PetraBery PetraBery komentáře u knih

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Opět skvělá kniha, kde o krutost, násilí, brutalitu a krev není nouze. Pachatel hrůzných činů po zjištění jeho minulosti až tolik nepřekvapil, přesto jsem v hledáčku měla i několik jiných lidí. Tato série mě prostě baví a já se na každou další knihu těším. Autor píše opravdu čtivě, takže další díl si určitě přečtu.

29.07.2017 5 z 5

Jitra v Dženínu Jitra v Dženínu Susan Abulhawa

Příběh jedné palestinské rodiny, která přišla o svůj domov, o domov, který budovaly celé generace před nimi. Příběh o tom, co všechno znamená rodina, láska, přátelství a odvaha. Díky této knize jsem alespoň nepatrně nahlédla do konfliktu, který panuje mezi Palestinou a Izraelem. Osud Ámál i celé její rodiny jsem přečetla jedním dechem a určitě doporučuji dalším čtenářům.

29.07.2017 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Klasickou detektivkou kniha opravdu není, jedná se příběh, který odkrývá vztahový propletenec hlavních hrdinů - bohužel ani jeden z nich mi není sympatický. A to je pro mne kámen úrazu. Kniha je čtivá, líbí se kompozice knihy i typická dlouhá souvětí. Ale znovu bych knihu nečetla a z předchozích autorčiných knih u mě vede To prší moře.

16.07.2017 3 z 5

Rudý úsvit Rudý úsvit Pierce Brown

Svět, který autor vytvořil, je naprosto skvělý! Po několika prvních stránkách jsem byla vtažena do děje a celou knížku si výborně užila. Netrpělivě budu vyhlížet další pokračování, protože mě opravdu zajímá, jak to s Darrowem bude dál. Doporučuji všema deseti :o)!!!

10.07.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Za bestseller knihu nepovažuji, přesto si určitě 4 hvězdy zaslouží. Kniha není tak obsáhlá, takže se dá přečíst celkem rychle. A na prvotinu je to slušné. Pachatel až tolik nepřekvapil, úplný konec ano... Uvidíme, co nám případně autorka přinese příště.

10.07.2017 4 z 5

Večerní škola Večerní škola Lee Child

Jack Reacher je moje srdcovka, takže ani tento díl jsem nemohla vynechat. Sice jsme se vrátili do doby trávené v armádě a tudíž Jack není vlkem samotářem, přesto hlavně díky němu byl případ doveden do zdárného konce. Knihu jsem si užila stejně jako ostatní ze série a nemám připomínek :o).

05.07.2017 5 z 5

Jako voda Jako voda Wally Lamb

Zajímavě psaná kniha o jedné rodině. Kniha o tom, že některá tajemství z dětství nás mohou dostihnout i v dospělosti. Román nejen o lásce - lásce rodičovské a partnerské, román o rodině, která přestála rozvod a dokázala jít dál. Román o kráse umění, které Annie provází celým životem, a kterému ne každý dokáže rozumět. Kniha se četla opravdu dobře a já se nebudu bránit přečtení jiného autorova díla.

05.07.2017 4 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Pěkná odpočinková kniha se zajímavou myšlenkou, jak moc je náš život jiný než jaký jsme si ho představovali jako -náctiletí. Kniha se čte lehce a svižně a já jsem Brett moc přála, aby se jí seznam povedlo splnit - a to nejen kvůli dědictví. Přiznám se, že v jedné chvíli jsem byla i dost naměkko. Příjemné čtení.

29.06.2017 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Stejně jako v jiných autorčiných knihách je i v této skvěle zpracované dané téma (v této knize život slonů), kdy autorka jde do hloubky a dostáváme neskutečné množství informací. Příběh, o kterém kniha vypráví je hlavně o lásce - mateřské. A také o hledání lidí, kteří nám chybí, pokud jakýmkoliv způsobem nejsou přítomni. Četlo se mi to opravdu dobře, konec mě překvapil, asi jsem čekala něco jiného. Dám plný počet, ale pocitově to mám tak na 4,5 hvězdy :o).

23.06.2017 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Kniha plná hrůzy, která provázela celou válku. Neobyčejné osudy neobyčejně statečných mladých matek, které své děti porodily během doby války v táborech smrti. Není to první kniha s touto tématikou, kterou jsem četla, zanechala ve mě ale hlubokou stopu a určitě na ní nikdy nezapomenu. Pro mne překvapující informace o následné době hned po válce, kdy se často nebylo kam vrátit... Výborná literatura faktu, která rozhodně stojí za přečtení.

