PetraBery PetraBery komentáře u knih

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Dobře napsané YA, tedy spíše pro mladší, ale i tak jsem si knihu užila. Autorka má čtivou formu vyprávění, kniha uteče rychle a čte se dobře. Na to, co Ellu potkalo během knihy reagovala opravdu dobře. Líbilo se mi to.

24.01.2017 4 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Podařený román, ve kterém nechybí správná dávka napětí. Díky psaní deníku a schůzkám s doktorem Nashem se Christine dokáže dobrat pravdy. Dobré počtení!

22.01.2017 4 z 5

Povídej pohádku Povídej pohádku Dagmar Košková

Přečteno několikrát synovi... Klasické pohádky, akorát tak dlouhé, aby dítě udrželo pozornost. Krásné ilustrace Dagmar Koškové. Určitě doporučuji!

21.01.2017 5 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Autor určitě psát umí, o tom žádná... Přesto se mi tato kniha jako nehráči četla mnohem hůře než předchozí Ready Player One. Určitě to chce se odprostit od nereálnosti, která je v knize nastolena, pak se kniha přečíst dá. Ale rozhodně si děj, narážky a popisy užijí více hráči, kteří podobné hry hrají.

20.01.2017 3 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Další případ náčelnice Kate, který je stejně jako předchozí povedený. Více informací ze života Amišů, pokračování vztahu s Johnem, napětí, vyšetřování a konečné odhalení. Za mne dobré a další díl si ráda přečtu.

20.01.2017 4 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Ačkoliv je téma knihy všeobecně známé, zpracování jedné z nejvýraznějších operací druhé světové války je panem Šulcem naprosto skvělé!!! Knihu jsem četla na doporučení a to můžu s klidným svědomím předat i dalším čtenářům. Vylíčení osudů hlavních hrdinů, ostatních zúčastněných i protivníků je naprosto realistické, autorovi jsem věřila každé slovo. V povinné četbě by taková kniha určitě neměla chybět.

17.01.2017 5 z 5

Hrdinové ve člunu Hrdinové ve člunu Daniel James Brown

Výborně napsaná kniha o americké posádce osmiveslice, která si jela na olympijské hry v Berlíně pro vítězství. Kniha o lásce, válce, přátelství, naději, pokoře i neuvěřitelné vůli dotáhnout svůj sen do cíle. Joe jako hlavní postava příběhu je skvělý a jeho životní příběh určitě stojí za přečtení.

14.01.2017 5 z 5

Najděte Reachera Najděte Reachera Diane Capri

Kniha není špatná, Lee Child to není, ale přečíst se to dalo. Kim i Carlos mi celkem seděli, nejsou bezchybní... Je pravda, že i já jsem celou dobu čekala, jestli dojde k setkání s Jackem Reacherem nebo ne. Konec mě mírně zklamal, dle mého není vysvětleno vše tak, jak bych si představovala.

11.01.2017 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Lehce a svižně psaná kniha o trojčatech, která si žijí každá po svém a přesto se jejich životy prolínají. I když se v knize objevují závažnější témata, přesto se kniha čte téměř sama. Sestry byly vylíčeny reálně, všichni máme své chyby a je dobré si je uvědomit... A rodina a zdraví je opravu nade vše... Autorka mne nezklamala, další její dílo si ráda přečtu, její knihy mne baví.

06.01.2017 4 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

Čtivě psaná kniha, jaké následky můžou na člověku zanechat zážitky z dětství, které nejsou zrovna růžové. Mallory mi byla sympatická, sama úplná "Myška" nejsem, o to víc se mi líbilo, jak se jí povedlo překonávat své strachy. Její setkání i vztah s Riderem byl popsán moc hezky, určitě jako YA lze doporučit.

04.01.2017 4 z 5

V mlze V mlze Caroline Eriksson

V knize není příliš mnoho přímé řeči, o to víc jsou zde popsány pocity a myšlení hlavní hrdinky Grety. Některé její kroky, které při pátrání po Alexovi a Smille podnikla, mě překvapily, konec úplně překvapivý nebyl... Psychika člověka je velice křehká a některé naše problémy můžou mít původ v mnohem dřívějším věku než se zdá.

