petraj30 petraj30 komentáře u knih

Veselé pohádky a říkadla Veselé pohádky a říkadla Michail Alexandrovič Bulatov

Krásné pohádky, krásná říkadla, krásné ilustrace - další z mnoha nejoblíbenějších knížek mého dětství. Jiné dětem ani nečtu, jen mé oblíbené :-)
Ale nevím, jestli naše listové vydání přežije moje děti, protože už zničili 12 stran:-), ale je to kniha, na kterou se nedá zapomenout. Doporučuji

Rýmovačky naší Kačky Rýmovačky naší Kačky Ferdinand Krch

Souhlasím se všemi komentáři pode mnou. Opravdu nejlepší leporelo, jednoduché, nápadité, originální, prostě skvělé. Sice už něco málo pamatuje, ale druhé takové neseženu. Doporučuji

16.01.2020 5 z 5

Pohádky ze čtyř studánek Pohádky ze čtyř studánek Václav Čtvrtek (p)

Syn mi přinesl domů z babiččiny knihovny další pohádkovou knížku, kterou jsem jako malá zbožňovala. Sice je to salátové vydání různě poslepované, ale takové jsou nejlepší. Knížka obsahuje kraťoučké pohádky oblíbených večerníčkových postaviček. Za víkend jsem to musela přečíst 4x. Moc jsem se všichni nasmáli :-).
Jsem moc zvědavá, jakou knihu si zase přineseme z rodinného pokladu. Doporučuji

Rudý šál Rudý šál Nora Roberts

Od této knihy jsem očekávala trochu víc. Nebyla úplně špatná, ale žádný div světa taky ne. Příběh byl hodně natahovaný. Do půlky se nic nedělo a to "něco" přišlo na posledních 60ti stránkách, ale i přesto to postrádalo to správné napětí. Víc bych si s tím lapením vraha vyhrála.
Konverzace hlavní dvojice mi hlava nebrala, dohadovali se jako sourozenci nebo manželé po 50ti letech.
Popisek mi připomněl knihu od Tess Gerritsenové, ale nedosahovalo to jejích kvalit. Pozitivum vidím v tréningu psů, to jsem se něco nového dozvěděla, takže to bylo takové zpestření.
Po druhé po knize znovu nesáhnu, ale je to velká škoda, protože to znělo celkem slibně. Protože mám NR v oblibě, dám 3 hvězdičky, ale četla jsem od ní mnohem lepší

16.01.2020 3 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Od této autorky jsem přečetla jen málo knih, ale tohle.... to bylo opravdu něco. Četla jsem do pozdních večerních hodin neschopná odložit knihu, ale dočetla jsem ji až dnes. Celkem jsem se bála, aby mi neušla nějaká hlavní myšlenka celého příběhu. Byla jsem opravdu napnutá, jak příběh dopadne.
Vraha jsem si s mými zkušenostmi netroufala odhadnout, ale pořád jsem si říkala, že to nebude tak, jak to na první pohled vypadá.
Byly tam nějaké nesrovnalosti a taky jsem vždy nerozuměla jejich počínání, ale to jen tak okrajově, nerušilo to celkový dojem z příběhu. Opravdu skvělé, chvílemi mi šel mráz po zádech. Doporučuji všem, kteří milují napětí s prvky romantiky

14.01.2020 5 z 5

Zákon přitažlivosti Zákon přitažlivosti Nora Roberts

Krásné zakončení úžasné série. Měla jsem opět slzy v očích. Moc se mi líbilo, že celá série je postavena jejich pevném a dlouholetém přátelství - musím napsat, že to je velká vzácnost mít takové přátele, se kterými vyrůstáte, žijete i pracujete. Samozřejmě, že každý musel od prvního dílu vědět, jak to všechno skončí, ale i tak to byla nádhera to číst - žádné větší drama, prostě relax a romantika. Bylo to kouzelné. Ráda si celou sérii znovu přečtu

10.01.2020 5 z 5

Kouzlo okamžiku Kouzlo okamžiku Nora Roberts

Další krásný romantický příběh jsem zhltla za jedno odpoledne. Moc se mi líbí, jak holkám podnik šlape - škoda, že už mám po svatbě, protože bych chtěla na vlastní kůži zažít jejich plánování.
Teď už mi zbývá poslední pár z celé série, tak se do něj s chutí pustím.
Musím hodnotit plným počtem, protože ten konec byl úplně dokonalý a mě opět rozbrečel. Skvělé!!!!!!!!!

