TaLu TaLu komentáře u knih

Láska v nebezpečí Láska v nebezpečí Julia Quinn

Opět jsem se s autorkou a jejími hrdiny skvěle bavila.
U jejích knih se mi stává, že se nejen usmívám, ale že se směji dokonce nahlas.
Ono si stačí představit nějakou popsanou situaci, nějaké to setkání v salonu.....a vnímat dialogy.
Díky za její knihy, vždyť komu někdy nechybí trocha té romantiky. A vtip je bonus. V jejích knihách je vždy.

26.08.2015 5 z 5

Zášť Zášť Danielle Steel

Nad touto knihou jsem užasla a přišlo mi, že se musím znovu podívat na přebal, zda je to opravdu kniha od Danielle Steel....., protože mi přišla jiná, než její jiné knihy.
Mnohem drsnější, mnohem více laděná do thrilleru, než do příběhově romanticky nenáročného odpočinkového čtení, kam většinou knihy autorky řadím.
Prostředí ženské věznice bylo uvěřitelné a přečetla jsem od začátku do konce velmi rychle.
Jen čtenářky, které po knihách od autorky sáhnou obvykle, by si možná zasloužily varování, místy opravdu drsné vykreslení života ve vězení.
Za mě ale jasné čtyři hvězdy.

21.08.2015 4 z 5

Panny od královny Anny Panny od královny Anny Marika Syrová (p)

Já vlastním vydání z roku 1983 a myslím, že je to nejen krásný dívčí románek, ale také kvalitní kniha.
Nějakým tajemstvím se ji podařilo vydat v době totality, možná že cenzuře proklouzla díky tomu, že je to kniha pro dívky a nikdo v ní nehledal tu hloubku, která tam je.

11.08.2015 5 z 5

Vražedná hra Vražedná hra Colleen McCullough

S autorkou jsem se seznámila až díky tomuto jejímu pozdnímu dílu.
A musím říci, že jsem byla velmi mile překvapená.
Trošku nechápu některé komentáře k této určité sérii, já se opravdu dobře bavila.
Možná je to tím, že autorku neznám z Ptáků v trní, pro jejichž přečtení jsem se nikdy nerozhodla.
Při čtení této knihy mi bylo více než jasné, že čtu spisovatelku s velkým S.
Jen je mi líto, že tato série nebude mít více dílů.
Když pero podobného autora umlkne navždy, nedovedu se ubránit pocitu určité ztráty.

11.08.2015 5 z 5

Na nůž - 2. díl Na nůž - 2. díl Vlasta Javořická

Pokračování prvního dílu.
Napsáno za první republiky, ale romantický příběh není žádná červená knihovna. Čtivé, zajímavé zápletky ze života, ani hlavní hrdinové nejsou ušetřeni dramatických zvratů, ve kterých postupně dozrává jejich osobnost.
Doporučuji i pro současnou dobu, protože emoce "nestárnou".

05.08.2015 5 z 5

Princové se nežení s Popelkami Princové se nežení s Popelkami Šárka Jínová

Příjemný dívčí románek. Jen jsem nějak nemohla pochopit, proč ta podobnost hlavního mužského hrdiny s reálnou postavou. A to včetně příjmení, protože Mádr a .... , je víc než podoba čistě náhodná. Pokud to má přilákat mladé dívky, které se nechávají inspirovat populárními osobnostmi, tak u mě to působilo spíše naopak - odrazovalo mne to.
Proto hodnocení o jednu hvězdu méně, než kdyby tomu tak nebylo.

05.08.2015 3 z 5

Pán hor 2 Pán hor 2 Hana Marie Körnerová (p)

Přečetla jsem celou sérii, první díly, ve kterých se rozvíjejí osudy prvních postav se mi líbily nejvíce. Na románu mne zaujalo i to, jak ho autorka psala kdysi při škole. Její první dílo.

21.07.2015

Tři vánoční dárky Tři vánoční dárky David Kaps

Přiznávám, že jsem četla pro tu povídku paní Körnerové. A ta mne nezklamala.

21.07.2015 3 z 5

Smrtící stvoření Smrtící stvoření J. D. Robb (p)

Tentokráte opravdu strhující, místy až "nerozdýchatelné". Od začátku do konce nelze nic jiného než fandit těm, které už známe z dalších knih, aby se jim podařilo přežít i tentokráte. Jedna z nejlepších v sérii. Výborně Evo :o)

08.07.2015 5 z 5

Vášnivé námluvy Vášnivé námluvy Mary Balogh

Knihy série jsem četla již před časem. Nejvíce jsem si oblíbila první díl a nejstarší sestru, ale tato část je také velmi zdařilá. Romantické a radostné čtení i když samozřejmě hlavní postavy musejí projít i nějakou tou nelehkou zápletkou. Odpočinkové a příjemné. Autorka umí.

