PetraBery PetraBery komentáře u knih

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Opět nadšení z další knihy ze skvělé série... Ač je v knize dost brutálních vražd, přesto se přes ně dokážete přenést, protože jste neuvěřitelně napnutí, kdo za to všechno může... To nutkání číst pořád a pořád, dozvědět se, kdo je pachatel... Výborně napsané, určitě doporučuji.

24.11.2016 5 z 5

Tulák Tulák Peter Newman

A tak já nějak nevim... Krásná obálka, pro mě hodně sympatický mlčící hlavní hrdina... Ale ten zbytek mi přišel strašně zmatený, nedotažený a těžko stravitelný... Co se mi líbilo byl vztah Tuláka a Vesper, jejich koza byla příjemným zpestřením... Zkusím ještě další díl pokud bude, nechci autora zatracovat hned.

19.11.2016 3 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Na další knihu této autorky jsem se těšila a rozhodně nejsem zklamaná... Opět povedený detektivní příběh s vyšetřovatelkou Beou a jejím parťákem Florinem... Tentokrát je hlavní nitkou fenomén naší doby - facebook. Zápletka propracovaná, chování i vztahy v příběhu uvěřitelné... Za mne ano, líbilo.

15.11.2016 4 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Zdařilá detektivka se sympatickou šéfkou Kate, která má za sebou hrůzný zážitek z minulosti... O Amiších toho v knize není tolik, jak by se dalo očekávat, brutálních scén dostatek... Napínavý děj a rozuzlení, která jsem úplně neočekávala. Ráda si přečtu i další díl.

12.11.2016 4 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Určitě čtivé dílo s dobře ubíhajícím dějem, povedenou zápletkou a překvapivým koncem... Přesto bych ho do bestsellerů nezařadila, na to jsou dle mého názoru jiní adepti. Ale rozhodně čtivé, jednání Caroline pochopitelné a rozuzlení pro mne relativně nečekané. Celkově hodnotím kladně.

10.11.2016 3 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Vyrovnat se smrtí blízkého člověka je vždy těžké, obzvlášť v mladém věku. Cody se o to pokusila, šla svou cestou a hledala v minulosti, co k sebevraždě Megan vedlo. Čtivá kniha o hledání pravdy, lásce, přátelství a rodině. Kniha o sebevraždě, která ale v člověku nenechá jen smutek.

03.11.2016 4 z 5

Rodina Rodina Marcela Remeňová

I třetí díl z pera mladé české autorky se četl dobře, propracovaný fantasy svět, který se stále rozvíjí a dokáže překvapit. Za sebe můžu říct, že knihy jsou od každého dílu lepší, je vidět, že autorka se v psaní zlepšuje. Svět Ley a jejích přátel (i nepřátel) mě bavil a další díl si ráda přečtu.

03.11.2016 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Mrazivý příběh, který pro mne osobně ale bestsellerem není. Opravdu povedené popisy Aljašky, celkem přijatelný návod k přežití, pro mě těžko pravděpodobná cesta kamionem hlavní hrdinky s 10tiletou hluchou dcerou... Tichý svět Ruby byl podán skvěle, stejně tak vztah Yasmin a Matta. Na plný počet to není, ale číst se to určitě dalo. Jen je mi ještě teď zima... :-).

25.10.2016 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Hodně silný a mrazivý příběh. Přiznám se, že o tragédii na lodi Wilhelm Gusthoff jsem prakticky neměla tušení. Autorka psát prostě umí, vyprávění čtyř mladých lidí různých národností, které plavba svede dohromady je naprosto jedinečné. Po dlouhé době kniha, která v mé knihovně nebude chybět, protože je stejně jako kniha V šedých tónech prostě výborná. Ač se jedná o knihu z období války, nechybí v ní vše, co kniha má mít. A v hlavě jí budu mít určitě ještě hodně dlouho. Za mě možná i kniha roku, tak moc mě zasáhla. Zaslouženě plný počet!

20.10.2016 5 z 5

Sotva dýchám Sotva dýchám Rebecca Donovan

Plný počet nedám, v knize byly okamžiky, kdy jsem Emmu nechápala a nelíbilo se mi, jak se chová... Ale jinak se jedná o hodně dobré pokračování první knihy. Určitě si přečtu i poslední díl, abych věděla, jak celá série dopadne a jestli Emma konečně najde v životě klid.