09.01.2020 5 z 5

Na růžích ustláno Na růžích ustláno Nora Roberts

Řekla bych, že tenhle díl byl o něco málo lepší, než ten první. Ten byl takový klidný a spíše pohodový, ale tento byl o něco víc akčnější a živější. Moc se mi líbí jak se to tam všechno začíná párovat.
Jsem zvědavá na ty dvě další, co mě ještě čekají, ale jsem si jistá, že se určitě nudit nebudu. Úžasná série od úžasné spisovatelky. Na relax to nejlepší

08.01.2020 5 z 5

Sen v bílém Sen v bílém Nora Roberts

Velmi zajímavý a netradiční příběh. Carter byl pro mě opravdu velkým překvapením, takový netypický hrdina, když miluje svou vyvolenou už od střední školy. Hodně jsem se pobavila při jeho rozpacích a monolozích:-) - připomněl mi mého drahého manžela. Ze začátku našeho vztahu se choval úplně stejně:-). Mac mi občas připadala jako hysterka, neschopná postavit se osobě, co si říká její matka, a v jiných okamžicích jako hluboce milující a věrná přítelkyně.
Příběh to byl hodně zdařilý, nenáročný děj - přesně jak to mám ráda. Budu se těšit na další díly a ráda se k tomuto dílu vrátím a opět si připomenu mou drahou polovičku v našich začátcích:-)

07.01.2020 4 z 5

Střevíček pro Popelku Střevíček pro Popelku Nicole Jordan

Nechci být po vánočních svátcích zbytečně moc přísná, ale ještě jsme letos nenarazila na knihu, která by se mi ve všech směrech líbila. Byl to sice krásný romantický příběh, ale jak už zde zmiňovala svoji připomínku uživatelka jménem "moudivacek", byl to stejný námět, jako v knihách Sabriny Jeffries. Podle mě to bylo téměř stejné a proto neoriginální, možná je to i proto, že jsem tento díl nedávno četla.
Co se mi na knize moc líbilo byl konec, který spisovatelka stylizovala do částečné podoby Popelky. Možná i celkový děj byl postaven na detailech znázorňující Popelku, ale nepřiblížilo se jí to.
Kdybych tento díl už nečetla v jiné podobě, tak hodnotím vyšším počtem hvězdiček

06.01.2020 3 z 5

Pohádky z mechu a kapradí Pohádky z mechu a kapradí Václav Čtvrtek (p)

Jako malá jsem milovala knížku i večerníček a před spaním jsme s bráchou poslouchali namluvené pohádky z gramofonových desek.
Není to tak dávno, kdy jsem tenhle rodinný poklad objevila v babiččině knihovně. Teď je to jedna z dalších našich oblíbených večerníčkových pohádek, ale nejdříve si prohlédneme v televizi a teprve potom si stejný díl přečteme.
Tenhle večerníček jsme v současné době vyměnili za jiný, ale vždy se k němu s radostí budeme vracet a v naší knihovničce mu náleží čestné místo. Je to jeden z nejkrásnějších večerníčků. Děkujeme:-)

04.01.2020 5 z 5

V žáru lásky V žáru lásky Sandra Brown

Příběh byl čtivý, místy napínavý a jako celek taky působil dobře, ale něco mi tam prostě vadilo. O negativních postavách se nebudu vyjadřovat, protože si každý udělá stejný obrázek a ten zbytek...?
Cash na mě taky nepůsobil kdoví jak světově a ta jeho pověst milovníka...asi bych ten vztah brala s rezervou. Schyler , jak už bylo řečeno, se chovala jako neřízená střela a nemyslela na budoucnost a následky.
SPOILER:
Cottonovi jsem vůbec nerozuměla - celých 6 let mlčel a nechal si zkrachovat podnik, jen přihlížel jak se mu rozpadá svět. Vůbec nevím na co tak dlouho čekal. Záměr jsem nepochopila a zkazilo mi to dojem celé knížky.
Četla jsem od spisovatelky i lepší knihy, ale žádná katastrofa to taky nebyla 70%

03.01.2020 3 z 5

Tajemství srdce Tajemství srdce Šárka Váchová

Celé vánoční sváty jsem strávila čtením dětských pohádkových knížek a už se na mě začínají projevovat abstinenční příznaky, protože už potřebuji svou dávku četby, ale trochu jiného žánru:-) a tahle kniha to taky nebude. Tahle kniha poputuje o dům dál, protože to není to pravé ořechové. Raději dětem přečtu originál, který mám někde schovaný v knihovně, ale čekám, až děti konečně dorostou, protože by je to zatím nebavilo.
Jak už bylo níže psáno je to kombinace Plaváčka a Zlatovlásky, ale bez nápadu a originality.

