Selinute Selinute komentáře u knih

Encyklopedie starožitností Encyklopedie starožitností Hidde Halbertsma

Mám ráda staré a krásné věci a proto mám tuto knížku ve své knihovně.

Itálie Itálie Tim Jepson

Nejlepší cestovní průvodce na našem trhu.Podrobné popisy míst a související informace. Zasvěcené texty o historii, kultuře a současném životě. Spousta skvělých barevných fotografií, fantastické mapy a odborný komentář. Heslem je kvalita.

Provence & Azurové pobřeží Provence & Azurové pobřeží Barbara A. Noe

Francie Francie Rosemary Bailey

Řím Řím Sari Gilbert

Sicílie Sicílie Tim Jepson

Řecko Řecko Mike Gerrard

Španělsko Španělsko Fiona Dunlop

Zámky na Loiře Zámky na Loiře Milena Ercole Pozzoli

Překrásná dárková publikace. Na Loiře se nachází asi 120 hlavních zámků, jeden velkolepější než druhý, a tak se údolí Loiry může pochlubit největším počtem zámků na čtvereční míli na světě. Řada z nich je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
Osobně za nejkrásnější považují jednoznačně Chenonceau.

Dutá jehla Dutá jehla Maurice Leblanc

Příjemná detektivka, jedna z mých oblíbených. Malá knížečka na na sobotní nebo nedělní odpoledne.

Malta a Gozo Malta a Gozo Klaus Bötig

Výstižný a vyčerpávající průvodce po malém ostůvku ve Středomoří.

Malta Malta Iva Bártová

Výborný průvodce doplněný spoustou krásných fotografií.

05.11.2012 5 z 5

Hodina Benátčana Hodina Benátčana Marie Cristen (p)

Knížka se mi moc líbila. Flandry 14. století mě úplně úchvátily. Byla to příjemná změna po několika thrillerech, které jsem před ní četla. Škoda jen, že jsem nejprve četla II. díl a nyní čtu ten první. I to se stává. Pro mě výborná pětihvězda.

Poslední templář Poslední templář Raymond Khoury

Knížka mě nijak neoslovila, zařadila bych ji jako lepší průměr. Filmové zpracování bylo lepší.

05.11.2012 3 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Knížku jsem četla už dávno. Měla spád, napětí a byla poměrně čtivá. Filmové zpracování bylo horší.

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Byla to moje první knížka od Dana Browna. Četla jsem ji brzy po prvním vydání a zdála se mi velmi dobrá a akční. Rovněž filmové zpracování mě zaujalo.

04.11.2012

Gabra a Málinka, povedené dcerky Gabra a Málinka, povedené dcerky Amálie Kutinová

Na této knížce jsem doslova vyrůstala. Měla jsem ji moc ráda a společně s cérečkama jsem prožívala všechna jejich dobrodružství. Proč? Měla jsem k nim blízko. Skoro coby kamenem dohodil.

04.11.2012 5 z 5

Černý korzár Černý korzár Emilio Salgari

Knížku jsem rovněž četla až po zhlédnutí filmu. Je lepší .... film.

04.11.2012 4 z 5

Kde je třetí král? Kde je třetí král? Joe Alex (p)

Docela zajímavá detektivka. Sešitové vydání ale dobrá.

04.11.2012 4 z 5

Ložnice Ložnice Jaroslav Kadlec

Pro dnešní dobu už zastaralá.