15.10.2016 4 z 5

Stínová královna Stínová královna C. J. Redwine

Pěkně pojaté zpracování klasické pohádky s prvky fantasy, velmi dobře se to četlo. Je dobře, že alespoň v některých knížkách vítězí dobro nad zlem, v životě to bohužel tak vždycky není. Lorelei i Kol byli jako ústřední dvojice výborní, hodně sympatický mi byl Leo, Gabril i Saša. Ačkoliv je kniha dost akční a chvílemi až moc temná (to pokud se bojuje magií s Irinou), celkově je to povedené čtení.

15.10.2016 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Brutální vraždy, téměř dokonalí vyšetřovatelé a pořádná dávka napětí. Další povedený případ detektiva Huntera, kde jsem marně zkoušela odhadnout vraha. Konec překvapivý, krátké kapitoly mi naprosto vyhovovaly, určitě doporučení. A další díl už mám v čekárně na čtení... :-).

30.09.2016

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Skvělé zakončení povedené série... Co mi vadilo byly chyby, pořádná korektura by určitě byla na místě. Konec mojí oblíbené postavy mě hodně mrzel, Árii a Perrymu jsem přála šťastný konec. Jestli se ho dočkali, si musíte přečíst sami.

30.09.2016 5 z 5

Andílek Andílek Mary Kubica

Psychologický román s pro mě nečekaným koncem. Celou dobu jsem přemýšlela, jak to s Willow bylo než zůstala na ulici. Rozuzlení s Ruby mě opravdu ani nenapadlo. O tom, že lidská psychika je neskutečně křehká jsem věděla, chování Heidi mě v tom jen utvrdilo. Za přečtení tato kniha určitě stojí.

14.09.2016 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Překvapivě dobré a čtivé! Kniha byla skvělá, sama jsem překvapená, jak moc se mi líbila. Dílo české autorky, kde budu netrpělivě čekat na další díl. Ilan jako hlavní hrdinka mi sedla hned od začátku, kapitán i Vargas jako protipól malé holky byli výborní. Jsem opravdu zvědavá, jaký osud Ilan čeká a jak se bude její život i život pětadvacítky vyvíjet dál.

08.09.2016 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Nejsem věková kategorie, které je tato kniha určena, přesto mě čtení opravdu bavilo. Autorka píše dobře, děj pěkně ubíhá a nikde to nedrhne. Dívka Celaene jako hlavní hrdinka, vražedkyně, kapitán stráže Chaol a princ Dorian. Milostný trojúhelník, intriky, souboje, magie, přátelství i sen o svobodě. Od všeho trochu a ještě něco víc. Určitě ano a další díl už mám v knihovně rezervovaný.

30.08.2016 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Pěkné, oddechové, vtipné... Celá Jessina rodina mě bavila, příběh pěkně odsýpal a já si knihu opravdu užila. Jojo je autorka, kde lze téměř s jistotou říct, že kniha bude stát za to. Plný počet nedám, z jejích jiných knih ve mě zůstalo o něco víc.

27.08.2016 4 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Ze začátku mě kniha moc nebavila, pak se to rozjelo a byla jsem zvědavá, jak kniha dopadne. Příběh o toleranci manželky Grety, která dokázala manžela podpořit v jeho rozhodnutí o změně pohlaví. Příběh o rozpolcenosti člověka, který je mužem Einerem a cítí se být ženou Lili. Zajímavě pojaté vyprávění stavěné na skutečných událostech.

22.08.2016 4 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Na prvotinu hodně povedené dílo. Sama mám děti a neumím si vůbec představit jak Rachel muselo být... To vědomí, že dítě je někde samo s někým, kdo mu může ublížit... Děsivá představa. Vyprávěno ze dvou pohledů, matky a vyšetřovatele, následky si bohužel nesou v životě všichni. Opravdu dobré to bylo.

22.08.2016 4 z 5

Cesta věčnou nocí Cesta věčnou nocí Veronica Rossi

Další setkání s Árií a Perrym se mi také líbilo. Je pravda, že tolik akce jako v prvním díle zde nebylo, přesto i tento díl stál za přečtení. Těším se na závěr, jsem zvědavá, zda se hrdinům podaří najít Poklidnou modř... :o).

18.08.2016 4 z 5