20.04.2017 4 z 5

Trochu v pokušení Trochu v pokušení Mary Balogh

Každý z rodiny se svým osobním příběhem. Pro mne rozhodně plus, když mohu sledovat osudy nové i zmínku o těch hrdinech, se kterými jsem se již seznámila. Kniha mne udivila zápletkou - jak jiné je naše chování, když se nám hroutí skrze osobní tragédii náš dosavadní život.
Kdo by přitom sledoval, zda se stane předmětem klepů pro porušení etikety ?!
V tom mi byla Morgan velmi blízká a také jsem si ji oblíbila skrze to, že vlivem výchovy a charakteru i přes své mládí, dokázala rozlišit, co je důležité - že pomsta, zášť a neodpuštění v konečném důsledku nejvíce poškozují nositele. Proto jsem celou knihu fandila Gervasovi, aby své vnitřní bitvy vybojoval co nejlépe. Hned po dočtení poslední strany jsem si znovu přečetla konec knihy Trochu hříšní, kterou jsem již měla přečtenou. A nemělo to chybu. Doporučuji celou sérii.

18.04.2017 5 z 5

Přebyteční Přebyteční Gemma Malley

Toto knihu jsem přečetla již před časem, od té doby jsem přečetla mnohé z té skupiny knih, kde je budoucí společnost rozdělena na kasty a podobně.
Zřejmě tato kniha je podána a napsána trochu jednodušeji, ale dějová zápletka mi přišla hodně zajímavá a originální. Děj ubíhá plynule, o překvapivé zvraty není nouze.
Hodně se mi líbil ten náboj toho, co si člověk může dovolit vyžadovat pro sebe a kde je ta hranice, kdy už to začíná být na úkor druhých. Zřejmě je příběh zaměřen na mladší čtenáře, ale já mohu doporučit i pro nás starší. Osobní vývoj hlavní hrdinky se mi velmi líbil.
"Být užitečná je něco jiného, než být Užitečná osoba."

24.02.2017 4 z 5

Smrtící klon Smrtící klon J. D. Robb (p)

Na tuto knihu ze série jsem se hodně těšila, protože k tomuto případu se vztahuje hodně vět v dalších knihách. Tím, že je zápletka vystavěna jinak, než jindy, protože je jasné o co a o koho jde, ani trochu nevadilo, že jsem již dopředu znala pachatele. Stále obdivuji autorku za originální nápady a za to, jak předchozí děj a minulost postav shrne v několika větách a téměř vždy originálně, takže ani trochu nevadí, že se "znovu seznamujeme " s hlavními postavami. Eva a její nejbližší jsou zdrojem vtipných dialogů. Jen si tak říkám, že prožívat každých několik týdnů takové vypětí a ohrožení by se na lidech určitě podepsalo. Ale ono jde vlastně o budoucnost, třeba budeme odolnější :o)

11.12.2016 5 z 5

Smrtící posedlost Smrtící posedlost J. D. Robb (p)

Jak ráda jsem se znovu setkala s Evou a její parťačkou a užila si vyšetřování, dialogy, popichování a další související vztahy ! Tentokráte jsem si vychutnávala knihu této série ještě o to víc, že jsem skutečně spokojená, že autorka shrne postavy a vztahy v několika větách, které se mnohdy ani neopakují, ale spíše odkrývají nové informace. Proto tato série je stále svěží a plná napětí. Někdy si říkám, kam na ta témata stále autorka chodí. Což se nedá říci o jiných sériích jiných autorů, kde dochází k opakování stejných informací a sáhodlouhému opětnému vysvětlování.
Mírný posun do budoucnosti je někdy úsměvný, protože mnohé věci jsou téměř stejné jako ty, které nás obklopují a k tomu jsou tam prvky o kterých si myslím, že ani nikdy existovat nebudou ( létající autobusy a hlavně kolonie na jiných světech), rozhodně ne na konci našeho století. Ale ono mi to v těch knihách nikdy nevadilo. Tentokráte i příběh má vysoký náboj a tak za mne plné hodnocení a doporučení.

