PetraBery PetraBery komentáře u knih

Černá komnata Černá komnata Lincoln Child

Podařený další díl o agentu Pendergastovi. Trochu mě naštvalo zmrtvýchvstání nejmenované osoby, zřejmě tuto osobu můžeme očekávat i v případných dalších knihách. Ale jako celek relativně nadprůměrné, bohužel prvních nejlepších dílů to nedosahuje. Přesto bude vyhlížet další díl série, ten si ujít nenechám.

23.05.2017 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Šestý případ detektiva Roberta Huntera, tentokrát bez jeho parťáka Carlose. Případ od počátku jiný, neboť sériový vrah nás provází celou knihou. Detektiv se musí vydat hledat nejen v mysli bývalého kamaráda, ale i ve své minulosti. Opět výborné zpracování, tato série je prostě skvělá!

20.05.2017 5 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Tato kniha pro mne byla velkým příjemným překvapením. Podle obalu bych si ji snad ani nepůjčila a to by byla opravdu velká chyba! Skvělá kniha nejen pro mládež, kniha o světě, kde se nedokonalost trestá... Je ale soucit, lidskost a lítost nedokonalost? Tato kniha byla dokonalá a já jen doufám, že bude druhý díl, protože by mě opravdu zajímalo, jak to s Celestine, Carrickem a celou její rodinou bude dál.

17.05.2017 5 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Čtivý příběh s detektivní zápletkou. Moc se mi líbil vztah hlavní hrdinky Lisy a jejího manžela Joea. Rozuzlení bylo napůl výborné, druhá půlka mi přišla zbytečně rychlá a až příliš snadno vyřešená. Ale jako celek nadprůměrně dobré.

13.05.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Čtivý, svižný román o osudech dvou sousedících rodin popisující dobu několika desetiletí. Musím říct, že se mi kniha četla dobře a lehce a autorův styl se mi líbí. Chápu, že se v některých situacích dokážou čtenáři najít, protože kniha popisuje obyčejné lidské životy a všední situace. Za mne ano, příjemná oddechovka, která pobavila a zaujala.

13.05.2017 4 z 5

Stačí jen dotyk Stačí jen dotyk Colleen Oakley

Krásný příběh, který se Vás dotkne prostřednictvím hlavní hrdinky Jubilee, která má na lidský dotyk alergii. Příběh o lásce, přátelství, samotě i naději na "normální" život. Knížka je opravdu čtivá a bylo mi líto, že jsem jí přečetla tak rychle.

09.05.2017 5 z 5

AB ORIGINE AB ORIGINE Spira Mayko

Kniha, která mne v knihovně zaujala obálkou a anotací. A nebylo to vůbec zlé. Jednotlivé kratší kapitoly vyprávěné různými osobami ubíhaly ani nevím jak. Vigo a Keret jako ti "jiní" se mi moc líbili, stejně tak jejich matky. Otevřený konec dává prostor pro případné další pokračování, které jestli bude, tak si ráda přečtu.

09.05.2017 4 z 5

U konce s dechem U konce s dechem Rebecca Donovan

Pěkné zakončení série. Konec se dal vzhledem k žánru očekávat, přesto cesta k němu byla trnitá. Ale četlo se mi to hezky, ani u této knihy autorka není "U konce s dechem". Emma i Evan prošli za ty dva roky určitou změnou a bylo to znát.

06.05.2017 4 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Podařený již čtvrtý případ náčelnice Kate, možná o něco lepší než ty předchozí. Opět prostředí Amišů, nad jejichž jednáním mi někdy zůstává rozum stát. Pachatele jsem neuhádla, konec mě mírně překvapil (hlavně poslední strana). Pokud bude další díl, ráda si ho přečtu.

06.05.2017 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Čtvrtý díl za plný počet a zaslouženě! Aelin se chová jak opravdová královna a pro záchranu svého království zkusí udělat vše. Nepřestává mě překvapovat, jaký svět autorka vytvořila, jak je vše promyšlené a zapadá to do sebe. Rozhodně doporučuji a už se opravdu těším na další díl.

