twigxi Online twigxi komentáře u knih

Jsi divný Jsi divný Oliver Heyn

Plochý příběh, nereálné postavy a nudný děj. Čeká vás jen dlouhý výčet drahých nákupů, výletů, proložený citáty, stereotypy a klišé.
Styl psaní na úrovni slohové práce prvního stupně základní školy. Přes korektury se bohužel dostaly i hrubky.
Zdá se, že autor chtěl šokovat tématem, na které nakonec ale vůbec neměl a když se na něj dostalo, dotkl se ho jen velice okrajově. Celé to tedy vyšumělo spíš do trapnosti.
Postavy se rozpolceně chovaly chvíli jako rozmazlení spratci ale zároveň až příliš dobrácky a morálně, což bohužel bez větší hloubky působilo spíš směšně a budu se opakovat - trapně.
Autor chtěl asi poukazovat na "nebezpečný a zlý" svět zbohatlíků, ale zároveň nedokázal vykreslit vyloženě negativní postavu, která by to dokazovala. Svět byl vpodstatě zalitý sluncem. Čekala jsem zvrat, ten tedy nakonec přišel, ale tak nějak předvídatelně a spíš jen aby tam teda nejaky byl.
Nechápu, jak takovou slátaninu mohl někdo vydat.

19.01.2019 1 z 5

Hostinec U kamenného stolu Hostinec U kamenného stolu Karel Poláček

Audiokniha. Vtipné, lehké, výborně napsané a jako audiokniha i skvěle namluvené.

14.12.2018 4 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Četla jsem jen kvůli čtenářské výzvě, ale času u ní nelituji. Potěšilo mě, jakou máme hezkou literaturu pro děti.

26.10.2018 4 z 5

Zvěsti Zvěsti Aleš Novotný

Toto se opravdu povedlo! YA se vetsinou vyhybam, preci jen uz nejsem cilova skupina. Ale v posledni dobe mam rada romanticke pribehy a tady me nalakala jeste ta detektivni linka.
Autor pouziva moc hezky jazyk a dovede krasne popsat atmosferu. Moc me to bavilo.
Mam jednu jedinou vyhradu - trochu jsem se ztracela v tech postavach a musela jsem se vzdycky zamyslet kdo je kdo. Hlavne kluci mi vsichni nejak splyvali dohromady. Jinak ale rozhodne doporucuji a sama uz se tesim na dalsi autorovu knihu.

08.07.2024 5 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

Na knize me nejvic zaujala primocarost vypraveni. Tady bych chtela vypichnout vynikajici preklad pana Pokorneho. Casto mi pripada, ze kniha prekladem utrpi, tady to rozhodne nebyl ten pripad.

Prenese nas do sveta pedofilni ucitelky. A to velice uveritelnou formou, za me hlavne tim primocarym jazykem, bez zbytecne omacky. Protoze tak nejak si predstavuju, ze takovy predator opravdu premysli. Naprosto oklestene od nejake emocionalni roviny, bez sebemensiho naznaku empatie.

Kniha jde opravdu na dren a neni to prijemne cteni. Ale za me je napsana opravdu mistrovsky a otevira tema, ze predatorem nemusi byt jen slizky, osklivy chlap. Divim se, ze hodnoceni neni vyssi. Za me plny pocet hvezd.

16.06.2024 5 z 5

Lucka je vtipna, inspirativni a citila jsem se, jako bych byla na trailu s ni. V druhe polovine uz ale kniha zacala byt dost umorna a repetetivni a delalo mi trochu problem se tim prokousat. Lucka ztracela humor a nadhled. Coz teda naprosto chapu, po tech kilometrech v nohach.
Hvezda dolu je za to, ze me stejne jako spoustu dalsich ctenaru uplne nebavilo cist o tom, jak je uzasna a skvela a vsichni ji zboznuji. A jak neustale zduraznovala, ze si vsichni mysli, ze je nejkrasnejsi na svete. Taky me zarazilo, ze skoro porad jedla jen burgery, zmrzlinu a nutellu. Ale jinak muzu knizku doporucit, protoze hlavne na tom zacatku to bylo fakt moc vtipne. Pokud vas ale zajima cesta v jejim pravem smyslu sebepoznani, tak tady to bude velky krok vedle.

11.05.2024 4 z 5

Dopisy lásky M a M Dopisy lásky M a M Monika Sonnenberg

Me posledni dobou ty romance proste vazne bavi! Puvodne jsem do knihy chtela jen rychle nakouknout, protoze mam rozectenou jeste jinou, jenze z jednoho nakouknuti bylo precteni vpodstate na posezeni.
Napsana je velice ctive a moc hezkou, kvetnatou cestinou. Z vetsi casti je formou online korespondence mezi milenci, kteri radi pouzivaji cizi slova, archaismy a celkove si radi hraji se slovy. Tyto pasaze stridaji popisy jejich naslednych setkani. Pozadi az snove krasne romance ale zacnou zakryvat mracky v podobe nevyrcenych tajemstvi. To me udrzovalo v napeti az do konce.

