rafan65 rafan65 komentáře u knih

Vražedkyně Vražedkyně Pavel Kohout

Docela dobrá detektivka. Některé pasáže jsou zdlouhavé ale jinak se četla dobře.

10.05.2021 4 z 5

Když se rojí smrt Když se rojí smrt Jarmila Pospíšilová

Znovu pěkná kniha, příběh trochu slabší ale celkově pohodové čtení. Tento díl série mě připadá docela zbytečně zamotaný. Strašně moc potencionální pachatelů a banální rozuzlení.

30.04.2021 4 z 5

V pekle ptáci nezpívají V pekle ptáci nezpívají Jarmila Pospíšilová

Pohodové čtení, znovu pěkná odpočinková detektivka. Docela smutný příběh ale čte se hezky. Osudy některých postav jsou dost drsné ale bohužel to je život.

22.01.2021 5 z 5

Smrt v sutinách Smrt v sutinách Ann Granger

Klasická anglická detektivka která se dobře četla. Nechybí napětí a vcelku vkusná zápletka. Jsem spokojený.

08.10.2020 4 z 5

Černé jako smola Černé jako smola Hana Prošková

Dobrá kniha některé příběhy jsou slabší ale jako celek pěkné. Každopádně kniha Měsíc s dymkou je lepší.

11.06.2020 4 z 5

Perlička na dně Perlička na dně Bohumil Hrabal

Tato kniha obsahuje povídky které jsou vcelku typický Hrabal. Jde o styl který nemusí každému čtenáři sedět. Celkem zvláštní podání kterým autor jednotlivá dílka vypráví a některé nechutné části mě nutí dát pouze tři body.

16.09.2024 3 z 5

Ďábelské lebky Ďábelské lebky Jason Dark (p)

Tak toto už bylo opravdu moc, nechápu kde autor čerpal námět pro tento příběh ale usekané hlavy jako vraždící monstra jsou už opravdu velmi přehnané. Dle mého názoru asi nejslabší příběh který jsem zatím v této série četl.

06.09.2024 3 z 5

Skřet s pařáty Skřet s pařáty Jason Dark (p)

Opět jsem dal jeden díl Johna Sinclaira a znovu dobře napsaná jednohubka. Tyto příběhy jsou napínavé chvílemi docela strašidelné. Jako změna žánru celkem dobré čtení.

02.09.2024 4 z 5

S láskou S láskou Hana Militká

Zakončení této série už není tak dobře napsané jako předchozí díl. Tady už chvílemi autorka balancuje na hraně červené knihovny, mám dojem že u detektivky to není zrovna ta nejlepší volba.

24.08.2024 4 z 5

Velký boss Velký boss John Kirby

Celkem nezáživné čtení které nepostrádá prvky klasického westernu. Děj se odehrává většinou v salonech při hře karet. Máme tu samozřejmě spoustu pistolníků a nějaká ta krásná žena se tu taky najde.

18.08.2024 3 z 5

Říkali mu Tornado Říkali mu Tornado John Kirby

Tento příběh je úsměvné a zároveň napínavé čtení ve kterém nechybí ani banda pořádných špinavců a bezohledných vrahů. Elko Kincaid to rozhodně nebude mít jednoduché, uteče hrobníkovi z lopaty a jeho život bude neustále v ohrožení. A dál už to musíte rozluštit přečtením této jednohubky.

17.08.2024 4 z 5

Lesy hrůzovlády Lesy hrůzovlády Jennifer June Rowe

Slušná pohádka pro starší děti a dospělé. Začátek jsme četli společně vnoučatům ale jak přišli na řadu skřeti tak se báli. Hold jsou ještě na tuto četbu malí. Budu pokračovat dál sám a uvidím jestli to má cenu.

01.01.2023 4 z 5

Maigret a tělo bez hlavy Maigret a tělo bez hlavy Georges Simenon

Promyšlený detektivní příběh jako vždy. Komisař Maigret je na úrovni a dobře se čte. A musím říct, že mě styl vyprávění hodně zaujal.

22.04.2022 4 z 5

Hřbitov upírů Hřbitov upírů Jason Dark (p)

Docela napínavý příběh který má spád a akci. Četlo se to pěkně a chvílemi je to i strašidelné. No prostě dobré.

13.11.2021 4 z 5

Muž a stín Muž a stín Emil Vachek

Slušná kniha která byla napínavá četba. Klubíčko opět super a docela nad věcí. Dost pachatelů a nečekané rozuzlení.

24.10.2021 4 z 5

Zlá minuta Zlá minuta Emil Vachek

Pěkný příběh který má spoustu variant a podezřelých. Kdysi jsem už četl některé případy detektiva Klubíčka ale tento příběh jsem neznal. Je to klasická česká detektivka na odpočinek a relaxaci.

17.10.2021 4 z 5

Noc hrůzy Noc hrůzy Jason Dark (p)

Docela napínavý příběh který má náboj a akci. Četlo se to pěkně a každá stránka byla napínavá a strašidelná. Určitě přečtu další díl.

21.09.2021 4 z 5

Celkem zábavná kniha, čte se docela pěkně. Ze začátku jsem se dobře zasmál ale časem mě Čeněk se poblil, Čeněk se posral začalo nudit.

14.07.2021 4 z 5

Krvavé peníze Krvavé peníze Luděk Kubát

Příběh je poutavý a parádně zamotaný takže rozuzlení přijde až na konci. Četl se pěkně a kniha mě bavila. Těším se další knihy autora.

19.06.2021 4 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Kniha mě nebavila, detaily a zvěrstva popsané v této knize mě odpuzují.

30.04.2021 2 z 5