Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Nejsem vodák, takže jsem mnohým výrazům moc nerozuměla, ale přesto jsem se docela dobře pobavila.

17.01.2020 3 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Smutný příběh, trochu mi to připomíná Malého Bobše, kterého jsme četli někdy ve čtvrté třídě a vím, že jsem z toho byla vždycky psychicky na dně. V epilogu se píše, že děj v této novele není skoro žádný, ale je to hlavně o pocitech malého dítěte a o nesnášenlivosti a lhostejnosti tehdejších lidí. Ne, že by dnes mezi námi takoví lidé neexistovali, ale asi to umíme lépe skrývat. A navíc si myslím, že je skutečně lidstvo jako takové lepší.
Původně jsem si to půjčila kvůli názvu, protože já sama jsem hustý melancholik, ale hned od začátku se pojednává o smrti a pohřbu - zadám tuto novelu do jiného bodu.

17.01.2020 4 z 5

Kniha erotiky Kniha erotiky Stanislav Kostka Neumann

Kniha erotiky jsou básně nejen o ženě a milování, ale o životě vůbec. Hlavně mě překvapila poslední část s básněmi z japonského prostředí. Skoro to vypadá, jako by tam básník někdy sám byl.

16.01.2020 4 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Krásná kouzelná knížečka, dobře se čte.

15.01.2020 5 z 5

Tak trochu šílení Tak trochu šílení Jeffery Deaver

Hrozně ráda čtu povídky. Má to spád a udržuje to čtenáře v napětí dostatečně dlouho než dočte do konce. Asi nejvíce mě oslovila poslední povídka "Navždy". Precizně napsáno.

15.01.2020 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Trochu rozvláčně napsaný příběh, ale se zajímavými úvahami o životě. Mezi mé oblíbené autory zatím tento zatím nepatří, ale dám si ještě šanci.

11.01.2020 3 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Nádherná knížečka, trochu mi připomíná román "Zhubni", ale tady nefiguruje žádná černá magie. Přečetla jsem za jedno odpoledne a moc se mi to líbilo.

07.01.2020 5 z 5

Brambory na vloupačku Brambory na vloupačku Catharina Ingelman-Sundberg

Knížku jsem si vybrala v rámci Výzvy 2020, protože obálka působí opravdu hodně ošklivě. Ale byla jsem docela mile překvapena příběhem. Je vidět, že stáří ještě dokáže aktivně přemýšlet. Vtipně pojatá kniha.

06.01.2020 4 z 5

Nadšení ... v čem se Lidé mýlí Nadšení ... v čem se Lidé mýlí David Anderson

Kniha o tom, jak naložit se svým životem - od mladých autorů pro (nejenom) mladé.

06.01.2020 5 z 5

Pyrofobie Pyrofobie Jack Lance (p)

První kniha od tohoto autora a jak už někdo napsal dozadu na obálku: "Pokud by měl mít Stephen King ještě nějaký pseudonym, byl by to rozhodně Jack Lance." Vřele s tímto výrokem souhlasím. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

01.01.2020 5 z 5

Dávný příběh Dávný příběh Robert B. Parker

Klasický Parker. Je zajímavé, jak se člověk s léty mění. Dříve jsem jako detektivní klasiku brala třeba Chandlera nebo Christie, dnes už za klasiku považuji i Parkera, Pattersona a třeba Kellermana....
Je fakt, že jsem knihu začala číst už v prosinci, ale dočetla jsem ji dnes a tak ji můžu dát do "Výzvy".

01.01.2020 5 z 5

Lincolnův mýtus Lincolnův mýtus Steve Berry

Steve Berry se pomalu stává jedním z mých oblíbených autorů. Jeho knihy mají spád a napětí. Nejvíc se mi líbí, že na konci knihy vysvětlí, co byla skutečnost a co byla fikce. Takové romány mě baví.

24.12.2019 5 z 5

Chladný jako kámen Chladný jako kámen Robert B. Parker

Opět klasika, Jesse zabodoval.

24.12.2019 5 z 5

Staňte se vítězem Staňte se vítězem Danny Lavallée

Doporučuji lidem, kteří chtějí udělat něco pro sebe a zatím se jen hledají.

22.12.2019 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Pro mě hrozné čtení, modlila jsem se, aby už byl konec. Asi to má být hlavně kritika byrokratického zřízení, ale mě knihy o ničem prostě nic neříkají.

15.12.2019 1 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Super čtení přesně podle očekávání. Thriller s trochou neznámého a záhadného.

13.12.2019 5 z 5

Patnáctý skandál Patnáctý skandál James Patterson

Skvělá kniha s pěknou zápletkou, přečteno doslova jedním dechem.

04.12.2019 5 z 5

Projekt Kraken Projekt Kraken Douglas Preston

Mě se příběh moc líbil. Je to opět o tom, co by se mohlo stát, kdyby svět ovládla UI. Děj zpočátku umírněný, ale na konci hodně akční. Pěkná četba.

30.11.2019 5 z 5

Umění Umění Andrew Graham-Dixon

Nádherná publikace o umění od pravěku do současnosti dává ucelený přehled o malířích, sochařích a různých stylech umění v různých dějinných epochách. Je tady stručně popsán životopis důležitých umělců s jejich nejznámějšími díly. I když u některých obecně známých umělců bylo poměrně málo informací, zatímco např. rozbor díla Roberta Rauschenberga (o kterém jsem nikdy neslyšela) byl hodně detailní. A to souvisí s dalším poznatkem z mé strany: posledních zhruba 50 - 70 stránek mohlo být klidně vynecháno. Modernímu umění příliš nerozumím (ale to je opravdu jen o mě), je to moc experimentální a neosobní anebo možná až příliš osobní. Myslím si, že 90 plechovek naplněných exkrementy "umělce" není žádné umění. To umí každý! Udělat nepořádek na koberci umí každý! Prasklinu v podlaze mám doma v garáži také! Já jsem vlastně umělec! Proto minus jedna hvězdička. Jinak je to opravdu nádherná kniha. Bohužel se jako kniha nedá číst - musí se doslova studovat.

27.11.2019 4 z 5

Soukromá pravidla Soukromá pravidla James Patterson

Člověka až jímá hrůza, když si uvědomí, že dnešní mládež (a ne jenom ta) je tak ovlivněná internetem a hrami, že přestane vnímat rozdíl mezi imaginací a skutečností. Co když se to tak opravdu děje? Dobrá kniha.

26.11.2019 5 z 5