skippingrope skippingrope komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

je mi 19 let a už teď mohu říci, že se k této knize určitě ještě několikrát za život s chutí vrátím. je to jedno z nejlepších děl povinné četby.

18.03.2022 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Kniha se mi vcelku líbila, ale bohužel jsem měla poměrně špatné vydání. Kniha se mi četla opravdu těžko, kvůli velmi malým písmenkům a skoro neexistujícím odstavcům. Proto jsem po pár desítkách stránkách zvolila audioknihu od českého rozhlasu a kdybych to neudělala, asi bych knihu ani nedočetla. Mám ji jako povinnou četbu a děj opravdu není náročný, přeci jen je to psáno z pohledu dítěte. Sice autor použil sem tam nějaké slovo, které se v dnešní češtině již běžně neužívá, ale nebylo to tak časté, takže mi to nevadilo.
Kdybych to tedy měla shrnout, tak tuto knihu mohu doporučit, je to takový lepší střed pro mě. Ale asi už se k ní znovu nevrátím a raději si pustím seriálové zpracování, které je (jen tak mimochodem) opravdu vtipné a milé.

18.03.2022 3 z 5

Bestiář Harryho Pottera Bestiář Harryho Pottera Jody Revenson

nádherně zpracovaná kniha, pro milovníky HP je to absolutní musthave

08.11.2021 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

naprosto úžasná knížka, někoho však může nudit, protože v ději není žádné napětí, žádná akce, zvraty... ale mně osobně se knížka líbila natolik, že se dostala na první příčky mého pomyslného seznamu top knih. je to úžasně uklidňující, romantické dílo. řekla bych, že příběh zde není ani tolik podstatný jako emoce a pocity vypravěče - hlavní postavy - Ellia. popisuje zde, jak se cítí, jaké má myšlenky, domněnky,... pokud máte sociální cítění a máte rádi poeticky podané knihy, bude to váš favorit.

21.06.2021 5 z 5

An(n)a. An(n)a. Sára Báchorová

v minulosti jsem četla několik knížek na toto téma a tajně jsem doufala, že tato kniha bude jiná než ty předešlé. čte se hezky, za dvě hodinky jsem ji měla přečtenou, ale hned podle stylu psaní, jsem věděla, jak to dopadne. jsem lehce zklamaná, ale jinak se knížka četla fakt hezky, akorát jsem od toho čekala o hodně víc. klasický příběh o tom, jak mladá slečna má rodiče, kteří se o ní nestarají, kámošky o ní ztrácí zájem a její kluk taky. je to už trošku ohrané.

17.06.2021 3 z 5