twigxi Online twigxi komentáře u knih

Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle Miroslav Macek

Tak hned v uvodu bych rada napsala, ze se nejedna o pribeh jako takovy. Z toho jsem byla dost zklamana. Vetsinou totiz postavy jen vypraveji vtipy, historky a prihody, ktere se staly nebo nestaly (jim nebo jejich znamym) a jsou z velke casti opravdu hodne otrepane.

Ze zacatku mi kniha dobou, humorem a naivni ztrestenosti pripominala moje oblibene cernobile filmy s Natasou Gollovou nebo Adinou Mandlovou. Kdyz ale po ste nekdo vypravel historku a druha osoba mu na to odpovedela jinou historkou, aby znova prvni osoba rekla historku dalsi, zacalo se mi to prece jen velice rychle zajidat.
Stejne tak podrobne popisy jidla. Ty mi pripadaly uplne zbytecne, mozna by se autor nasel spis v kucharce.
Pusobilo to na me, ze si pan Macek proste leta sbiral radoby vtipne pribehy a vtipy a pak je hodil na papir a tak nejak poslepoval. Prirovnani s Kamenakem je trefne.

Nakonec ale davam prumerne hodnoceni, protoze ze zacatku jsem se bavila a libil se mi jazyk kterym byla kniha napsana.

23.01.2021 3 z 5

Bubny Berberů aneb Proč bychom se nesušili Bubny Berberů aneb Proč bychom se nesušili Zdeněk Šmíd

Knihy pana Smida mam obecne velice rada, hlavne serii "Proc bychom se...". Tady jsem se ale nejak nemohla zacist. Nepripadala mi ani moc vtipna.

30.09.2020 2 z 5

Slzy predaných dievčat Slzy predaných dievčat Monika Wurm

Prilis predvidatelne, prilis neverohodne a kycovite. Zacatek me bavil, ale po velmi kratke dobe jsem se u ni zacala nudit.

30.09.2020 1 z 5

Bohemia Bohemia Jan Svěrák

(SPOILER) Poslechnuto jako audiokniha. Nadherne nacteno Krystofem Hadkem (ten by si za prednes zaslouzil plny pocet hvezd), ale pribeh samotny me uz tak moc nenadchl. Nemam rada neustale omilane tema nevery. V soucasnych ceskych filmech jsem to videla tisickrat na vsechny mozne zpusoby a fascinuje me, jak se tam nakonec vzdycky vsichni tvari, ze je to vlastne v poradku, ze si jen manzelka musi zvyknout a byt jeste rada, ze se za ni manzel vzdycky nakonec vrati.

27.07.2020 2 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Opravdu skoda papiru :(

16.01.2020 odpad!

Predvidatelny pribeh. Cekala jsem, ze bude jednoduchy a proto jsem taky po knize sahla. Ale taky jsem cekala pohodu, vtip a trochu toho kavarnskeho zivota a francouzskeho sarmu.

Misto toho jsem dostala pribeh, ktery jako by vykradal vsechny klise filmy, ktere jsem doposud videla. Postavy nesympaticke, ploche a hlavne nevykreslene - prestoze by je clovek spocital na prstech. Dialogy mezi nimi naprosto stupidni! Nastesti je to kniha kratka, takze to utrpeni netrvalo dlouho.

Jednu hvezdicku davam za poutavy nazev a obalku, ale ted uz si dvakrat rozmyslim, az budu zase chtit prozkoumavat vody romanu pro zeny.

18.12.2019 1 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Ja vzdycky cekam podle anotace (a soucasne popularity) tohoto autora nejakou pecku. Horor, ktery mi neda spat a kdy se budu bat tak, jak jsem se jeste nikdy nebala. I ta obalka je perfektni. A on tam ten potencial je! Ze zacatku je to vazne dobre, mraziva atmosfera houstne, dech se taji. Jenze pak to zacne ztracet dech, objevuji se prvni nelogicnosti a jako by si najednou autor nevedel rady co dal. Nebo mozna jen ja mam o hororu jine predstavy.
Kazdopadne to pro me nakonec vysumi do ztracena a z hororove atmosfery nezustane nic.
Tak nocni mury treba priste.

13.12.2019 1 z 5

Noci s nepřítelem Noci s nepřítelem Nancy Price

Četla jsem kvůli čtenářské výzvě. Nevím, jestli jsem někdy dřív neviděla film, ale asi ano, protože mi často pasáže v knize připadaly povědomé.
Bylo to sice takové jednodušší a předvídatelné, ale ne špatně napsané. Hodnotím jako lepší průměr.

14.12.2018 4 z 5

Bez filtru Bez filtru Kristýna Dolejšová

Příjde mi, že v dnešní době vydává knížku už opravdu každý druhý.
Projekt je sice zajímavý a záslužný. Nechápu ale, proč kvůli tomu autorka sepisuje memoáry. To mi v jejím věku připadá opravdu úsměvné.

14.06.2018

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Celou dobu mě kniha neskutečně bavila, četla se svižně a nemohla jsem se odtrhnout. Ale ten závěr!
Tam se autor tak urputně snažil vysvětlit ten náhlý dějový zvrat a podřídit mu následné chování postav, že to prostě celé ztroskotalo. Škoda.
Za překombinovaný konec ubírám jednu hvězdu a knížka je ve výsledku jen takový průměr.

23.05.2018 3 z 5

Mokrá náruč léta Mokrá náruč léta Lenka Lanczová

Skvělá kniha na léto. Je tam všechno co by chtěla náctiletá holka v létě zažít - chalupa, voda, hrady, tajemné katakomby. Moc se mi to líbilo, škoda, že nemá pokračování!

