schuplik schuplik komentáře u knih

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Kniha se mi líbila, ale četla se mi docela špatně. Popisné pasáže na mě byly někdy až moc detailní a zdlouhavé. Jednou bych si jí chtěla přečíst znovu, ale asi v jiném období mého života, kdy na knihu budu mít klid a čistou hlavu. :)

03.02.2016 3 z 5

Kreslený svět podle Annie Kreslený svět podle Annie Laura Lee Gulledge

Příběh byl docela obyčejný, ale myšlenka a provedení bylo nádherné. Kresby se mi opravdu moc líbily. Každou stránkou jsem se přímo kochala. Jednoduché kresby se mísili se složitými, perfektní s bláznivými... prostě krása. :)

05.11.2015 4 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Tahle kniha je perfektní! Nevím jak ostatní, ale já jsem si konec představovala všelijak, ale ne takhle.

Některé postavy jsem měla moc ráda a některé jsem naopak dost nesnášela. Kniha mě vtáhla do děje a stránky mi ubývali šílenou rychlostí. Že jsem nechtěně ignorovala průvodčího ve vlaku, když po mně chtěl lístek, se mi tedy stalo poprvé. :D

Pro mě jedna z nejlepších knih které jsem tenhle rok přečetla. Ursula Poznanski rozhodně umí psát skvělé knihy, protože Erebos mě okouzlil několik let zpátky a teď to samé dokázalo Saeculum. :) Rozhodně se chystám si přečíst i Pět. :)

19.09.2015 5 z 5

Trojice Trojice Sarah Lotz

Tahle kniha mě dostala! Vážně jsem si nemyslela, že mě to tak chytne. Bylo to napínavé a i když to nemá jednoznačný konec, tak mi tahle kniha přijde super.

Za prvé to má úžasnou formu vyprávění, kniha v knize + ten úžasný závěr. Líbilo se mi, že je to svým způsobem dost reálné. Náboženský fanatismus, mimozemšťané nebo terorismus? Ze všech dětí jsem měla největší strach z Jess, u některých scén jsem měla husí kůži. Možná to je pro někoho přehnané, ale některé části knihy mě vážně děsily.

Takhle kniha dokonale ukazuje to, co s lidmi můžou udělat média a nepodložené teorie. Zblázní se celý svět... Doufám, že vydají i druhou knihu ze série, i když mám dojem, že knihy nenavazují, ale i tak si jí rozhodně přečtu, protože S. Lotz mě hodně oslovila.

08.08.2015 4 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Očekávala jsem možná něco jiného, ale to bylo spíš tím, že jsem anotaci na knihu četla hodně dlouho zpátky. Začátek knihy na mě působil divně a moc mě nebavil, ale když jsem ho přelouskala, zbytek knihy se mi opravdu moc líbil. Jediná věc, která mi opravdu vadila, byly poznámky pod čarou, které byly mnohdy zbytečně a hloupě dlouhé. Jako by ty informace nešly nějak esteticky zapracovat do hlavního textu.

Celkově se mi příběh líbil, i když mě ze začátku štvalo, že nebylo nikde řečeno, co Leonarda vede k jeho rozhodnutím. Ale když se všechno vyjasní, je celkem jasné, že autor musel nechat tu gradaci příběhu až ke konci. :) Závěr knihy mohl být alespoň trochu ujasněný, protože mi to připadá, jako by mi z knihy někdo vytrhl poslední stránky. :/

11.06.2015 3 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Přestože jsem myslela, že budu po Fangirl zklamaná, tak tomu tak nebylo. Eleanor & Park byl zase úplně jiný příběh. Hodně se mi líbila první půlka knihy, kde bylo všechno takové hodně milé. Druhá půlka knihy byla taky moc fajn, jenom mi trochu vadil ten neuzavřený konec. Na jednu stranu se mi nelíbilo, že člověk neví, co bude dál, ale na druhou to bylo zase dobré, protože ne každý by se třeba s autorčiným koncem smířil a takhle si každý může myslet své. :)

V knize bylo pár opravdu super hlášek a těším se, že si knihu jednou přečtu znova. Líbily se mi nesmělé scény v autobuse a Parkův táta byl taky super charakter. No víceméně není nic, co bych knize vytkla. Jediná věc, co mi opravdu vadila, byly ty sprostá slova. Já to prostě nemám ráda, i když to do prostředí špatné ulice asi patří tak mi to tam nelíbilo.

31.05.2015 3 z 5

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

Tohle bylo pro mě velké zklamání. Nevím, co jsem přesně čekala, ale měla jsem za to, že se dočkám něčeho jiného než fantasy verzi Krásné katastrofy.

Oproti tomuhle se mi Krásná katastrofa líbila mnohem víc. Postavy v Prozřetelnosti mi přišly ve většině případů trochu divné. Hlavní hrdinka byla vyloženě tupá a kluci okolo ní měli hodně krát hodně přehnané chování. Zejména její vytrvalý nápadník vyjadřoval svou neopětovanou náklonnost celkem drze.

