iLuciferie iLuciferie komentáře u knih

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Za mě asi slabší než předchozí díl (a slabší 3 hvězdičky). Líbí se mi netradiční přístup k vyšetřování a postava hlavního hrdiny. Jak už jsem ale psala i u Šelmy, moc se mi nelíbí autorův styl, občasné sklouznutí do přednášek a ty konce, to je tedy vůbec tradégie..
Poslouchala jsem jako audioknihu, která mi také přijde z těch slabších (hudební doprovod mi přijde legrační a monotónní přednes bohužel podtrhuje divný autorův styl), nicméně bych jinak knihu nejspíš ani nečetla.

28.02.2020 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ano, knížka má dojemný, "milý" příběh. Líbí se mi i nápad na netradiční vypravěčku-smrt. Co mi ovšem vadilo byl styl zpracování, který se mi moc dobře nečetl. A proč smrt tolik spoiluje?! Škoda, chápu všeobecně vysoké hodnocení knihy, ale za mě je to ve výsledku spíš průměr..

28.02.2020 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Příběh jako takový (s výjimkou posledních kapitol) mě bavil. Myšlenka vědce-“detektiva” a jeho pátrání mi přišli super. Co mi moc nesedělo byl styl vyprávění, zejména pasáže, které zněly jako přednášky. Než jsem si zvykla, přišlo mi také vyprávění takové prkenné, ale mohlo to být ovlivněno i načtením, které bych nezařadila mezi nejzdařilejší - posloucháno jako audiokniha.

20.02.2020 3 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Řekla bych, že druhý díl je o něco málo lepší než ten první. Velké plus za linku psanou z pohledu dědečka trpícího demencí.

12.02.2020 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Začátek mi přišel nějaký nezvykle pomalejší, ale jinak autorka pokračuje ve velmi dobré sérii na jedničku.
P.S. nečtěte zdejší komentáře před dočtením - je tu spousta neoznačených spoilerů :(

11.02.2020 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Taková milá pohádka..
Medvědín se mi líbil víc, ale rozhodně to není poslední Backman, kterého jsem četla.

08.02.2020 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Tak nějak mi ty současné detektivky přijdou na jedno brdo.. Tato mě ničím extra nezaujala, příběh celkem nenápaditý, postavy nesympatické, čtení mi moc neodsýpalo..

31.01.2020 2 z 5

Stoletý stařík se mi moc líbil, ale musím říct, že Stojednaletý stařík mi přišel ještě horší než Analfabetka, která mě jako druhá autorova kniha zklamala.
V této knížce se bohužel, narozdíl od předchozího dílu, vytratila jeho milá vtipnost (přišly mi tam asi tak tři momenty vtipné) na úkor zdlouhavých výčtů světového dění, které bohužel s příběhem souviselo po málu. Příběh jako takový mi také přišel vycucaný z prstu jako nutnost k autorově záměru především vyjádřit nespokojenost nad současným stavem věcí. (A mimochodem - kam zmizely postavy z prvního dílu?!)
Škoda, doufala jsem, že jsem objevila nového oblíbeného autora, ale do další knihy se už pouštět nebudu. (Tuto jsem dokončila nejspíš jen díky tomu, že jsem poslouchala jako audioknihu.)

29.01.2020 1 z 5

Namlsaná Staříkem jsem se pustila do druhé Jonassonovy knížky a bohužel mě Analfabetka zklamala. Možná, kdybych po ní sáhla jako po první, tak by na mě působila kouzlem originality, ale takto se nemohu ubránit srovnání - zde už mi absurdity přišly často přes moc, příběh mi přišel zbytečně praštěný a ani hlavní hrdinové mi nepřišli tak sympatičtí, jako tomu bylo u Staříka. Zkrátka a dobře na mě knížka působila dojmem, že byla napsána, aby využila popularity té předcházející, ale nic nového už nepřináší.
Jinak tedy opět skvělé načtení audioknihy celkový dojem jen vylepšuje.

20.01.2020 2 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Dlouho jsem nečetla tak smutný a pěkný příběh zároveň. Pěkný je zejména stylem zpracování. Knížka se opravdu četla sama, a i přes náročné téma, je mi z ní tak nějak milo na duši. Jako bonus příběhem velmi pěkně provází mé oblíbené prostředí hokeje.
Knížku jsem objevila jen díky čtenářské výzvě a musím říct, že i kdybych kvůli ní už nečetla žádnou, tak letošní čtenářská výzva splnila svůj účel.