29.12.2016 3 z 5

Maminka neříká pravdu Maminka neříká pravdu Michel Bussi

Při čtení této knihy jsem marně v paměti hledala své vzpomínky z doby, kdy mi bylo méně než 5 let... Nic, jen obrazy z fotek a vyprávění rodičů nebo prarodičů... Pro mne zajímavé informace ohledně paměti malých dětí, jejich vnímání světa i zapomínání toho, co nám není připomínáno. Jinak povedený příběh o jednom malém chlapci Malonovi, jeho mamince - da i jeho pravé mamince (ale byla jí opravdu?). Uvěřitelná zápletka a rozuzlení mě bavilo, k přečtení můžu jen doporučit.

26.12.2016 4 z 5

V pekle mezi ostnatými dráty - Zpověď muže, který přežil hrůzy čtyř koncentračních táborů V pekle mezi ostnatými dráty - Zpověď muže, který přežil hrůzy čtyř koncentračních táborů Manny Steinberg

Další otřesné svědectví člověka, který přežil válku a pobyt v koncentračních táborech... Krutá a bolavá výpověď Mannyho, jeho životní příběh s relativně dobrým koncem... Přežil, a s ním i jeho otec a bratr, zbytek rodiny bohužel ne. Čtivý příběh, který určitě za přečtení stojí.

22.12.2016 5 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

I já se přidávám k těm, kteří od knihy čekali něco jiného... Nemůžu říct, že bych byla zklamaná, spíš si nejsem jistá, jestli vysvětlení ohledně fungování ZLOSINu je v knize dostatečné. Samotný příběh Marka a Triny byl napsán dobře, jen na můj vkus zde bylo zbytečně moc bitek, ale to je věc názoru. Jako doplněk k následující trilogii ano, ale ta je sama o sobě lepší.

19.12.2016 4 z 5

Nehoda Nehoda C. L. Taylor

Celkem čtivý román o tom, že minulost nás může dostihnout, i když před ní zavíráme oči... Sue mi bylo líto z pohledu matky, jaké to musí být, když dítě leží v kómatu... S každodenní otázkou, zda se probere (a v jakém stavu) nebo ne...Nebylo to špatné, ale nebylo to ani to nejlepší, co může tento žánr nabídnout. Ale určitě lepší průměr.

13.12.2016 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Pěkné pokračování prvního dílu. Více akce i více magie. Nejmenované postavy, která v knize zemře, mi bylo líto a jsem opravdu zvědavá, jak se příběh bude vyvíjet v dalším díle. Za mne ano, povedená série.

10.12.2016 4 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Citlivě a věrohodně napsaný příběh o stáří a nemoci, která jej provází. Je vidět, že autorka má osobní zkušenost s popisovaným, protože já jsem Maud věřila každé slovo. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla, jak to s Elizabeth a Sukey dopadlo.

08.12.2016 4 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Po přečtení této knihy mi bylo opravdu těžko na srdci, kolik nedorozumění je mezi lidmi (i v rodině, kde si lidé mají být nejbližší). Nesplněné touhy rodičů, vazby mezi sourozenci... Hodně silný příběh, který nutí k zamyšlení, co vše jsme si neřekli, když ta možnost ještě byla...

03.12.2016 4 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Ano ano, i druhá kniha od autora, kterou jsem četla, byla skvělá. Do Marcuse / Mikaela jsem se zamilovala téměř od první stránky a drželo mě to celou knihu. Jeho láska k Eloise bylo pohlazení po duši. Výborně popsané chování ostatních lidí v knize, ať už zlých nebo dobrých. V knize nechybí láska, nenávist, krutost, napětí, přátelství, odvaha, ale i pomoc od druhých. Rozhodně za 5 hvězd, kniha je opravdu krásná.

30.11.2016 5 z 5

Karmínový břeh Karmínový břeh Lincoln Child

Další setkání s agentem Pendergastem mě opět potěšilo. Zdánlivě banální detektivní zápletka, která se během knihy rozvine v úplně jiné vyšetřování. Agentovi schopnosti, pomoc schovanky Constance, záhadné stvoření i napětí. Konec nás nenechá na pochybách, že další díl bude (alespoň v to doufám :-)).

27.11.2016 4 z 5