rafan65 rafan65 komentáře u knih

Věž zajatců Věž zajatců Thomas Thiemeyer

Druhý díl je o něco slabší ale pořád se četl pěkně. První polovina je taková uspávací ale útěkem z hladu se děj opět rozjede a dostane to znovu náboj. Marek je pěkná krysa a jsem docela zvědavý jestli mu někdo zatne tipec. Určitě přečtu poslední díl, rozuzlení bude zřejmě zajímavé.

01.07.2023 4 z 5

Slunce, seno a pár facek Slunce, seno a pár facek Petr Markov

Znovu jsem nenašel žádný velký rozdíl mezi filmovým a knižním zpracováním. Četlo se to pěkně a znovu jsem se zasmál a dobře bavil. Jako oddechové čtení dobré.

05.05.2023 4 z 5

KISS KISS Ilja Kučera ml.

Jsem docela rozpolcený a dlouho jsem přemýšlel jak tuto knihu ohodnotím. Je pravda že jsem se nedočkal žádné převratné smršti informací o této kapele, ale spousta pěkných fotek mě docela zaujala. Jako skalní fanoušek této skupiny nemůžu jinak než plný počet.

05.03.2023 5 z 5

Povídky Povídky Miloslav Šimek

Tuto knihu jsem četl již několikrát, stejně jsem se smál od začátku až dokonce. Není co dodat knihy Šimka a Grossmanna jsou poklad.

04.03.2023 5 z 5

Arsène Lupin kontra Herlock Sholmes (Blondýnka) Arsène Lupin kontra Herlock Sholmes (Blondýnka) Maurice Leblanc

Milý a příjemný příběh, tak trochu dnes již z jiné doby. Všemu vládne zdvořilost, vzájemný respekt, výzvy a brilantní úsudek. Výborné večerní čtení na dobrou noc.

02.02.2023 4 z 5

Teroristé Teroristé Per Wahlöö

Mám rád celou sérii, skvělé detektivky. Jedná se o uvěřitelné příběhy. Žádná filozofie kolem. Pouze akce následovaná reakcí. Autorům se podařilo udržet tempo po celou dobu vyprávění, vyhnuli se žánrovým klišé a naservírovali nám příběh, který se čte jedním dechem.

25.01.2023 5 z 5

Vím, co jsi udělal Vím, co jsi udělal Zdenka Hamerová

Jsem docela překvapený dějem této knihy. Tuto autorku neznám a musím přiznat že jsem si čtení celkově užíval. Způsob jakým příběh zpracoval mě prostě sedl. Zápletku jsem nebyl schopný rozluštit a to mě drželo v napětí až do konce. Jsem docela zvědavý na její další knihu.

12.01.2023 4 z 5

A přece nezemřeš A přece nezemřeš Lee Child

Moje druhá od Childa a musím říct, že byla super. Tentokrát unesený společně se sympatickou a tajemnou agentkou FBI pravicovými extrémisty a procházející tvrdými zkouškami v jejich táboře uprostřed hor a lesů. Hororová sekvence s prolézáním tunelu patří k vrcholům knihy. Tenhle díl se mi moc líbil a čtenářům tohoto žánru mohu doporučit.

21.08.2022 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

(SPOILER) Znám mnohem lepší detektivky. Tahle měla hrozně pomalý rozjezd i průběh. Zločinec "doktor" King je hnusák a slizoun nejvyššího kalibru, průběžně z něj naskakuje husí kůže. Nicméně postavy mi byly sympatické a závěr mě opět donutil hltat stránku za stránkou.

23.07.2022 3 z 5

Rychlé šípy, 2. díl Rychlé šípy, 2. díl Jaroslav Foglar

Tady není co komentovat. Rychlé šípy jsou bezesporu nejlepším československým komiksem všech dob. Bylo mi jedenáct let a četl jsem sešitové vydání u sousedů na půdě. Ach, to byla krásná doba!

16.01.2022 5 z 5

Pod Palcem Pod Palcem Jarmila Pospíšilová

Klasická paní Pospíšilová, pěkně propracovaný příběh který má několik možných variant kdo je vrahem. Její knihy jsou zárukou pohodového čtení a pěkného odpočinku.