01.05.2024 5 z 5

Čas něhy Čas něhy Lenka Lanczová

Knizky pani Lanczove jsou pro me vzdycky krasna nostalgie. Libi se mi hlavne proto, ze vystihuji presne tu esenci období, ve kterém jsem své první lásky prožívala i já. Jinak totiz na cervenou knihovnu moc nejsem. Tady si ale vzdycky odpocinu a prenesu se zpatky v case. Oddechovka jak ma byt! :)

18.03.2024 4 z 5

Devět křížů Devět křížů Roman Kulich

Bohuzel je to spis prevypravena historicka povidka, nez thriller. Libily se mi pasaze rodinky, autor navodil dobrou atmosferu. Ale casti pribehu, ktere vypravel otec mi prisly prilis zdlouhave.

12.03.2024 2 z 5

Pláč Pláč Helen FitzGerald

Velice dobre propracovany psychologicky thriller. Cetlo se jednim dechem.

27.11.2023 4 z 5

Léto, jako když vyšije Léto, jako když vyšije Eliška Horelová

Parta deti kolem koni, co lepsiho jako cteni k vode?

01.07.2023 4 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Tak slibny zacatek a nakonec zase zklamani... Jedine co se mi libilo, byl barvity popis prostredi a postav. To destive Irsko me opravdu vtahlo.
Velka brutalita ji asi odlisuje od ostatnich detektivek, ja na to ale nemam a radeji jsem preskakovala.
Krome drastickych scen je ale kniha dost tuctova a dejove predvidatelna. Scenar zkratka porad stejny jako jsem uz cetla mnohokrat predtim. K tomu je dej dost prekombinovany a nelogicky.

06.01.2023 1 z 5

Trapne a lacine. Dneska opravdu vydava knizky kde kdo a podle toho to taky vypada.

02.01.2023 odpad!

Katka Katka Michael Třeštík

Kniha je hodne podobna jako dokument, ale neco navic se tam najde. Desive cteni.

27.10.2022 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Pani autorka je mi velice sympaticka a proto je mi lito, ze jeji knihu bohuzel nemuzu hodnotit prilis kladne. Moc rada se bojim a horory z prostredi lesu mam nejradeji. Proto jsem se na tuto knizku neskutecne tesila! Moc se mi libila i obalka. Bohuzel, strach se nedostavil. Vubec to na me nefungovalo. Polovinu knihy jsem si opravdu uzivala, sice jsem se nebala, ale byla jsem rada, za seznameni s postavami (byt byly velice stereotypni). Pak jsem ale nedockave cekala, co se stane a kdy uz se konecne zacnu bat. A ono...nic.
Nechci spoilerovat, ale konec se mi nelibil. Vyustil presne tak, jak jsem cekala (podobny uz jsem snad nekde cetla/videla), takze me to neprekvapilo. Presto se tim ale nedalo vse drive popsane vysvetlit a pribeh ma dost velke trhliny. A to je taky to, proc ubiram nejvic hvezdicek.
Zklamalo me ale i to, ze kniha nijak nerozvadi fakt, ze se pribeh odehrava v Beskydech. Je to proste les, ve kterem je odbocka. Zadne vetsi popisy Beskyd proto necekejte.

29.08.2022 2 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Syrový, úsporně napsaný, naturalistický román. Nic pro citlivé povahy! Kdybych ho viděla jako film, často bych si musela zakrývat oči. Zároveň ale vzbuzuje zvědavost a nutí číst dál. Příběh je napsaný bohatým jazykem a řemeslně je skvěle zvládnutý. Ano, řeč je často hrubá, ale jak jinak vypsat tak drsný příběh? Mě Jezero pohltilo a přečetla jsem ho za jediný den.

Děsivá kniha, která se zdá naprosto sci-fi v sobě bohužel ukrývá i hodně pravdy.
Doporučuji článek na Wiki, kde je popsána ekologická katastrofa Aralského jezera, které v důsledku projektu zavlažování pouští téměř vyschlo (objem vody klesl na jednu desetinu!) a voda je již v podstatě jedovatá.

Odkaz:

02.08.2022 5 z 5

Venuše v kožichu Venuše v kožichu Leopold von Sacher-Masoch

Byla jsem skepticka. Cekala jsem, ze bude plna nasili a erotiky, to tam samozrejme bylo. Ale necekala jsem, ze to nakonec dostane uplne jiny smer. Ten konec me opravdu prekvapil. Nechci spoilerovat. Rozhodne stoji za precteni!

18.12.2021 4 z 5

Vůně posečené trávy Vůně posečené trávy Ivanka Devátá

Nadherna, pohodova knizka plna humoru. Tentokrat Ivancina vzpominka na detstvi.

13.11.2021 5 z 5

Koukám se okolo Koukám se okolo Ivanka Devátá

Pani Devata me moc bavi. Mam rada jeji humor, clovek si u jejich knizek krasne odpocine. Rozhodne doporucuju, zejmena do chmurnych, destivych dnu.

13.11.2021 4 z 5

Album ze starých Krkonoš Album ze starých Krkonoš Miroslav Kubát

Narazila jsem na ni v antikvariatu tady v USA (dokonce podepsanou panem autorem) a jsem nadsena. Krasne, stare fotografie a malebne povidani, ktere vas prenese do starych casu. Ja mam takove cestovani do minulosti moc rada.

10.08.2021 5 z 5