Příběh vyprávěný ve dvou časových rovinách, dvě hrdinky, které spojuje místo, kde se kniha odehrává - První clevelandská banka a její tajemství. Kniha se četla dobře, jen tam na mě bylo těch klíčů a lidí asi moc, takže jsem se trochu ztrácela. Lepší průměr, na vyšší známku to bohužel dneska nevidím.

05.08.2017 3 z 5

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

Kniha z doby 2.světové války určená spíše pro mladší ročníky. Přesto přečtení nelituji, zase jiný pohled na válku, tentokrát z Amsterdamu, kde hlavní hrdinka Hanneke pomáhá najít židovskou dívku Mirjam. Kniha nejen o mládeži, ale hlavně o rozhodnutích, která můžou změnit celý život.

02.08.2017 4 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Můj starší čtecí dluh, který mě opravdu překvapil. Zajímavé téma disociační poruchy osobnosti, které mi svým zpracováním naprosto sedlo a nemám vůbec co vytknout. Angie můžu jenom obdivovat, jak se se svými "altery" dokázala poprat nebo splynout. Výborná kniha.

31.07.2017 4 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Gayle Forman

Pokračování o hledání Lulu, se kterou Willem prožil jeden den bylo stejně pěkné jako první díl. Celé jeho roční putování a hledání sebe sama se mi líbilo a opravdu jsem se těšila, až (a jestli) se znovu potkají. Ideální odpočinkové čtení.

29.07.2017 4 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Kniha z pohledu Cama mě bavila stejně jako z pohledu Avery. Oddechová četba, kterou si prostě jen užívám. Na dovolenou super :o).

29.07.2017 4 z 5