tlllk tlllk komentáře u knih

Janko Hraško a O Janíčkovi Janko Hraško a O Janíčkovi Mária Ďuríčková (p)

Notoricky známe rozprávky s nádhernými ilustráciami. Tento trend dáva palierovým knihám zmysluplnú šancu presadiť sa v tejto modernej dobe.

07.03.2023 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Ta poviedková forma v pointe trochu pripomína Roalda Dahla. Myslím že to stojí za prečítanie aj keby to nebola „čitateľská výzva“, audio prevedenie je už len bonus.

26.02.2023 4 z 5

Najkrajšie príbehy o zvieratkách Najkrajšie príbehy o zvieratkách Erika Scheuering

Fajn na dobrú noc, príbehy sú krátke, pekne ilustrované a mentálne nie veľmi náročné. Ale myslím že 5 rokov je maximum, potom sa budú nudiť.

14.02.2023 4 z 5

Konec všech věcí Konec všech věcí John Scalzi

Myslím že prílišná snaha o pointu tomu ublížila. Autor sa zamotal v absurdnosti spolupráce stoviek podobných rás a nedokázal prekročiť prah konvenčného „pozemského“ pohľadu. Celé sa to nieslo v duchu starého Star Treku - Jedna pravda pre všetkých. Už len taký detail, 600 rôznych tvorov by potreboval stovky rôznych prostredí kde by aj ZOOTROPOLIS pĺzol závisťou, tu všetci bojujú o tie isté zdroje. Ale ako nie príliš mentálne náročné Audio, to celkom ujde, aspoň tá prvá časť.

14.02.2023 3 z 5

Příběh Zoe Příběh Zoe John Scalzi

Príbeh nie je zlí, ale je to ako čítať detektívku keď vám súrodenec prezradil kto je vrah. Keďže celá séria nemá ambíciu na strhujúci záver, povedal by som že sa drží hesla "cesta je cieľ", tak to zas tak nevadí. Ako audio-kniha je to nenáročné a svižné.

13.02.2023 3 z 5

Před bouří Před bouří Zuzana Hartmanová

Ten svet je vystavaný pekne, má svoju logiku a charizmu, rovnako ako hlavné postavy, ale až príliš a v tom je "zakopaný pes". Ten popis akcie je ženský, zameraný na krásne telá viac ako na akciu, taký Barbar Conan. Séria ma svoj potenciál, ale cieľovka je skôr v ženskom publiku.

29.12.2022 4 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Nie som masochista, po tom čo som sprasil prvý diel, som sa na druhý fakt nechystal, ale náhoda chcela že sa mi pokazil telefón s knihami a jediné čo som mal po ruke bolo pokračovanie. Ale k veci, myslím že druhý diel bol lepší, aspoň ta pointa ma pobavila. Ok detektív bol stále natvrdlý, nečakáte od tvrďáka také chyby a následnú sebareflexiu, ale už ubral z gender korektných vsuviek a na koniec neostal ako osol. Nie je to vrchol žánru, ale možno práve keď od toho nič nečakáte ....

24.11.2022 3 z 5

Ako sa snežienky takmer zbláznili Ako sa snežienky takmer zbláznili Peter Stoličný

Veľmi podarené rozprávky s "green" pointou. Knižku sme mali z knižnice. Čítané ďeťom na dobrú noc.

11.11.2022 5 z 5

Prolomený kód života Prolomený kód života Walter Isaacson

Musím priznať že pri tých patentových vojnách a technických detailoch som sa strácal, ale tie úvahy o dôsledkoch ma zamestnávajú práve od filmu Gattaca. Možno jedna vlastná myšlienka, v spoločnosti kde si môžem vyrobiť dieťa na mieru sa nepotrebujeme zdržovať výberom vhodného partnera, čo asi poteší typy ako Woody Allen , ale mohlo by to dať definitívne KO tradičnej predstave rodiny. A to že by to nejaká deklarácia mohla zastaviť je naivné ako Radošinské divadlo. Myslím že potreba kolonizovať nové planéty bude ako stvorená na prekročenie aj tej poslednej úrovne zásahu na „Superčloveka“.

02.11.2022 5 z 5

Poslední kolonie Poslední kolonie John Scalzi

Máme tu všetko čo od scifi oddychovky na pokračovanie môžeme chcieť, príbeh ma bavili, postavy som si obľúbil, emzáci to pekne schytali. Trochu sa bojím že autor zaviedol dej do slepej uličky, z ktorej povedie len nudná politicky korektne-naivná cesta. Za mňa by to tu mohlo skončiť.

24.10.2022 4 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Všetko fajn, kamráti až na koniec galaxie, len jeden detail, ak by som chcel zachrániť ľudstvo, a mal len obmedzený počet miest, asi by som vyberal primárne ženy a nie podľa zásluh. Už si viem predstaviť ako by vyzerala posádka za našu krajinu ...

11.07.2022 4 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Dej nabral nový smer, a výraznejšie sa prihlásil k cieľovej skupine čitateľov. Celko myšlienka byť súčasťou planéty a nie vrcholom všetkého tvorstva je celkom podmanivá. Teším sa na pokračovanie.

06.07.2022 4 z 5

Stín jednorožce Stín jednorožce Roger Zelazny

autor nám dovolil nahliadnuť trochu pod pokrievku, ako audio je ti to jednohubka, takže sa nezastavujem a hneď siaham poďalšom diely....

21.06.2022 4 z 5

Zbraně Avalonu Zbraně Avalonu Roger Zelazny

Šlušná zápletka , originálne prostredie, šupem to jak Baťa cvičky, už som na ďalšom dielu

21.06.2022 4 z 5

Křivé ostří Křivé ostří Martin D. Antonín (p)

Neviem ako dlho si budem pamätať dej, aj keď určitá forma ironizujúcej originality sa mu nedá uprieť. Forma mi trochu pripomínala GoT, keď autor jednoducho uťal niektorú z dejových línií, ale v tomto prípade sa postava nevyvíjala a zomrela tak nesympatické ako bola od začiatku. Tie dve preživšie , majú svoj potenciál, ale to ukáže až budúcnosť.... ale ako audio do auta to nebolo najhoršie.

16.05.2022 3 z 5

Kde je tá pravá lopta? Kde je tá pravá lopta? Katarína Macurová

...dcéra si ju vybrala v knižnici, stihli sme ju prečítať skôr ako si bráchovia vybrali tie svoje :)

01.05.2022 3 z 5

Všetky farby života Všetky farby života Lisa Aisato

O čom sa nedá hovoriť, o tom sa má mlčať. Ale toto mlčanie je plné farieb a vône, treba videť na vlastné oči.

01.05.2022 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Asi je tažké sa odlíšiť, v tomto segmente je celkom veľká konkurencia (Hunger Games, Divergencia, Enderova hra). Šablóna je daná, uvidíme kam to doputuje....

23.04.2022 4 z 5

Krev na kapradí Krev na kapradí Vlastimil Vondruška

ok, 3 nie su celkom fer, ale tá poviedková forma potopila všetko čím sa táto séria odlišovala. Autorovi sa nedá poprieť fantásia, a skutočne stvoril parádne zápletky, ale tie rýchle konce ma trochu mrzeli.

17.03.2022 3 z 5

Nad večerní černí Nad večerní černí Michal Štěpánek

Prečítaná pri návšteve s deťmi v knižnici, to s tým podvietením som sa dočítal až tu, ale i tak kniha zaujme nielen svojím spracovaním...

23.02.2022 4 z 5