tygřík2 tygřík2 komentáře u knih

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Nejsympatičtější postavou se mi v dětství zdála malenka Medunka, která všechno léčila medem a tichem. Moc se mi líbilo, že městečko se jmenovalo Kvítečkov a všechny ulice nesly jména květin. Neználek se mi zdál moc hloupý, Všeználek protivně přechytralý. Nikdy později mi nechyběli. Dětem jsem nečetla. Byly lepší knihy, se kterými jsem je chtěla seznámit.

16.02.2019 3 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Já věděla, že bez těch píp nanitů by byli hlavní hrdinové píp nahraní. I když jim VŠECHNO, o co v píp boji, Odíííín!!!, přijdou, dorůstá. Tak husté to bylo.
Podivuhodné zákruty děje i hláška za hláškou mne nutily chechtat se mezi píp sprškami Snailů, píp svistem RPGéček, píp neodbytnými kolotoči a píp vršícími se hromadami píp žlutých mrtvolek nahlas. Nejsem přítelem hrubých výrazů, ale tady byly píp na místě. Bylo to tak píp zábavné, že jsem ochotna zapomenout i na to jedno píp "budeme se soustředit" :-).
Opravdu píp vroucně doufám, že L.K. alias F.K. se někdy k Bratrstvu vrátí a my se s ním vypravíme do vesmíru dát za vyučenou píp žluťáskům na jejich píp vlastním území. (Napíšu Ježíškovi, jestli by se nepřimluvil.) Na důkaz, že tomu pevně věřím, začínám pátrat po nějaké starší kosmické lodi na prodej.

03.12.2017 5 z 5

Dusím se ve vlastní šťávě Dusím se ve vlastní šťávě Betty MacDonald

Z této úžasné knihy jsem v době nejtěžší puberty mých dcer čerpala, mimo jiné, naději a víru v to, že až z toho vyrostou, vrátí se mi jako rozumné bytosti. Jen zachovat klid, nadhled a obrnit se trpělivostí. Zkusila jsem to. A ona měla pravdu. Díky, paní Betty, zachovala jste mě častokrát, když ne při životě, tak při zdravém rozumu :-)

07.03.2017 5 z 5

Fatal Virtual Fatal Virtual Petr Heteša

Nebylo to špatné, ale nebavilo mě to tolik jako jiné knihy páně Heteši. Tentokrát se mi to zdálo zbytečně natahované. Virtuál i podvirtuál mě dost děsily, tak možná i proto :-))

14.06.2022 4 z 5

Smrt z milosti Smrt z milosti Peter Tremayne (p)

Na můj vkus dost roztahané. Nejlepší je kocour :-)

20.08.2021 3 z 5

Poldové Poldové Ed McBain

Když se nedaří, tak pořádně. Dva případy a hoši z 87. je ne a ne rozlousknout. A k tomu ještě sněhová kalamita. Je to peklo!

26.01.2021 5 z 5

Staří muži o půlnoci Staří muži o půlnoci Chaim Potok

Pan Potok, spisovatel, který oslovil mé srdce i duši jedinečným způsobem. Co víc říct?

02.01.2021 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Jak byl/a pravil/a BeyondHorizon. Děkuji, přesné vystižení i mých pocitů. A komentář od CorneKraan také stojí za zamyšlení.

13.10.2019 2 z 5

Domácí konzervování ovoce a zeleniny Domácí konzervování ovoce a zeleniny Libuše Vlachová

Některé recepty v této knize mírně zastaraly. Dnes skoro všechno nacpu do mrazáku, ale knihu si nechávám v záloze:-)))

(Původní komentář - druhá věta z tohoto komentáře - byla přesunuta do diskuzí, protože prý obsahovala spoiler nebo NEVYJADŘOVALA MŮJ NÁZOR. Upravila jsem to tedy drobátko, ale řeknu vám...:-(((()

30.08.2019 4 z 5

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Jo, jo, jo!!! Úplně se vidím!!! :-)))

27.03.2018 5 z 5

Přepište dějiny Přepište dějiny Michal Stehlík

Potvrzen výrok barona Ludwiga Úvalského von Úvaly u Prahy, že "český národ je prosíravý". (Cimrmani - Afrika)

19.08.2023 4 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Něžné pohlazení po duši. Všichni kočkomilové doporučují.

04.02.2023 5 z 5

Katova dcera a ďábel z Bamberku Katova dcera a ďábel z Bamberku Oliver Pötzsch

Dobře se čte, ale děj se vleče nad míru mé trpělivosti:-)))

19.10.2022 3 z 5

Katova dcera a černý mnich Katova dcera a černý mnich Oliver Pötzsch

Taková malá Šifra Mistra Leonarda po německu.

10.09.2022 4 z 5

Nemova říše Nemova říše J. M. Troska (p)

S panem Troskou jsem se minula. V dětství se ke mně jeho knihy nedostaly a dnes je už nedokážu vychutnat, jak bych měla. Bohužel.

23.11.2020 2 z 5

A uzřela oslice anděla A uzřela oslice anděla Nick Cave

Tohle jsem nedala, po pár stránkách odložila. Nehodlám se vracet. Nemohu hodnotit.

04.11.2020

Nepřítel v domě Nepřítel v domě Lindsey Davis

Ano, autorka výrazně přidala. Mimo jiné mne těší, že Flavia pochytila od rodičů osobitý styl humoru.

04.01.2020 5 z 5

Svátek hojnosti Svátek hojnosti Lindsey Davis

Seznamovací večírek s Flavií Albiou. (Na rozjezd budiž, ale v příštích pokračováních bych ráda neodhalila pachatele na několika prvních stránkách :-)). ) Je dobrou dcerou i pokračovatelkou Falcona a Heleny, má ráda lišky a možná se na ní z dáli usmívá láska. Fandím.

04.01.2020 4 z 5

Zaklínač – komplet 8 knih Zaklínač – komplet 8 knih Andrzej Sapkowski

V podání pana Martina Fingera je to koncert. A verze, kde Geralta mluví sexy hlasem pan Dvořák, také není k zahození!

24.08.2019 5 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Ironie, sarkasmus, černý humor, to já ráda. Sama jím ale nedokážu častovat své bližní, i když bych si to někdy velice přála, a tak mi nezbývá, než se bavit tím, že to někdo umí a tiše závidět:-)))

05.07.2019 4 z 5