Selinute Selinute komentáře u knih

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Středověká detektivka z českého prostředí mě momentálně dostala. Začínám mít ráda postavy z této série a už se těším na jejich další příběhy.

08.11.2014 5 z 5

Zloději ostatků Zloději ostatků Vlastimil Vondruška

Na čtení jsem se těšila, ale stejně jako třetí díl i tento mě přišel slabší a hodně rozvláčný. Škoda.

06.11.2014 3 z 5

Vládcové ostatků Vládcové ostatků Vlastimil Vondruška

Třetí díl byl o hodně slabší. Téměř 120 stran, které popisují jak Martin ze Stvolna putuje s kočovnou hereckou společností, mně přišlo hodně rozvláčných. Celkově mě tento díl nezaujal a zdál se mi zbytečně natáhlý a jako by se autor už částečně vyčerpal. Přesto si přečtu i poslední díl, abych věděla, jak to všechno dopadne, a taky proto, že první a druhý díl byly opravdu vynikající.

03.11.2014 3 z 5

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Pohodové čtení a panoš Ota je prostě borec.

02.11.2014 5 z 5

Vražda v ambitu Vražda v ambitu Vlastimil Vondruška

Opravdu skvělé čtení. Moje první z této série a určitě ne poslední.

30.10.2014 5 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Knížka mě mile překvapila. Čtivá a hodně dobrá detektivka ze středověku. Určitě sáhnu i po dalších dílech.

28.10.2014 5 z 5

Živá voda Živá voda Marcel Pagnol

Čtení jsem si doslova užívala a šetřila, aby mně co nejdéle vydrželo. Provence, tak jiná, než jak ji znám ze svých návštěv, v knize plná zloby, pokrytectví, nenávisti a chamtivosti. Tento poetický, smutný, přesto překrásný příběh nemůžu nazvat jinak než čtenářskou lahůdkou. A také filmové zpracování je opravdu vynikající a bezesporu patří mezi skvosty filmové tvorby.

27.10.2014 5 z 5

Turecko Turecko Suzanne Swan

Tohoto průvodce si určitě zamilujete, neboť poznávat krásy cizí země, je zkrátka k nezaplacení.

Portugalsko Portugalsko Martin Symington

Itálie Itálie Jack Altman

Španělsko a Andorra Španělsko a Andorra Jana Novotná

Malinko zastaralý cestovní průvodce, ale to podstatné tam určitě najdete.

23.10.2014 3 z 5

Řecké ostrovy - Průvodce do zahraničí Řecké ostrovy - Průvodce do zahraničí Antonín Bartoněk

Malinko zastaralý cestovní průvodce, ale to podstatné tam určitě najdete.

23.10.2014 3 z 5

Mallorca a Menorca Mallorca a Menorca Martin Gostelow

23.10.2014 4 z 5

Zámky na Loiře Zámky na Loiře Jack Altman

23.10.2014 4 z 5

Chorvatské pobřeží Jadranu - Dalmácie Chorvatské pobřeží Jadranu - Dalmácie Alexander Sabo

Nejkrásnější část Chorvatska - Dalmácii - vám zprostředkuje tento nepostradatelný průvodce.

Černá Hora Černá Hora Miroslav Hrdlička

Průvodce po Černé Hoře s nímž poznáte nejenom starověké památky a skrytá zákoutí středověkých měst, ale objevíte i nejkrásnější černohorské pláže.

Černá Hora Černá Hora Radovinovič Radovan

Velké množství praktických rad všeho druhu je doplněno popisy turistických zajímavostí.

Brusel, Antverpy, Gent a Bruggy Brusel, Antverpy, Gent a Bruggy Zoë Hewetson

Nizozemsko Nizozemsko Gerard M. L. Harmans

Chorvatské pobřeží Chorvatské pobřeží Marek Podhorský

Tohoto průvodce Chorvatskem ocení především první návštěvníci této námi nejnavštěvovanější destinace.