18.01.2020 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Zase jedna z vysoko hodnocených sérií, která mě moc nezaujala. Nějak mi nepřišlo, že by byl příběh "čtivý", "romantická linka" byla za mě vyloženě trapná a ani závěr mě nijak nepřekvapil (což jinak u knížek, které mě baví celým příběhem, rozhodně neberu jako nutnost). Dočetla jsem spíše ze setrvačnosti.

14.01.2020 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knížku jsem dostala kdysi jako dítě, ale po pár stránkách jsem ji odložila a na dlouhou dobu na ni zapomněla. Posledních pár let vnímám, jak je stále oblíbená v mém dospělém okolí - znám i několik lidí, co mají po těle různé z ilustrací.. Tak jsem si říkala, že bych si měla “doplnit vzdělání”.
Myšlenku chápu a přijde mi pěkná, milá.. nicméně forma se mi prostě vůbec nelíbí. Zajímavé, že je kniha tak populární..

08.01.2020 2 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Za mě zatím nejslabší ze série. Kdybych tento díl četla první, už bych další asi nečetla.
Do předcházejícího Marca mi přišlo, že si série drží svou kvalitu, ale tento díl mě moc nebavil. Jak jsem psala u Marca - čím dál tím méně mě baví linie s vyšetřovateli, což platí i u tohoto dílu, nicméně tady to korunovala druhá linie, která se mi líbila ještě méně..
No, knížky mám pořízeny včetně nové Oběti 2117, takže sérii dočtu, ale doufám, že mě Selfies i přes nižší hodnocení budou bavit více než Nesmírný..

07.01.2020 2 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a musím říct, že to byla první kniha, která se mi líbila, jak byla namluvená. Příběh byl vtipný, milý, zkrátka mě bavil.

15.12.2019 4 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Tak zas budu dle ostatních komentářů za exota, ale mně se Tma líbila rozhodně víc než Trhlina. Atmosféra dobrá, konec se dal předpokládat, nicméně mě nezklamal. Řekla bych, že moc jiných variant se ani nenabízelo. Třeba si časem přečtu i poslední z trojice (což bych po přečtení Trhliny nehádala)...

15.12.2019 3 z 5

Druhý věk strojů Druhý věk strojů Erik Brynjolfsson

Bohužel knížka je z těch, které mají "platnost" jen velmi omezenou dobu. Zde už bohužel není nic, co by bylo překvapivé, vizionářské nebo zajímavé pro teď ani do budoucna.. (Proč takovéto knihy vůbec vycházeji?..)

11.12.2019 1 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Knížka se mi líbila, série si dle mého názoru “kvalitu” drží. Respektive trošku mě přestává bavit linie s vyšetřovateli, tak uvidíme, co přinese další díl.. Ale linie s Markem mě bavila jako obvykle.

04.12.2019 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Ze začátku jsem chtěla dát více hvězdiček, kniha je napsaná pěkným stylem a obsahuje pár velmi zajímavých myšlenek, ale čím jsem četla dál, tím zbytečnější mi připadá sepisovat tuto konkrétní cestu jako knihu. Nedávno jsem četla blog o cestě přes Rusko, který je psán velice podobně, ale bavil mě víc, protože se tam narozdíl od této cesty i člověk něco více dozvěděl o zemi. Zde mi knížka od půlky přišla pořád dokola na téma "nic zajímavého jsem neviděl, k někomu jsem se vecpal na jídlo/čaj, bolely mě nohy..", což mi přijde prostě škoda.
Mimochodem, nepřestává mě překvapovat ta pohostinost lidí - to si buď autoři musí snad vymýšlet (v obou zmíněných cestopisech), nebo jsme jednozačně nejlakomější národ na světě :-o

25.11.2019 2 z 5

Honicí psi Honicí psi Jørn Lier Horst

Poslouchala jsem jako audioknihu, což mi ze začátku vnášelo trošku zmatek mezi jmény, ale když pominu namluvení, které mi zas tak super nepřišlo, tak se mi knížka líbila. Také mi (jak už tu bylo přede mnou zmíněno) přijde líto, že nevychází série od začátku, člověku můžou chybět nějaké informace z dřívějška (i když mi to v tomto případě vlastně ani nepřišlo). Nicméně kniha mi přišla napínavá až na občas zbytečné, nezajímavé a zdouhavé popisy dokumentů z případu před 17ti lety (což si ale také myslím, že mohlo být umocněno i tím nudným přednesem..). Za mě spokojenost.

25.11.2019 4 z 5

Sobí hora Sobí hora Karin Tidbeck

Povídkové sbírky mám ráda, zde jsem si ale pravděpodobně špatně přečetla anotaci a očekávala něco jiného, normálnějšího, méně ujetého a méně nechutného..
Arvid Pekon a Džagannáth se mi ale líbili.

21.11.2019 1 z 5