19.06.2017 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Poutavě psaný příběh dívky Izzy, která hledá pravdu o dívce jménem Clara chybně zavřené v psychiatrickém sanatoriu Willardu ve třicátých letech dvacátého století. Hodně reálně popsané postupy a chování lidí v těchto zařízeních. Osud Clary byl od začátku smutný a mě jí bylo opravdu líto. Ale díky ní Izzy dokázala mít odvahu a zjistit, co stálo za tragédií její vlastní rodiny. Zajímavý příběh, doporučuji!

18.06.2017 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

I já souhlasím se všemi komentáři uvedenými na zadní straně obalu knihy, která má dle mého názoru oprávněně nálepku světového Bestselleru. Skvěle napsané scifi, kde hledání správné reality dá hlavnímu hrdinovi Jasonovi opravdu zabrat. Přečteno jedním dechem, určitě doporučuji i dalším čtenářům, skvělý zážitek!

15.06.2017 5 z 5

Život na trampolíně Život na trampolíně Frances Whiting

Moc hezká kniha nejen o přátelství... Kniha o první lásce, která nedopadne podle představ zamilovaných. Lulu se mi líbila, udělala pár chyb, kterých litovala, ale i to k životu patří. Výborně popsány vztahy rodičů a dětí, krásná přátelství, která přetrvají až do smrti. Příjemné čtení.

13.06.2017 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Já se rozhodně řadím k těm, které jsou z dalšího pokračování o Harrym nadšené. Další hodně povedený díl, kdy jsem četla každou volnou chvilku a byla zvědavá, jak si s případem Harry a ostatní poradí. A jako téměř pokaždé to byla skvělá jízda a doufám, že tímto dílem autor tuto sérii nekončí, protože konec naznačuje možnost pokračování. A já se těším už teď... :-).

09.06.2017 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Vtipná pohodová kniha ze života. Bilance uplynulých 20ti let od maturity, snaha o změnu v životě i obyčejné radosti a starosti čtyř přátel středního věku. Kniha se čte svižně, nikde to nedrhne a já jsem se opravdu skvěle bavila. Rozhodně autor píše čtivě a já se budu těšit na další dílko.

05.06.2017 4 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Potřebovala jsem změnu žánru a přečíst si nějakou oddechovou knihu. Vyprávění o Calovi a jeho vyvolené bylo dobrou volbou. Shannon se mi jako partnerka téměř dokonalého Cala líbila (ostatně celá parta je téměř dokonalá :-)), samozřejmě nesmí chybět strašák z minulosti a setkání s hrdiny ostatních dílů série a jejich rodiny. Pokud bude další díl o Loganovi, tak se po něm určitě podívám, autorka píše opravdu čtivě. A ještě pochválím krásný začátek knihy, kdy se Cal se Shannon poprvé setkají, to bylo opravdu povedené.

03.06.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Jsem opravdu ráda, že je detektiv Joona Linna zpět a v plné parádě. Lovec králíků mě hodně bavil, po pro mne horším Stalkerovi opět za plný počet. Jediné co bych vytkla, je avizovaných 19 minut (u některých adeptů knihy dle mého nemožné), ale jinak skvělé čtení. Budu se těšit, jakou další knižní lahůdku si pro nás autoři připraví příště.

03.06.2017 5 z 5

Dcera někoho jiného Dcera někoho jiného Amy Gentry

Obvykle mi nevadí knihy vyprávěné z pohledu více osob. U této jsem byla ale opravdu někdy zmatená, protože po matčině pohledu se vracíme do minulosti pohledem různých osob, kterými byla (nebo nebyla?) unesená Julie. A v tom byl pro mne kámen úrazu a hůře se mi kniha četla. Ale jinak téma dobré, jen to mělo být jinak zpracované.

03.06.2017 3 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Zajímavě pojatá kniha, co se týče vypravěčů: manželka "únosce a vraha", vyšetřující policista, reportérka a matka unesené holčičky. Byl opravdu Glen tím, kdo malou Bellu unesl a zabil? A věděla o tom jeho žena Jean? Osobně mi byl sympatický inspektor Sparkes, který za pravdou šel jako buldok. Jednání a chování Jean jsem nechápala, ale je určitě dost lidí, kteří se nechají zmanipulovat. Dobře psaný román, ale nedělalo mi problém přestat číst a věnovat se něčemu jinému. Takže tentokrát jen za 3*.

28.05.2017 3 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Rozhodně čtivý napínavý thriller. Hrdinka Maya není podle mého klasickou matkou, o to víc mě zaskočil konec knihy, který jsem naprosto nečekala. Z přečtených knih od tohoto autora za mne zatím nejlepší dílo. Určitě doporučuji, hodně nadprůměrné čtení.

26.05.2017 5 z 5