PetraBery PetraBery komentáře u knih

Polibek krve Polibek krve J. R. Ward (p)

Příjemné odbočení od klasického "Bratstva", příběh hlavní dvojice dobrý a nahlédnutí pod pokličku manželství Butche a Marissy příběh pěkně doplnil. Co jsem od knihy očekávala, to jsem dostala.

23.03.2017 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Opět výborně psaný příběh detektivů Roberta a Carlose, tentokrát vraždy v přímém přenosu. Představy mi běžely naplno, ta bezmoc, že nemůžete nic udělat, aby se další vražda nestala... Stejně jako některé jiné čtenáře by i mě zajímalo, jestli je společnost v reálu lepší než v knize, jaké by bylo její rozhodnutí o osudech druhých lidí.

21.03.2017 5 z 5

Papírová srdce Papírová srdce Claire Contreras

Stejně jako předchozí kniha milý romantický příběh o lásce, zklamání, bolesti z odloučení a opětovného shledání. Lepší překlad než u první knihy, v některých okamžicích jsem hlavní hrdinku nechápala, spíš než jako pětadvacetiletá se chovala jako patnáctiletá, ale každý jsme jiný, tak nesoudím... Za mne celkem povedené.

18.03.2017 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Série, která má jako jedna z mála, vzestupnou tendenci, alespoň za mě. Třetí díl byl zatím nejlepší, Celaena dozrává, nová postava Jeřáb hodně příjemně zpestřil děj. Stejně tak Manon, Abraxos a Třináctka. Už se opravdu těším na další díl. Za 4,5, plný počet si nechávám pro další díly :-).

15.03.2017 4 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Podařený příběh, kdy střípky minulosti střídají současnost. Jane/Emma se dostává do situace, kdy na minulost musí myslet, i když by ji raději nechala spát. Protože je tady někdo, kdo se chce pomstít. Kniha o výpravě čtyř kamarádek do Nepálu, kde v určité komunitě zažívají ne pro každou hezké chvíle. A důsledky tohoto pobytu si přeživší nesou sebou. Dobře se mi kniha četla.

15.03.2017 4 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Skvěle zpracované psychologické drama, spíše než uváděný thrilller o tom, že ne všechno je tak, jak na první pohled vypadá. Dokážu pochopit, proč se Catherine zachovala tak, jak se zachovala. Na druhou stranu žít téměř celý život s tímto břemenem sám taky asi není žádný med. Střídání postav a času mi vyhovovalo, kniha je čtivá, takže rozhodně hodnotím kladně.

11.03.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dobře psaná detektivka, která ale dle mého na plný počet není. Čtení mě bavilo, trochu mi vadily některé nepřesnosti (některé uvedené níže v hodnoceních), co mě potěšilo, byl slovenský původ detektiv šéfinspektorky Eriky. Podezření na pachatele jsem měla dříve než odhalení přišlo, ale jinak hodnotím kladně. Svižná četba. Druhého dílu se určitě nebudu bát, a jak bude příležitost, tak si ho ráda přečtu.

07.03.2017 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Kniha o mládeži nejen pro mládež. Příběh dvojčat, která přišla o mámu a po její smrti hledají sebe sama. Kniha je psána stylem, který nebude sedět každému, pro mě byl ale naprosto vyhovující. Příběh dobře zpracovává téma sourozeneckého pouta, homosexuality, rodičovské lásky i ztráty po smrti blízké osoby.

04.03.2017 4 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

I třetí případ bývalé amišky, náčelnice Kate je výborný. Vraha jsem uhádla v průběhu četby, přesto mi to nevadilo a četbu nezkazilo. Líbí se mi, jak autorka píše, ráda si přečtu další díla, pokud budou dostupná.

04.03.2017 4 z 5

Druhý život Druhý život S. J. Watson

Hodně podařený psychothriller, kde hlavní hrdinka Julia hledá pravdu o smrti a minulosti své sestry. Příběh o tom, co všechno můžeme ztratit, pokud ztratíme hlavu... Postavu, která ve všem měla prsty jsem odhadla, úplný konec mě ale zaskočil.