01.05.2017 5 z 5

Stín pochybnosti Stín pochybnosti Simon Booker

Hodně čtivý kousek... Hlavní postava Morgan, která dopomohla své první lásce Dannymu z vězení, kde byl za vraždu, kterou možná nespáchal... Ale jak to vlastně doopravdy bylo? Když se Morgan ztratí dcera, pouští se do pátrání. Je vůbec někdo, komu můžeme opravdu věřit?
Během četby jsem několikrát měnila svůj názor na případného vraha nebo teorie, jak to všechno mohlo být... A autor mi na konci stejně všechny teorie vyvrátil... :-).

29.04.2017 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Kendra Elliot

Kniha je rozhodně čtivá, co se mi shodně s některými ostatními čtenáři úplně nelíbilo, byl zbytečně rozsáhlý milostný vztah mezi Jamie a Michaelem - tam autorka mohla ubrat. Kdo stál za vraždami se dalo uhodnout během četby, ale až tak mi to nevadilo a zážitek z četby nezkazilo. Hodnotím mezi 3 a 4.

20.04.2017 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Podařené vyprávění tří žen, jejichž osudy se během jednoho týdne změní tak, jak si to nikdo ani nedokázal představit. Kniha o tajemství (které si manžel snad měl vzít raději do hrobu), nevěře a bolesti ze ztráty dítěte. Autorka opět nezklamala, kniha se četla jedním dechem a byla jsem zvědavá, jak se ženy s osudem poperou. A epilog byl pomyslnou třešničkou na dortu.

16.04.2017 5 z 5

Před pádem Před pádem Noah Hawley

Před Pádem za mě bestseller není... Příliš mnoho nezáživných stran, kdy jsem se ke čtení musela nutit. Hlavní hrdina Scott se po záchraně malého chlapce ocitá v hledáčku těch, kteří si myslí, že má s katastrofou něco společného. Jeho dějová linka mě bavila, u ostatních to trochu dřelo. Závěr trochu zklamal, čekala jsem něco jiného. O fous lepší průměr.

16.04.2017 3 z 5

Nevinná navždy Nevinná navždy Abbi Glines

Pěkné pokračování příběhu Blaire a Rushe, které si tak jednoduše plyne a na oddech je ideální četbou. Žádné velké zvraty se nekonaly, ale přesto čtení nelituji. Pokud vyjde další díl ze série, ráda se do Rosemary Beach vrátím.

12.04.2017 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Další vyšetřování inspektorky Eriky bylo povedené. Není to thriller, který by mne přikoval k sedačce, přesto jsem byla zvědavá, jak se Erika se svým týmem dopracuje k výsledku. Čtenář zná vraha tak od poloviny knihy, není to ale na škodu (alespoň z mého pohledu). Ráda si přečtu další díl.

02.04.2017 4 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Prvotina autorky, od které jsem četla i další její knihy, které jsou rozhodně lepší. Hlavní hrdina sebestředný sobecký umělec Boris, který bilancuje nad svým životem. Závěr mě překvapil, ale přestože je kniha čtivá (to autorce nelze upřít), je to spíše průměrné dílo, které bych znovu nečetla.

02.04.2017 3 z 5

Až mi zítra budeš chybět Až mi zítra budeš chybět Heine Bakkeid (p)

Za mne průměrná detektivka, kdy mi hlavní hrdina moc neseděl, rozuzlení celého případu taky nebylo to pravé ořechové. Velmi dobře je vykreslena ponurost místa, kde se příběh odehrával. Nevím, jestli po dalších případných dílech sáhnu.

02.04.2017 3 z 5

Kde hvězdy stále září Kde hvězdy stále září Trish Doller

Příběh Calie se mi četl dobře, neřekla bych, že mu něco chybělo. Vyprávění o minulosti s matkou, prožívání přítomnosti s otcem a jeho novou rodinou. Kniha o tom, jak nás minulost formuje a jak potom nahlížíme na ostatní dění v životě. Román nejen pro dívky o lásce, bolesti, strádání, o hledání sebe sama.

27.03.2017 4 z 5

Svině Svině Carl-Johan Vallgren

Další kniha s Danny Katzem v hlavní roli. Kniha o drogách, prostituci, korupci i dávných přátelstvích. Kniha se mi líbila, ale co ten konec? Proč? Hodnotím tak na 75%.

26.03.2017 4 z 5