iLuciferie iLuciferie komentáře u knih

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Za mě nejlepší díl série.

13.11.2019 5 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Napínavý příběh, který se dobře četl, ale měl zbytečně překomplikovaný konec..

08.11.2019 4 z 5

Skála Skála Peter May

Knihu bych uplně neškatulkovala jako detektivku, vyšetřování se tam člověk až zas tolik nedočká. Nicméně se jedná o zajímavý přiběh s pohledem do minulosti hlavního hrdiny. Konec mi otevřený nepřišel a mě osobně nedonutil okamžitě sáhnout po druhém díle, spíš až někdy časem..

04.11.2019 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nadčasové, depresivní...

27.10.2019 3 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Knížka se mi líbila, děj byl napínavý, závěr ale mohl být vymyšlený lépe..

25.10.2019 3 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Velmi povedená série.

21.10.2019 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Musím říct, že se mi obě knížky s Alex líbily o něco méně než zbytek série. Nejspíš je to tím, ze mi tato dějová linka přijde mnohem méně uvěřitelná? (Plus zde ještě epizoda u vodní nádrže..)

15.10.2019 3 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Celá série mi zatím přijde velmi povedená. Oceňuji, že jsou díly různorodé a děj je příjemným poměrem rozdělen mezi případy a osudy hlavních hrdinů.

11.10.2019 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Více se mi líbil první díl, ale v serii budu určitě pokračovat. Jsem ráda, že jsem našla autora, který se zbytečně nevyžívá a brutalitách, jak je teď u detektivek v módě..

08.10.2019 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Na pokračování jsem se dost těšila, ale bohužel mi přišlo nejslabší ze série.. Za mě moc vztahové omáčky okolo a málo detektivky.

02.10.2019 3 z 5

Musím říct, že mě knížka dost bavila. Arnoldův příběh je opravdu neuvěřitelný. Začátek knihy je velice vtipný, konec (zejména část o politice) už mi přišel zdlouhavý, ale jako celek určitě doporučuji.

27.09.2019 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Po zklamání z různých jiných “bestsellerů” jsem neočekávala nic a knížka mě příjemně překvapila.
Příběh se četl dobře, hrdinové sympatičtí.

25.09.2019 4 z 5

Templářské dědictví Templářské dědictví Steve Berry

Za mě jedna z těch lepších knížek využívajících popularity tématu. Dan Brown to sice není, ale knížka se četla dobře, takže dám časem šanci i druhému dílu.

23.09.2019 4 z 5

Klíče království Klíče království Joe Hill (p)

Podle mě zatím nejslabší ze série. Bohužel mi vetšina tohoto dílu přišla hrozně nepřehledná (a místy nejdřív nesmyslná), naštěstí se ke konci vlastně vše vyjasní a člověk pochopí, ale za mě je to zbytečná změna stylu vyprávění..

29.08.2019 3 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Trošku mě rušilo, jak autor mluvil "za všechny autisty", protože si myslím, že většinu odpovědí rozhodně nelze vztáhnout na všechny či jen většinu lidí s autismem. Jinak je knížečka bezesporu zajímavě zpracovaným pohledem na svět autisty. Překvapuje mě, že by 13ti letý hoch (natož autista) dokázal takto formulovat některé své myšlenky - řekla bych, že je zde znatelný zásah editora/překladatele/...

14.08.2019 3 z 5

Jak nevyloupit banku Jak nevyloupit banku Donald E. Westlake

Nečetla se špatně, ale že by to byla nějaká extra sranda mi nepřišlo..

13.08.2019 3 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Začátek se mi celkem líbil, ale děj, pointa a vlastně ani vyprávění jako takové mě nijak nechytlo...

01.08.2019 2 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

S celou trilogií jsem moc spokojená - zajímavé, pěkně napsané a akorát tak dlouhé příběhy. Řekla bych, že je takovým geniálním kompromisem mezi Kingovými skvělými ječ někdy krátkými povídkami a zajímavými ale zdlouhavými romány.
(Z celé série se mi nejvíc líbil druhý díl, pak tento a první vlastně ve finále nejméně, ale všechny jsou hodně vyrovnané.)

19.07.2019 4 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Styl psaní v krátkých větách (až “nevětách v některých případech) mi nevyhovoval.
Příběh je navíc absolutně neuvěřitelný, a to nemyslím primárně chování hlavní postavy, ale zejména styl, jakým se jí samy od sebe nabízely všechny odpovědi a vše vycházelo presně tak, jak vyhovovalo.
Věřím, že zfilmované jako seriál, by mě příběh bavil víc, na knížku mi to přišlo slabé..

21.06.2019 2 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Více se mi líbila linka s Lorenzem. Juliin příběh mi přišel hodně přitažený za vlasy.

12.06.2019 3 z 5