05.12.2016 5 z 5

Leotina zahrada Leotina zahrada Francine Rivers

Již je to několik let, kdy jsem přečetla tuto knihu, ale od té doby jsem ještě nenarazila na takto silně popsaný příběh stárnutí, bilancování, hodnocení, lítosti a touhy po vyřešení a smíření vztahů na sklonku života. S úžasem jsem sledovala, jak autorka zpracovala problém eutanazie v souladu s mým přesvědčením. Co všechno se ještě dalo říci a již se nemohlo !

08.11.2016 5 z 5

Matkou ze dne na den Matkou ze dne na den Rowan Coleman

Moje druhá kniha od autorky.
Tentokráte jsem v sobě necítila takové to "wow", jako po přečtení knihy Není co ztratit.
Přesto je to velmi hezky napsaný citlivý psychologický příběh s humorem.
Celou knihou se vine ta nitka naděje, jež z vážného tématu vytváří příběh života, ve kterém všichni zúčastnění jsou sice postavení před mnohé nelehké výzvy a situace, ale přesto z nich vyzařuje přesvědčení, že život je přes to všechno - nebo právě proto - darem.
Snad byla předešlá kniha uvěřitelnější v těch detailech - nějak se mi tentokráte nezdála ta atmosféra kolem zvládnutí dětí a pracovní prostředí hlavní hrdinky i její vztahy na pracovišti.
Třeba za to může odlišné prostředí, protože já bych asi novou pohovku nevyhodila, pokud by byla umazaná :o)
Ale celkově mohu opět vřele doporučit a těším se na další knihu autorky.

16.09.2016 4 z 5

Stanforthská tajemství Stanforthská tajemství Jo Beverley

Tato série, kterou autorka napsala již dříve, má pomalejší tempo a zajímavě "tlumenou" erotiku. Chvílemi ten děj tak trochu "přešlapuje stále na místě", ale musím říci, že pro mne bylo velmi zajímavé sledovat, jak autorka psala na začátku své tvorby. I příběh se mi líbil a hlavní hrdinové rovněž. Nejpřitažlivější byla babička.

09.09.2016 4 z 5

Má čarodějka Má čarodějka Bertrice Small

Četla jsem již před lety a pamatovala jsem si, že tato kniha se mi od autorky líbila nejvíce. Tedy z těch, co jsem od ní přečetla. Proto, když se mi teď naskytla možnost zařadit si ji, či nezařadit do své vlastní knihovny - přečetla jsem ji znovu. A nelituji. Jako kniha u které si člověk odpočine, načerpá romantiku i napětí a hlavním hrdinům přeje, aby to s nimi dobře dopadlo, - ji asi do své knihovničky zařadím. Doporučuji všem, kteří autorku jinak ani moc nevyhledávají. Líbí se mi, jakým způsobem nám vypráví tento příběh. Podle mne jde o jednu z jejích nejzdařilejších romancí.

17.05.2016 4 z 5

Vítání světla Vítání světla Markéta Procházková - Lutková

Slova, která napsala ona, ale jsou zpěvem mého srdce.
Myslím, že poezii vlastně nerozumím, ale kdysi, před mnoha lety, jsem otevřela tuto knihu a zjistila jsem, že autorčina slova přesně vystihují mé myšlenky.
Hluboké, krásné, srozumitelné....
Knihu mám v novém vydání z roku 2006

14.04.2016

Meč pro královnu. Hra Žofie Bavorské o českou korunu i čest Meč pro královnu. Hra Žofie Bavorské o českou korunu i čest Otomar Dvořák

Moje druhá kniha od autora a opět se mi velmi líbila. Vykreslené události na historickém podkladu, postavy vystavené tlaku doby a okolí a přesto tak hluboce lidské, jako by se stíral ten rozdíl mezi minulostí a současností. Lidské city a emoce jsou stejné, ať již jde o královnu, nebo o současnou maminku na mateřské - jen ty povinnosti, odpovědnost a prostředí, které je obklopují, jsou jiné.
Znovu jsem se ujistila o tom, že i nejlepší myšlenky a názory - může pár jednotlivců vzít, a zneužít jich ke svému prospěchu. Podle mne opravdu zdařile vykreslená atmosféra husitské doby. Jsem ráda, že i na tuto část našich dějin už se nemusíme dívat černobíle, jak se nás to snažili učit za totality na školách, ale že je tu vidět právě ta možnost zneužití pravdy. Nějak takto bych věřila, že se to odehrávalo - pro mne díky autorovi naprosto uvěřitelný střípek historie.

15.03.2016 5 z 5