tygřík2 tygřík2 komentáře u knih

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Nebylo to nejhorší, ale ani nejlepší. Ale je to rozjezd, pořádný nářez očekávám v dalších dílech. Doufám, že Aga se neztratí ve výbuchu chepitu!

13.04.2021 3 z 5

Tesla: Člověk, vynálezce a věk elektřiny Tesla: Člověk, vynálezce a věk elektřiny Richard Gunderman

Ano, takto se mi to líbí: historie vědy a životy vědců a vynálezců bez otravných vzorečků:-)))
Znovu jsem si uvědomila, jak géniové za svůj dar krutě platí.

13.02.2021 4 z 5

Jak jsem zachránil ZOO v Táboře Jak jsem zachránil ZOO v Táboře Evžen Korec

Jak mám, panebože, tuhle knihu hodnotit? Z literárního hlediska je to naprostá hrůza. Avšak z každého slova a každičké krásné fotografie přímo prýští láska ke zvířatům. V tomto případě tak při mém hvězdičkování zcela převážil obsah nad formou a obdiv k tomu, co autor s rodinou vykonali.

27.01.2021 5 z 5

Marie Terezie: Symfonie života velké císařovny Marie Terezie: Symfonie života velké císařovny Josef Bernard Prokop

Ne špatné, ale trochu suché. Čeština je tak bohatý jazyk! Škoda, že autor nesáhl hlouběji do její pokladnice.

24.11.2020 3 z 5

Jako z lásky Jako z lásky Ed McBain

Jo, ta láska, láska nebeská...někoho blaží a jiného to sejří. A chlapci ze sedmaosmdesátého mají hned plné ruce a hlavy práce!

01.11.2020 5 z 5

Srdce z kamene Srdce z kamene Simon Scarrow

Po římské sérii jsem tohle nečekala! Strhlo mne to do víru příběhu o to víc, že Řecko mám ráda a Lefkáda je moje obzvláštní srdeční záležitost. Děkuji autorovi, že mi přiblížil její minulost. Od teď, když se budu povalovat na oblázcích pod bílými skalami a kochat se zelenými kopci a modromodrým mořem třpytícím se ve slunci, budu mít o čem přemýšlet.

21.10.2018 5 z 5

Páni severu Páni severu Bernard Cornwell

Pánové Cornwell i Uthred prostě umějí. Na co sáhnou, jde jim pěkně od ruky. Je to parádní jízda a naštěstí máme před sebou ještě dlouhou společnou cestu, než ten Bebbanburg dostanem zpátky - alespoň v to doufám, že ho dostanem!

17.04.2024 5 z 5

Renesance – Mistři světového malířství Renesance – Mistři světového malířství Melissa Ricketts Urbán

S touhle knihou jdu proti proudu času a vyzobávám z něj drobečky krásy...

25.04.2023 5 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Skvěle jsem se bavila. Ať v Ostravě či v Praze. S bandou z Kraksny se snad nudit nelze. Smažák, Fifinka, rychlost ČD... (Jen mne mrzí , že paní autorka se stále pere s časováním sloves soustředit se a soustřeďovat se. Bo je to nějaký dialekt? :)))

21.01.2023 4 z 5

Dítě času Dítě času Isaac Asimov

Rozhodně bych nikomu z minulosti nepřála, aby se, vytržen ze svých okoličností, ocitl v cizí divné budoucnosti. Autoři se snaží odpovídat na tu spustu otázek, které by v takovém případě vyvstaly. (Hezky vylíčeni i "parazité", kteří, ač nezváni, osobují si právo "hájit zájmy" kohokoliv.)

02.04.2022 4 z 5

Vražda potřebuje reklamu Vražda potřebuje reklamu Dorothy L. Sayers

Detektivka? Zdoláno jen díky tomu, že jsem poslouchala jako audioknihu, kterou namluvil pan Brousek ml. tak, jak si zasloužila - jemně ironicky. Ale další díly série o lordu Petrovi mě určitě minou nebo spíš já je. Komentář Vesmich - trefa do černého.

02.01.2022 3 z 5

Vrahův žold Vrahův žold Ed McBain

Šestá kniha za mnou v jednom tahu. Hyperknihóza zatím nehrozí. :-)))

08.10.2020 5 z 5

Překupník Překupník Ed McBain

Sůvím, ještě, že je víkend! :-)))

08.10.2020 5 z 5

Péče o dítě Péče o dítě Josef Švejcar

Zlatá slova, zlatý pan profesor, dej mu Pánbůh věčnou slávu! Byl průkopníkem v tom, že tehdy prosazoval v porodnicích, aby dítě od první chvíle od porodu zůstalo s matkou a neporušily se tak jejich vazby. (Což byl opak "normální" praxe.) Měl s novopečenými maminkami cit a rozuměl jim. Kniha ( v oranžové verzi z roku 1986) je pokladem v mé knihovně, pan profesor má jedno z nejčestnějších míst v mém žebříčku celebrit.

15.09.2020 5 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Nalejem si pětatřicet!

29.08.2020 5 z 5

Pravěká příroda Pravěká příroda Josef Beneš

Objevila jsem tenhle malý šperk mezi knihami, které nikdo nechtěl. Alespoň jsem se o ni nemusela s nikým tahat:-))) Stala se ozdobou mé knihovničky.

06.01.2020 5 z 5

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Povinná četba pro všechny pošťáky :-))

05.07.2019 5 z 5

Radúz a Mahulena Radúz a Mahulena Julius Zeyer

Krásná pohádka v dnes již zastaralém, ale úchvatném jazyce.
Jako mnohá díla klasiků je i tohle zařazeno do školních osnov nešťastně v nevhodný věk žáků. Pak vznikají kacířské průpovídky typu "Radúzi, Radúzi, pojď s námi na schůzi, ty tam nechoď Mahuleno, je tam hrozně nahuleno." A bývá to to jediné, co si žáčci ze základky o Zeyerovi odnesou :-))))

20.05.2019 4 z 5

Anna Sacher a její hotel Anna Sacher a její hotel Monika Czernin

Nějak mi tam pořád chyběl její soukromý život. Pak jsem se zadívala na obálku a název a pochopila. Jejím životem, veřejným i soukromým, byl její hotel.

13.12.2018 4 z 5

Vlčí jáma Vlčí jáma Jarmila Glazarová

Deprese má jméno Vlčí jáma...

24.10.2018 4 z 5