01.11.2021 5 z 5

Juve contra Fantomas Juve contra Fantomas Pierre Souvestre

Napínavé a pěkně napsané pokračování příběhu který odkrývá stále nové okolností okolo záhadného Fantomase. Musím uznat že na první pohled kniha působí že komisař Juve má už Fantomase na lopatkách, není to zdaleka pravda. Kniha mě hodně bavila těším se na pokračování příběhu.

01.05.2024 5 z 5

Fantomas Fantomas Pierre Souvestre

Jsem celkem spokojený, kniha je napsána poutavě a děj je úplně jiný jako filmová verze Fantomase. V tomto prvním příběhu se čtenář dozví kdo je ve skutečnosti mladý novinář Fandor přítel inspektora Juva a později zjistí jak ďábelskou hru Fantomas rozehrává. Docela se těším na další příběh této série, zřejmě se nebudu nudit.

28.04.2024 5 z 5

Až za hrob Až za hrob Dick Francis (p)

Opět moc pěkné čtení, krásně popsané jednotlivé postavy příběhu. Pár knih od Dicka Francise jsem už četl, jeho schopnosti vytvořit příběh který čtenáře doslova pohltí jsou skvělé. Hodně knih autora jsem zatím nečetl tak se moc těším.

24.04.2024 5 z 5

Vrah má mít doktorát Vrah má mít doktorát A. A. Fair (p)

Tuto sérii jsem ještě nikdy nečetl a musím uznat že první kniha není vůbec špatná. Překvapivě mnoho lidí si myslí že Lam je naivní a hloupé pozlátko, což je velká chyba na kterou přijdou moc pozdě. Jeho schopnosti a teorie mě neskutečně bavili, u některých pasáží jsem se docela zasmál. Jsem spokojený a budu pokračovat ve čtení dalších příběhů.

12.03.2024 4 z 5

Čtyři muži na vodě Čtyři muži na vodě Petr Šabach

Volné pokračování knihy Opilé banány není špatné ale už to není ono. Některé pasáže mě opět hodně bavili, našla se ovšem i hluchá místa. Znovu jsem se přesvědčil že není nikdy jisté pokud se autor rozhodne navázat na úspěšnou knihu že to bude opět trhák.

12.02.2024 4 z 5

Na dně Na dně Jørn Lier Horst

Pěkně napsaný příběh který nepostrádá napínavou zápletku kterou jsem nemohl rozluštit. Jediné mínus je ta spousta těžko identifikovatelných jmen která se mě docela pletla. Nakonec jsem to dal ale musel jsem se na čtení hodně soustředit. Jinak jsem spokojen, pěkné čtení.

01.01.2024 4 z 5

Hora světla Hora světla Emilio Salgari

Po hodně letech jsem se vrátil k starým dobrým Karavanám. Jako kluk jsem je miloval, pokaždé jsem toužebně vyhlížel nové číslo. Teď jsem o hodně starší ale i tak mě tyto příběhy pořád baví. Tento díl je velmi dobře napsaný, příběh má spád, děj je napínavý a čte se krásně. Pro milovníky dobrodružství dobrá volba.

07.12.2023 5 z 5

Hlava profesora Dowella Hlava profesora Dowella Alexandr Romanovič Běljajev

Tak tohle je opravdu hodně děsivé čtení. Asi je lepší si ani nepředstavovat co může takový objev způsobit. Autor měl tedy hodně zvrácený nápad při psaní této knihy, na druhou stranu perfektně vystihuje povahu lidí kteří jsou ochotni za slávou a úspěch odhodit veškeré morální zábrany. Jsem docela zvědavý co autor ještě napsal, nic jiného jsem od něj nečetl.

15.10.2023 4 z 5

Případ Zlatého Buddhy Případ Zlatého Buddhy Josef Nesvadba

Přečíst se to dalo ale mám pocit že podruhé tuto knihu číst už nikdy nebudu. Napřed jsem se nemohl do knihy pořádně začíst, až mě čtení začalo docela bavit tak se děj začal točit kolem boje dělníků a majitele továrny a byl jsem znovu v pytli. Takové knihy moc nemusím, mám rád pokud je děj pěkně napínavý a nemusím řešit stávkovou pohotovost.

27.08.2023 3 z 5