twigxi twigxi komentáře u knih

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Zatim hodnotim pouze audioknihu, ale uz ted tusim, ze kniha ode me ziska jeste lepsi hodnoceni. Stepanku jsem si moc oblibila!

15.05.2021 5 z 5

O veselé mašince O veselé mašince Jan Čarek

Meli jsme doma. Moc krasne ilustrace i verse.

27.03.2021 5 z 5

Smrt v Benátkách Smrt v Benátkách Thomas Mann

Tato kniha je opravdu mistrovske dilo.
Prestoze se v utle knize naoko prilis nedeje, barvity a nadherne poeticky popis me unasel od jedne scenerie ke druhe. Mela jsem pocit, jako bych si prohlizela obrazy v galerii, ktere jeden po druhem utvari dechberouci celek.
Jsem moc rada, ze mohu konstatovat, ze kniha neutrpela prekladem. I v ceske verzi si tak muzeme uzivat nadherny jazyk a souveti vybrousena k dokonalosti.

14.08.2020 5 z 5

Karibské tajemství Karibské tajemství Agatha Christie

Uzasna, poutava detektivka! Moje prvni setkani s pani Marplovou a jsem z ni nadsena.

14.12.2019 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Davam tri hvezdy, prestoze vnimam hlubsi podtext knihy.

Necetla se mi lehce, pres nizky pocet stran mi dala zabrat a musela jsem si casto delat prestavky. Tech krutosti tam na me bylo opravdu moc a to se povazuju za dost otrlou. Po chvili se navic dej zacal hodne opakovat, jen v jeste drsnejsi podobe.

Na filmove zpracovani jsem ale docela zvedava. Uvidime.

06.05.2019 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Poslouchala jsem jako audioknihu. Velice hezky načteno samotnou autorkou. Místy mi to ale hodně připomínalo H. Pawlowskou, hlavně pasáže o jídle.
A nějak jsem nepochopila Aniny poznámky o tom, že má (Aňa) slovanské boky a ze kterých často vyplývalo, že si připadá tlustá (když se nevejde do velikosti 34!), což mimochodem taky připomíná Halinin styl, ale tady úplně mimo. Hodnotím jako průměr.

P.S.: V knihkupectví jsem si prohledla knihu a je opravdu nádherná, ilustrace se povedly, zvyšuju hodnocení na tři hvězdy.

06.12.2018 3 z 5

Ryzlink ostrý jako nůž Ryzlink ostrý jako nůž Věra Fojtová

Druhy dil prijemne detektivkove serie. Krome samotneho pripadu se v ni hodne resi detektivova osobni linka, casto i vzpomina na minuly pripad, proto doporucuju cist tuto serii chronologicky.
Libi se mi jeji pomale tempo a to, ze je to jedna z tech klidnejsich. Nejsou v ni zadne akcni prestrelky, ani potoky krve. Muzete pri cteni hadat (a pomerne snadno uhadnout) kdo je vrah, protoze ma vse logiku. Ocenila bych mozna vice podezrelych, aby odhaleni vraha nebylo tak jednoduche.

07.06.2024 3 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Asi bych ji spis zaradila do zanru young adult, hlavne v druhe casti knihy to tak na me pusobilo. Myslenka to byla zajimava. Hvezdicka patri urcite za zajimavy napad a to, ze se to od druhe pulky odvijelo jinym smerem, nez jsem puvodne cekala. Nechci spoilerovat, protoze nechci osidit dalsi ctenare o zazitek. Cekala jsem, ze v tom bude nejaky hacek, ale necekala jsem takovy, jaky nastal a mile me to prekvapilo. Autorka je mi sympaticka, takze je mi zase lito, ze musim hodnotit takto malo hvezdickami, ale ja se chtela bat a byt napata a to se bohuzel nekonalo.

08.03.2024 1 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Pelíšky a Pupendo mám moc ráda, ale tato kniha, stejně jako předchozí od autora bylo jedno velké zklamání. Styl psaní mi nevyhovuje a často se v něm ztrácím. Kromě toho má opravdu divný postoj k ženám. Toho jsem si všimla už u předchozích knih. Jsem z autora v rozpacích. Scénky které znám z filmů byly fajn, ale tady to jako celek vůbec nefunguje.

