SaintHana SaintHana komentáře u knih

Gothikana Gothikana RuNyx

Jsem možná náročnější čtenář, ale tohle prostě nebylo ono. Je to takové "neurazí (i když vlastně někoho by mohlo), nenadchne. Za mě to bylo hrozně rychlé, takže atmosféra nulová. Erotické scény v knihách mi nevadí, ale tohle byl hroznej cringe. Co mi vadilo nejvíc bylo romantizování toxického chování od Vada a neustálé opakování frází a slov. A taky chování postav. Opět asi nejsem cílová skupina. Potenciál to mělo, ale bohužel to moc nevyšlo.

27.09.2024 2 z 5

Kdyby zůstal se mnou Kdyby zůstal se mnou Laura Nowlin

Co to proboha bylo? Upřímně jsem očekávala o dost víc, když kolem knihy je takový poprask. Námět sice tuctový, ale kdyby byl lépe zpracovaný, víc do hloubky popsané emoce a hlavní hrdinka méně otravná, dalo by se s tím pracovat.
Výhrad ke knize mám hned několik. Již zmiňovaná hlavní postava Autumn vlastě celou dobu jen krčí rameny (opravdu to bylo snad každé dvě stránky), a protáčí oči. Já vím, že je těžké napsat sympatickou hlavní postavu, ale tohle byl zas úplný extrém. Zápletky naprosto předvídatelné. Teda až na tu poslední, ta mě překvapila, ale přišla mi tam hrozně na sílu. Postavy nic moc, vlastně o nich ani moc nevíme, protože se příběh točí jen kolem Finna a Autumn. Celé to bylo hrozně ploché a povrchní. Emoce úplně na nule.
Pro mě taková oddechovka, nic náročného. Teenageři knihu jistě ocení lépe.

23.08.2024 2 z 5