iLuciferie iLuciferie komentáře u knih

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Série z ostrova Lewis se mi líbila více. Ostrov Entry za mě spíše takový průměr...

05.08.2020 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knížka, která “přivedla ke čtení celou generaci dětí”. První knížka, kterou jsem si přečetla potřetí, a ikdyž už to pochopitelně není takové, jako když jsem ji před sedmnácti lety četla poprvé, ráda se k ní zas za pár let vrátím znovu.
Mimochodem, myslím, že filmové zpracování knížce rozhodně ostudu nedělá.

25.07.2020 5 z 5

Vykoupení Kryštofa Kolumba Vykoupení Kryštofa Kolumba Orson Scott Card

I přes rozvleklý začátek a naopak zas zrychlený (a pro mě i celkem nevěrohodný) konec jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

17.07.2020 3 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Bohužel je tento díl spíše Asadovým životopisem. Knížka mě, až na pár posledních kapitol, moc nebavila. Škoda.

30.06.2020 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Začátek mě hodně bavil, hlavně styl, kterým je příběh vyprávěný. Ke konci knížce bohužel trošku scházel dech, vrah byl lehce odhadnutelný a tak mě závěrečné vysvětlování už příliš nebavilo.

26.06.2020 3 z 5

Slepota Slepota Robin Cook

Za mě dost podprůměrný Cook. Obecně tato "série" mi přijde nějaká slabší. Tento díl je spíše rádoby "gangsterka" než román z lékařského prostředí, což by mi sice až zas tolik nevadilo, nicméně většina postav se chová při nejmenším zvláštně, děj je těžko uvěřitelný a velmi najivní (o hlavních hrdinech ani nemluvě).

22.06.2020 2 z 5

Xenocida Xenocida Orson Scott Card

Card píše opravdu hodně čtivě a tento díl nebyl výjimkou, jen škoda toho zvláštního konce..

10.06.2020 3 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Krásná, milá pohádka (člověk příběh musí brát jako pohádku, jinak by mu samozřejmě musel připadat naivní a prvoplánový) o cestě za pokladem a světě očima netradiční vypravěčky.
Ve výsledku za mě asi i povedenější než Ove. Pohlazení na duši.

25.05.2020 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Poprvé jsem poslouchala jako (pěkně udělanou) audioknihu. Po za mě nepovedenějším Nesmírném lehké zlepšení. Začátek slabší (hlavně linie se “slečinkama” mě ze začátku dost iritovala), ale pak se děj celkem rozběhl.
Nesliboval už autor nějaké vyjasnění v linii s vrahem s nastřelovačkou..?!

25.05.2020 3 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Asi si budu muset dát nějaký čas pauzu od detektivek, protože mi přijdou všechny tak nějak pořád stejné. Tato nijak nevyčnívá nad obdobné a tak na ní dozajista do pár týdnů zapomenu.

11.05.2020 2 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Poslouchala jsem jako velmi zdařilou audioknihu. Příběh mě celkem bavil asi tak do dvou třetin, ikdyž (jak bylo už zmíněno i v předchozích komentářích) je postaven spíše na snahách o záchranu lidí na seznamu než na nějakém detektivním pátrání, což je dost škoda. Poslední třetina mi bohužel celkový dojem ještě zkazila, konec byl zbytečně přehnaný a nesmyslný. Za pointu ohledně pachatele bych asi na druhou stranu připsala malé, bezvýznamné plus.

04.05.2020 2 z 5

Otázka neznámého manžela Otázka neznámého manžela E. J. Copperman (p)

Jak se mi první díl se Samuelem líbil, tak mě tento bohužel zklamal. Děj byl tak nějak místy zvláštně nepřehledný, příběh vcelku nezajímavý a oproti prvnímu dílu už knížka nepřináší v podstatě nic nového. Škoda.

01.05.2020 2 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Námět mi přišel opravdu skvělý, schopnost hlavní hrdinky i potenciál pro příběh... Bohužel zpracování knihu vrhá do podprůměru a ten konec..?!

29.04.2020 2 z 5

Nějak mi to přišlo spíš smutné (a trapné) než vtipné.. Očekávala jsem něco ve stylu krátkých vtipných příspěvků, které jsem občas někde zaznamenala po internetu, ale nejspíš jsem si spletla autora. Dočteno kvůli ČV.

19.04.2020 1 z 5

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

Nejsem žádný extrémní psí fanoušek, ale knížka se mi líbila, a to zejména díky zajímavým pohledům očima Maggie - škoda, že jich tam nebylo více.

17.04.2020 4 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Backman umí psát mnohem líp. Tato knížka se moc nepovedla, snaží se být tak strašně moc vtipná až to skoro bolí. Být jeho synem, tak by mě moc nepotěšila. Autor by měl zůstat u románů.

05.04.2020 1 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Nechce se mi ani věřit, že tuto knihu napsal stejný autor, jako trilogii z ostrova Lewis. Tak neohrabaný děj, nezajímavé postavy... zkrátka nic, co by mě nalákalo na další díly.

02.04.2020 1 z 5

Vražda na Velký pátek Vražda na Velký pátek Lee Harris (p)

Takový jalový a celkem hloupoučký příběh, nic, co by mě nalákalo na další díly..

30.03.2020 1 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Musím říct, že se mi Medvědín líbil mnohem víc.
Většinu času mi přišlo, že byl děj trošku na sílu dolepený na původní a i mi první díl paradoxně přišel víc ukončený než teď ten druhý. Příběhem byl tento díl k mému překvapení daleko smutnější a depresivnější než ten první, což bych vzhledem k hlavním tématům obou knížek očekávala naopak... Nicméně nemůžu upřít, že Backman píše opravdu poutavě a svým způsobem sympaticky.

11.03.2020 4 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Po výborném druhém díle mi Šachové figurky už přišly trochu navíc. Děj mi přišel přizohýbaný, aby pasoval na informace z předchozích vyprávění. Autor je dobrý vypravěč, ale tento díl už mě tak jako předchozí dva bohužel nebavil.

10.03.2020 3 z 5