01.01.2020 1 z 5

Domácí recepty proti nemocem Domácí recepty proti nemocem Franziska von Au

Takovou knížku by měl mít doma opravdu každý. Recepty jsou srozumitelné a všechny bylinky a přísady se dají lehce pořídit. Pokud nechcete běhat s každým píchnutím k doktorovi, tak je tato kniha naprosto ideální k léčení lehčích nemocí, bolesti i nachlazení. Mohu jen doporučit:-)

01.01.2020 5 z 5

Nejkrásnější vánoční příběhy Nejkrásnější vánoční příběhy Jana Pacnerová

Sice jsme zvyklí číst spíše české příběhy s Ježíškem nebo Mikulášem, ale darovanému koni na zuby nehleď. Některé příběhy přepisuji do podoby Ježíška, ale je jich opravdu málo, které mohu dětem číst. Některé jsou hodně přitažené za vlasy. Co se mi ale moc líbí, jsou návody na vánoční ozdoby a nebo recepty. To bych řekla, že je z knížky to nejlepší, protože to děti určitě pobaví a nadchne při výrobě. Zase musím napsat, že kniha je doplněna krásnými obrázky, ale po rozbalení dárečku jsem byla zavalena neustálými otázkami - "Co to je? Kdo to je? Tak vypadá Ježíšek ? atd:-)

01.01.2020 3 z 5

Kůzlátka a hloupý vlk Kůzlátka a hloupý vlk František Hrubín

Jeden čas s touto krásnou knihou můj syn usínal a nepustil ani ve spánku. Jeho nejoblíbenější pohádka byla O Hloupém vlkovi, ostatní pohádky jsem přečetla pouze jednou (aby se neřeklo), ale nejčastěji, klidně i 5x před spaním jsem četla vlka.
Před vánoci zjistil, že z této knížky jim předčítá ve školce paní učitelka a proto hned, jak přijdeme domů ze školky, mu musím přečíst nějakou pohádku, protože před spinkáním máme jinou knížku, tak aby se to nepletlo.
Knížka je opět doplněna překrásnými ilustracemi. Pro ty mladší je to ideální

30.12.2019 5 z 5

Hurvínkova nebesíčka Hurvínkova nebesíčka Denisa Kirschnerová

Knihu si nejdříve sama přečtu, abych posoudila, co můžu dětem číst, a co ne. Tahle kniha mne vůbec nebavila. Řekla bych, že se staršími a klasickými příběhy Spejbla u Hurvínka to má pramálo společného.
Je to jen můj názor, ale věřím, že se kniha určitě někomu zamlouvat bude a to nejen kvůli krásným ilustracím

30.12.2019 3 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Jako malá jsem tuhle knížku milovala, stejně tak večerníček. Teď tuhle knihu čtu synovi před spaním a někdy jen tak pouštím před spaním na DVD.
Dnešní moderní večerníčky se nám tolik nelíbí a já jsem ráda, že mám tuto klasiku doma, protože i já si ráda zavzpomínám na své dětství plné pohádek. Doporučuji

30.12.2019 5 z 5

Dlouhý, Široký a Bystrozraký (převyprávění) Dlouhý, Široký a Bystrozraký (převyprávění) Alena Peisertová

Pohádky jsou krásné, ale na můj vkus jsou některé až moc morbidní - tohle dětem před spaním zatím číst nebudu. Zatím si jen prohlížíme ilustrace a já k nim vymýšlím vlastní příběhy.
Tuto knihu bych doporučila dětem tak od 6 let.

30.12.2019 3 z 5

Halí belí Halí belí Adolf Dudek

Touto překrásnou knížkou taky vyplňujeme volné hrací chvilky. Spoustu říkanek si ještě pamatuji ze svého dětství a tahle knížka mi je připomíná. Velmi se u knihy společně nasmějeme. Pro nás je to zatím taková pohádka před spaním

30.12.2019 4 z 5