26.02.2017 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Pěkné pokračování života hlavní hrdinky z knihy Než jsem tě poznala... Autorka psát bezpochyby umí, o tom mě přesvědčila již několikrát. Přesto to tentokrát za mne není na plný počet, první díl ve mne probouzel silné pocity, u této knihy jsem to tak neměla. Asi bych neměla tak velká očekávání, kdyby se jednalo o samostatný příběh. Ale knihu jsem si přečetla opravdu ráda.

23.02.2017 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Další případ inspektorky Kim a jejího týmu. Opravdu dobře vykreslené chování sociopata, který je schopný za svým cílem jít doslova přes mrtvoly. Čtení knihy odsýpalo a nemělo hluchá místa. Můžu jen doporučit.

20.02.2017 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Silný čtivý román z válečné doby, který vypráví o osudu dvou sester. Příběh o odvaze a statečnosti obyčejných lidí, ze kterých dělá záchrana jiných hrdiny (hrdinky). Na jedné straně hrůznosti a krutosti války, na straně druhé láska, přátelství, rodina, odvaha a naděje. Jiná díla autorky neznám, ale tuto knihu můžu jen doporučit.

16.02.2017 5 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

I ve čtvrtém díle jsem se se Smrtkou hledačkou Charley a jejím "vyvoleným" Reyesem výborně bavila. Opět pohodová vtipná četba, dokonce dle mého jedna z mála sérií, která má stoupající tendenci. Jen doufám, že se povede vydat všechny díly, byla by škoda o ně přijít. Super!

13.02.2017 4 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Příběh, kde se minulost střídá se současností a Tessa hledá pravdu, co se stalo před lety, kdy jako jediná přežila. Zda označila správného vraha, který čeká na popravu. Kniha s krásnou obálkou se mi četla celkem dobře, rozuzlení se dle mého povedlo.

11.02.2017 4 z 5

Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Pavel Walek

Velmi dobře napsaná kniha o výživě, pohybu a obecně hubnutí, popř. udržení váhy. Spousta informací podaných pro mě příjemnou formou, po každé kapitole shrnutí toho nejdůležitějšího z dané problematiky.

08.02.2017 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Podařená kniha, při jejímž čtení mě napadaly různé varianty toho, co se Amy mohlo stát. Střídání hlavních postav s jejich verzí příběhu bylo dobrým tahem, rozuzlení mě tolik nepřekvapilo jako úplný konec. Určitě shlédnu příležitostně i film, abych mohla s knihou porovnat.

06.02.2017 4 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Parádní zakončení skvělé série, která si určitě zaslouží plný počet bodů. Co mě mrzelo, byla smrt některých hrdinů, bohužel, tak je to někdy i v reálu. Na všechny otázky jsem dostala odpovědi, za mne určitě spokojenost a ani tak mi nevadil nedotažený konec, ráda si domyslím, jak to mohlo být dál. Pokud autor napíše něco dalšího, rozhodně si to nenechám ujít, psát opravdu umí.

05.02.2017 5 z 5

Sběratel skleněnek Sběratel skleněnek Cecelia Ahern

Průměrný příběh, který si tak nenásilně plyne... Neurazí, nenadchne. Jaké může být zjištění během jednoho dne o otci, který žil dvojí život? A co všechno se lze dozvědět o skleněnkách a o sobě samých? Tak o tom tahle kniha je...

31.01.2017 3 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Drsné, nechutné, krvavé a brutální. A přesto neuvěřitelně čtivé, takové jsou knihy tohoto autora a tato není výjimkou. Oba vyšetřovatelé jsou skvělí a výborně se doplňují. Co bych knize vytkla, je stejně jako v některých předchozích komentářích - mechanik... To jako opravdu? Ale jinak výborná detektivka.

28.01.2017 5 z 5