01.01.2024 1 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Miluju serii s detektivem Bergmanem. Tato je ale trochu slabsi, dej mi prisel moc rozvlekly.

01.07.2023 3 z 5

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Zacatek me uplne pohltil, nadherne popisy prostredi spolu s desivou atmosferou, to je neco co mam opravdu hodne rada. Bohuzel se ale od poloviny neco zmenilo a pribeh ztratil spad. Moc me ani nebavila romanticka linka, ktera mi pripadala jako z lacineho romanku (pardon). Ale na obhajobu knihy musim rict, ze Fantasy neni muj obvykly zanr. Takze rozhodne doporucuji knihu aspon vyzkouset.

26.03.2023 3 z 5

Mona Mona Bianca Bellová

Zatim se mi od autorky moc libila kniha "Jezero", ktera je stejne syrova jako "Mona". Nemohla jsem se odtrhnout. Autorka ma takovy specificky styl, ktery mi proste sedi. Urcite jsem zvedava i na dalsi knihy.

16.03.2023 4 z 5

Hřbitov nevěst Hřbitov nevěst Tomáš Boukal

Nadherne popsane prostredi, to jsem si opravdu uzivala. Pribeh samotny me zaujal ale bohuzel jen na chvili. Nedokazala jsem udrzet pozornost, ani se szit s postavami. Knihu ale navzdory horsimu hodnoceni rozhodne nezatracuji. Co me uplne dostalo, je posledni kapitola "misto doslovu". O autorovych zazitcich (a o nem samotnem) bych chtela vedet vic. Jsem rada, ze jsem se takto dozvedela o tom, co se kdesi v tajze opravdu stalo.

03.02.2023 2 z 5

Můj syn feťák: skutečný příběh Můj syn feťák: skutečný příběh Eva Hacalová

Dalsi desiva kniha o drogach. Tentokrat i z pohledu matky, coz se moc nevidi. Prolinani pohledu syna a matky bylo velice dobre vypracovane. Lubos i Eva maji potencial, bylo to napsano velice ctive.

27.10.2022 4 z 5

Ženu ani květinou... Ženu ani květinou... Simona Monyová (p)

Mrazive cteni po tom, co zjistite, ze kniha je asi temer autobiograficka. Bohuzel, autorka asi nemela jinou inspiraci (nebo se potrebovala vypsat) a proto jsou vsechny jeji knihy jako pres kopirak.

02.09.2022 1 z 5

Delikatesy Delikatesy Jan Vodňanský

Nektere verse se mi libily, pobavily. Ten sexualni "humor" mi ale prijde jak z prvniho stupne zakladni skoly.

29.08.2022 1 z 5

Draculův zlověstný doušek Draculův zlověstný doušek Miloslav Švandrlík

Hodne jednoduche povidky. Tesila jsem se, ze se pred spanim budu bat, ale povidky jsou spis jen lehce usmevne. Toto neni to muj salek caje.

14.11.2021 1 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Uz si ani nepamatuju o cem to bylo. Jen ten pocit, ze je to asi ztrata casu.

13.11.2021 1 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

I po letech ma sve kouzlo. Precteno do ctenarske vyzvy a porad se mi libi!

10.08.2021 4 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Moje prvni setkani s zanrem bizarro fiction. Hodila se mi letos rovnou do dvou vyzev - do Ctenarske vyzvy (Kniha, která má v názvu část lidského těla) tady na Databazi a do vyzvy k precteni zanru, ktery jsem jeste nikdy necetla.
No, musim rict, ze to nebylo spatne. Ze zacatku jsem byla dost prekvapena, ale pak jsem si na ten podivny styl zvykla. Libi se mi, ze autor dokazal udrzet moji pozornost a taky ze kazda ze tri povidek mela i pres vsechny ty silenosti nejakou hlavu, patu a hlavne zaver.

28.05.2021 3 z 5