iLuciferie iLuciferie komentáře u knih

Přiznání Alana Turinga Přiznání Alana Turinga David Lagercrantz

Posloucháno jako audiokniha a musím říct, že ač mám M. Táborského ráda, jeho přednes se mi nelíbil. Knížka sama o sobě má za mě jediné plus, a to díky informacím o A. Turingovi, jinak mi svou formou moc nevyhovovala a příběh L. Corella mi zde přišel spíš na škodu.

03.06.2019 1 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Velice Kingovské, ale méně ukecané (což je pro mě plus). Knížka se mi hodně líbila, i když pointa mohla být vymyšlena trochu lépe..

02.06.2019 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Mrzí mě, že je knížka tak zbytečně "ukecaná". Musím říct, že mě ze začátku ani tolik nebavila, ale naštěstí tak zhruba od třetiny už odsýpala pěkně a ve finále jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

23.05.2019 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Nesympatická vyšetřovatelka, nezajímavý příběh, nepřekvapivá pointa..

27.04.2019 1 z 5

Vlámský obraz Vlámský obraz Arturo Pérez-Reverte

Za mě byla knížka zklamáním - obsahuje dlouhé spíše “filosofické” úvahy na úkor děje, který ani jako takový není nijak extra zajímavý, poutavý či překvapivý. Pasáže pojednávající o šachových tazích mi jako nešachistovi přišly špatně představitelné a rovněž nezajímavé.. (Nejsem si jistá, zda by víc bavily někoho, kdo má ke hře kladný vztah..?)

31.03.2019 1 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Na této knížce mě fascinovalo, že tu má dlouhodobě tak vysoké hodnocení, tak jsem si chtěla ze zvědavosti přečíst pár prvních stránek.. Musím potvrdit, že se čte opravdu dobře a příběh, kde je vlastně konec jasný, mě zajímal od začátku do konce. Pro mě opravdu velké, příjemné překvapení.

13.03.2019 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Za mě zas jedna z knížek, u nichž nechápu tak vysoké hodnocení. Nepřišla mi ničím výjimečná, ani zajímavá, jen zbytečně brutální.

15.02.2019 2 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Styl psaní příběhu odzadu dopředu jistě nebyl nezajímavý nápad. Umím si představit, že to byla pro autora lákavá výzva, zmiňovaný film Memento mě právě touto netradičností bavil. U knížky (alespoň této) mi to ale přišlo jednoznačně na škodu - věřím, že kdyby byl tento samý příběh vyprávěný od třetí do poslední kapitoly chronologicky a za nimi by pak navazovaly kapiloly dva a jedna, příběh by se lépe četl i by velmi pravděpodobně lépe fungoval a o “ohromující” závěr by také nepřišel..

31.01.2019 2 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Ze začátku mě kniha hodně bavila, styl psaní - každý autor za jednu postavu, střídající se kapitoly z Joannina a Erikova pohledu - mi přišel naprosto supr, příběh jako takový už bohužel nikoliv.

18.01.2019 2 z 5

Široké okno Široké okno Daniel Handler

Stojí za přečtení v originále :)

09.01.2019 3 z 5

Temné terárium Temné terárium Daniel Handler

Po mém zklamání z prvního dílu, jsem se rozhodla dát sérii ještě druhou šanci v originále (v rámci mé nenadálé touhy přečíst si po dlouhé době něco anglicky) a musím říct, že to byla rozhodně dobrá volba!

11.12.2018 3 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Ničím výjimečný příběh, nijak pěkně napsaný, s dalším z řady narušených vyšetřovatelů - nechápu tady tak vysoké hodnocení.

20.11.2018 1 z 5

Oko za oko Oko za oko Orson Scott Card

Kdybych nevěděla, od koho knížka je (a obsahovala by víc sprostých slov), nepochybovala bych o tom, že je to King :-)

23.10.2018 4 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Největší plus této knížky byl za mě v připomenutí a rozšíření znalostí ohledně genetiky a Mendela. Jinak se mi jak formou tak obsahově moc nelíbila.

15.10.2018 2 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Za mě takový spíše slabší průměr. Myšlenka sice zajímavá, nicméně bohužel až trestuhodně nevyužitá..

07.10.2018 2 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Knížka o budoucnosti, která je již naší minulostí, umožňuje dnešnímu čtenáři docela zajímavé a zábavné srovnání autorových představ s tím, jak to pak vypadalo ve skutečnosti. Příběh, leč najivní, se četl lehce a já osobně jsem ráda, že jsem si ke knize, díky čtenářské výzvě, našla cestu.

07.09.2018 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Právo nálezce se mi líbilo víc než Pan Mercedes. Osobně bych tam ani nepotřebovala “staré známé” z předchozího dílu - naopak mi přišli spíš lehce navíc.

28.08.2018 4 z 5

Otázka ztracené hlavy Otázka ztracené hlavy Jeff Cohen

Sympatická knížka, která milým (a řekla bych i poměrně věrohodným) způsobem přibližuje autistické chápání světa.

05.08.2018 4 z 5

Burtona mám ráda, ale tato knížka je pěkná jen ilustracemi - předpokládám, že "básním" nespíše hodně uškodil překlad, ale výše se za mě prostě hodnotit nedá..

12.07.2018 1 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Moje druhé setkání s autorem a musím říct, že mi přijde prostě přespříliš zvláštní.. Přečteno v rámci čtenářské výzvy a po jeho další knize už určitě nešáhnu..

09.07.2018 odpad!