Dvě hvězdičky dávám za skvělou čtivost (k dobru autorky - píše vážně čtivě) a dobrý námět (viz. talehové atd.), který byl ale nešikovně podaný, dalo by se to zpracovat asi mnohem zajímavěji. Tohle mi připadalo jako další fantasy romance bez ničeho výjimečného, co by mě zaujalo. Navíc prvních cca 100 stránek vcelku nic nedělo, jenom se stále opakovaly ty samé scény.

Na další díl se tedy ani nechystám. Někomu jinému se to asi líbit určitě bude, ale mně tohle prostě nesedlo. :)

20.04.2015 2 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

První jsem viděla film a počítala jsem s tím, že to bude jiné. O jak moc to jsem netušila. Opravdu se ve filmu objevují zásadní momenty, které byly i v knize, ale ve filmu se k nim dobrali úplně jinak, možná jsem tak trochu nepochopila, proč je to úplně jiné.

Ale teď už k samotné knize. Ano hodně se mi líbila, ale nebyl to takový ten tahák, co vás nutí číst dál a dál. Neměla jsem problém knihu odložit. Zásadní momenty se mi ovšem hodně líbili a těším se na to, až se pustím do další knihy. Je totiž možné, že mě kniha tolik nebavila proto, že jsem věděla hodně spoilerů od sestry, která knihu četla přede mnou.

Každopádně styl psaní se mi líbil a hlavně se mi líbil celkový nápad labyrintu. Myslím, že kdybych první neviděla film, tak bych si knihu mnohem víc užila. :)

10.01.2015 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Druhý díl byl o trochu slabší než první, asi proto, že mi moc nesedla Scarlet. Její tvrdohlavost (a někdy až zabedněnost) mi lezla trochu na nervy.

Rozhodně jsem uvítala, že příběh byl i s pohledu Cinder a prince Kaie. Než jsem knihu začala číst, myslela jsem, že půjde jenom o Scarlet. Každopádně příběh byl mnohem akčnější než v první knize, což bylo fajn. A rozhodně jsem si oblíbila obě nové mužské postavy (Vlk a Thorne). :)

Prostě fajn pokračování a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. :)

31.12.2014 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Moc se mi líbí ten nápad vzít pohádky a předělat jim fasádu. :) Čekala jsem, že se autorka bude o klasický příběh Popelky až moc opírat, ale naopak tam byly jen takové ty narážky jako jméno hrdinky, ples apod. Bylo to fakt moc pěkně napsané, opravdu mě to překvapilo.

Upřímně anotace mě přivedla na myšlenku, jestli to vůbec má cenu číst, přišlo mi to jako totální zhovadělost, ale když jsem se pustila do knihy, tak tam to všechno dávalo smysl.Taky se mi líbilo, že je příběh zasazený do Pekingu, konečně někde jinde, než v USA.

Nebudu psát, že se těším na druhý díl, protože jsem ho už začala číst, ale upřímně je to zase trochu něco jiného a fakt se mi to líbilo. :)

28.12.2014 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

V průběhu čtení jsem si říkala, jak děsně jsou některé věci naivní a klišé, ale stejně se mi to líbilo. Nebylo ani moc poznat, že jde o dystopii, to se asi rozvine až v dalších dílech. Rozhodně kniha patří mezi oddychovky, není tam nic, co by mě vyloženě zvedlo ze židle a bylo to celé takové jednoduché.

Každopádně to bylo fajn počtení, a těším se na další díl. :)

23.12.2014 4 z 5

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Začátek mě moc nebavil, čekala jsem od toho trochu víc, ale potom se to zlepšovalo a docela se těším na další díl. Většinou mám knihy psané formou deníku docela ráda, ale tady mi to nějak nesedlo. Nehledě na to, že to s tou přímou řečí, deník ani moc nebyl. Blbě se tam střídal přítomný a minulý čas a bylo to takové divné. Taky jsem moc nemusela ty nespisovné výrazy, viz. ''dývýdýčka''.

Ale příběh byl jinak fajn, postavy se taky docela povedly, ale některé věci tam byly nedotažené. Vůbec jsem nechápala, kam najednou zmizela policie a hasiči, protože hasit a zabraňovat výtržnostem se snažili jenom dobrovolníci apod.

Patří to k těm průměrnějším dystopiím, ale ne vždy se všechno povede. :)

22.12.2014 3 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Tenhle díl se mi líbil více než předchozí. :) Nejdřív mi vadilo rozdělení na Předtím a Teď, ale po pár kapitolách jsem si zvykla. Nejprve jsem se těšila vždy na kapitoly Předtím a asi v půlce knihy to bylo naopak. :D

Příběh celkově lépe ubíhal, bylo to víc akční a zajímavější než v prvním díle. Zobrazení divočiny, osob v ní a jejich myšlení byl pěkný pohled z té druhé strany. :)

A přítomnost byla v prvních kapitolách taková divná a nezáživná, ale potom to začalo nabírat na obrátkách. Super je také to, že Lena najednou vidí jaká byla ona v prvním díle. :) A páni ten konec! :D Musím hned začít číst další díl! :)