30.06.2024 5 z 5

Utrpení těla Utrpení těla Monica J. O’Rourke

Nechutnost ala Lidska stonozka nebo Srbski film. Pokud mate takove veci radi, budete nadsenim skakat do nebe. Me nalakala kritika na Instagramu. Mam rada kontroverzni knihy, takze jsem si ji nemohla nechat ujit, tady jsem ale slapla uplne vedle.
Brutalita a bezucelne nasili, nic vic v tom neni. Ty pribehy nemaji zadnou poradnou pointu, neni to uveritelne. Je to proste ploche. Prijde mi, ze si jen autorka potrebuje vypsat sve deviantni sexualni fantazie. Nevim co na tom hodnotit kladne a proc neco takoveho vubec cist. Ztrata casu. A o autorce si myslim svoje.

20.06.2024 odpad!

Nevěrné ženy pijí sauvignon Nevěrné ženy pijí sauvignon Věra Fojtová

Jak jsem predtim pred temi trapnymi dialogy privirala oci, tady uz to neslo. Nemohla jsem se pres uvodni kapitoly k samotnemu pripadu vubec prokousat. Bohuzel, nedocteno. Mozna se k ni ale vratim a dam ji jeste sanci. Bohuzel mi ale pripada, ze serie ma sestupnou tendenci.

18.06.2024

Tramín s příchutí krve Tramín s příchutí krve Věra Fojtová

Pohodova detektivka se sympatickym vysetrovatelem a hlavne z krasneho prostredi Palavy. Uplne me tam vtahla a hned bych jela na vinobrani nebo posedet do sklipku.
Jedine co mi vadilo, byly infantilni hovory s druhym detektivem, ktery byl dost na palici. Ale priviram obe oci, protoze celkove se mi kniha moc libila. Pokud mate radi klidne detektivky bez akcnich honicek a potoku krve, muzu rozhodne doporucit!

30.05.2024 4 z 5

Holky ze severu Holky ze severu Šeng Kche-i

Poslechnuto na CRp - Cetba s hvezdickou. Zajimavy vhled do zivota v totalitni Cine. Jsem rozhodne rada za ceske prezdivky, protoze bez nich bych vubec nevedela kdo je kdo. Pribeh to byl zajimavy, ale ke konci uz me ta depresivnost ubijela a ja se priznam, ze uz jsem se tesila, az to budu mit za sebou.

26.04.2024 3 z 5

Léčitel Léčitel Maria Langner (p)

(SPOILER) Kniha o leciteli o kterem ale nakonec v cele knize vime jen z doslechu. Docela zajimavy pribeh, detektiv mi pripominal Bergmana z knizek od Klevisove, ale ten prekombinovany konec to pokazil. Hlavne ta zaverecna prestrelka, co je skoro v kazde detektivce jak pres kopirak.

27.11.2023 2 z 5

Pod Palcem Pod Palcem Jarmila Pospíšilová

Prumerna detektivka z vesnice, kde je vlastne kazdy podezrely. Bavilo me to rozpletat, ale bylo tam prilis mnoho postav. Obcas jsem se v nich ztracela.
Trochu mi to pripominalo moje oblibene detektivky s Bergmanem od Michaely Klevisove. Sice ne tak povedene, ale resi se tam taky hodne vztahy, tempo je pomale, "vysetrovatel" je v duchodu a u policie nepracuje. Komu to vyhovuje tak jako me, urcite doporucuju.

20.09.2023 3 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Kniha mela obrovsky hype a asi tim neprimerene zvedla me ocekavani. Za me to bylo moc na silu. Kniha na me pusobila prilis prvoplanove a jednostranne. Chapu, co autorka chtela sdelit a bylo tam hodne zajimavych myslenek, ale ja se u ni spis nudila, nemelo to spad. Chvili to byla socialni sonda, chvili detektivka, ktera ale uplne vysumela, chvili (za me ploche) sci-fi... trochu jako kdyz pejsek s kocickou delali dort.

01.07.2023 2 z 5

Zlatko, a co láska? Zlatko, a co láska? Věra Řeháčková

Zaver serie je trochu horkosladky. Tady uz mi ty vtipky prisly hodne infantilni a na silu (uz u minulych dilu jsem skripala zubama). Z Krystofa jsem mela misty divny pocit.
Kniha velice casto cerpa ze Zlatcinych zazitku, ktere zname z minulych knih. Coz je na jednu stranu hezka nostalgie, ale na druhou to pusobi vycpavkove. Nedivim se tedy, ze kniha ma nizsi hodnoceni nez predchozi dily. Ale pokud se vam libily, tak pokracovani rozhodne stoji za to. A kdyby to pokracovalo dal, tak nevaham a do dalsi knihy se urcite pustim. Zlatka si me proste ziskala a cela serie se mi moc libila.
(Jen jeste jedna poznamka - uz jako malou me stvalo, ze na kazde obalce je uplne jina holka. V knihach je Zlatka popsana jako blondynka, ale na predchozich obalkach jsou cernovlasky. V tomto dilu jsme se dozvedeli, ze ma kratke vlasy. Nikdy jsem uplne nevedela, jak si ji mam vlastne predstavit)

26.04.2023 3 z 5

S orlem na zádech S orlem na zádech Iva Pekárková

Kniha je inspirovana skutecnymi pribehy lidi ze socialne slabsich vrstev, se kterymi se autorka setkala pri praci prekladatelky v Anglii. Je tady jasne videt, ze realita neni cernobila. Neni tady "zly otrokar" vs "chudinka ublizena obet". Vidime pribeh ze vsech uhlu pohledu - pricemz kazdy zucastneny samozrejme realitu vidi trochu jinak a casto ji i ohyba podle toho, jak se mu to hodi. Nejzajimavejsi mi prisel doslov.

30.03.2023 3 z 5