09.12.2014 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Velmi čtivě napsané, námět taky super. Z popisu jsem čekala něco trochu jiného, asi spíš dobrodružnou knihu s námětem záhady. No po cca třetině knihy se z toho stala trochu vyvražďovačka. :D Ale i tak to bylo moc fajn. A za co teda jenom 3 hvězdičky? Za ten konec, nebo spíš celkové rozuzlení příběhu. Prostě mi to přišla až moc taková naivní magorie. Čekala jsem něco, co by se dalo označit jako jakž takž seriózní. Co by se dalo teoreticky zasadit do reality. No a pak se tam najednou objeví něco až moc zázračného a zvláštního a pošahaného, že mi to hlava nebere. Prostě jeden kmen a jeden strom. Tradá a zázraky se dějí. Každopádně nechci to moc kritizovat přece jenom jsem se 80% knihy bavila. :)

16.10.2014 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Knížka se mi v první polovině četla celkem v pohodě, druhá půlka už byla trošku horší. Upřímně to není zas taková pecka, prostě celkem v pohodě příběh. Jenom, že mě ani jedna postava nepřišla nějak extra sympatická. Aljaška mě třeba naprosto rozčilovala svým chováním. :)

Po Hvězdy nám nepřály mi přijde, že Green se trochu snaží ve svých knihách citově vydírat ''dobré hodnocení''. Ale tak po dvou přečtených knihách nemůžu zas tak hodnotit. Na Papírová města se těším a s radostí si je přečtu. :)

15.10.2014 2 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

Čekala jsem opravdu něco jiného, možná nějakou knihu o pedofilii z psychologické stránky? No každopádně pro mě bylo čtení zklamáním, nebylo tam sice nic extrémě šokujícího, co by mi přišlo extra odporné, ale na to bohatě stačila hlavní postava. Celeste se chovala opravdu úchylně, až mi to hlava nebrala. Až do úplného konce si představovala různé zvrácenosti, což mě donutilo k ní cítit odpor ještě víc. Konec mě rozčílil a hodnotím jednou hvězdou proto, že nápad to mělo, ale kdyby to bylo psychologické a ne něco na způsob pedofilního a naprosto nechutného rádoby erotického příběhu, tak by se to třeba dalo číst.

30.09.2014 1 z 5

Lhář 4 Lhář 4 Jakub Ćwiek

Celá série mě moc bavila, nejvíc asi první a právě čtvrtý díl. :)) Nejdřív jsem si nemohla zvyknout na přeskakování z jedné osoby na druhou, ale člověk si na to časem zvykne, obzvláště když jde o čtyři knihy. :)

V půlce tohohle dílu jsem neměla ani představu, jak to skončí. Konec mě opravdu mile překvapil. Musím uznat, že Ćwiek zpracoval netradiční téma bravůrně. Spojit několik božstev dohromady a vytvořit zajímavý a místy (hodně často) vtipný příběh i s koncem, který není tak předvídatelný a je víceméně a v rámci možností logický, asi nedokáže jen tak někdo. Celý Lhář mě neskutečně učaroval, a jsem moc ráda, že jsem na tyhle knížky narazila. Zatím jsem nic podobného nečetla a pochybuji, že jen tak někdy budu.

Moc mě mrzí, že není přeložená do češtiny jeho další knižní série Chłopcy, která mě svým tématem taky zaujala, ale třeba se ještě dočkáme. :) Každopádně Ćwiekův styl psaní a jeho humor mi neskutečně sedl, a jestli bude někdy příležitost si přečíst v nějakém mně srozumitelném jazyce jeho knihu, rozhodně se tomu nebudu bránit. :)

11.07.2014 5 z 5

Lhář 3 Lhář 3 Jakub Ćwiek

Pro mě zatím asi nejslabší díl. Trochu příběhově, ale nejvíc mi asi vadilo to, že chvíli to bylo s pohledu Lokiho, jednou Jenny, další Lucifera, andělů... pro mě moc chaotické, trochu jsem nahlédla do dalšího dílu a vypadá to na to, že je to napsané stejným stylem. Doufám, že se do toho vžiju tak, že mi to ani vadit nebude. :)

20.05.2014 3 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Nemůžu si pomoct. Kdyby to byla jenom trilogie, tak by to byla úžasná série, ale po čtvrtém dílu si říkám - proč?! Sice jsem se nenamáhala s tím, abych to přečetla, ale rozhodně to nemá na předchozí díly. Přijde mi to jako natahování příběhu, až do nesmyslných končin. Některé věci tam prostě byly přehnané. Jediný důvod, proč si přečtu další díl, je ten konec... doufám, že to nebude chyba...

12.01.2014 3 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Úžasná knížka,nezaobírá se jenom jedním tématem- je do ní zapojena historie,věda,kouzla, upíři, démoni, duchové atd. atd. Tahle knížka rozhodně vystupuje mezi nynějšími knihami a mými favority... prostě nezapomenutelný zážitek, doporučuju a těším se na další díly x)

30.04.2012 4 z 5