tygřík2 tygřík2 komentáře u knih

Ztracená moře uprostřed Evropy Ztracená moře uprostřed Evropy Vojtěch Turek

Právě jsem se vrátila z dlouhého výletu. Nejela jsem zase tak daleko, ale hodně zpátky v čase. Ode dneška, až pojedu do matičky Prahy, se dívám na krajinu úplně jinýma očima, neboť ty kopce kolem ní jsou plné dávno mrtvých tvorů, kteří tu byli o hodně dřív než já. Namlouvám si, že tu zůstali, abych mohla snít o tom, jaké to bylo, když oni byli živí. Nebo jakou radost bych měla, kdybych mohla panu Barrandeovi a jeho kolegům koukat přes rameno a také si nějakého "ráčka" jen tak najít a sebrat, aniž by mi hrozila pokuta.

20.09.2018 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Ježkovy voči!!!
Buď dvojnásobná schizofrenie nebo tři autoři.
Panu Carlosovi náleží jedna hvězda za poetický a láskyplný popis staré Barcelony a starých knih.
Pan Ruiz do knihy sice vpašoval pár životních mouder, ale trčí z ní jako Sagrada Familia.
Panu Zafónovi oznamuji, že jeho opus posílám Saturninově a dědečkově Kanceláři pro uvádění románových příběhů na pravou míru. To si pánové zgustnou!

10.08.2018 1 z 5

Zázrak svaté Winifredy Zázrak svaté Winifredy Ellis Peters (p)

Co nadělám, láska je láska, ta si nedá poroučet. Celou sérii jsem přečetla v DH transu (detektivko-historickém) už třikrát a pořád nemám dost :-))

08.03.2017 5 z 5

Na králův příkaz Na králův příkaz František Niedl

Úžasné plnokrevné završení dobrodružství "Rohatce" a jeho lidí. Z housenky vylétl krásný motýl.

05.06.2024 5 z 5

Říkadla a písničky Říkadla a písničky Karel Jaromír Erben

Dobré zboží se chválí samo. Mně zbývá jen dodat: prostě něžná nádhera.

12.04.2024 5 z 5

Specialista Specialista Tom Cain (p)

Dejavu. Bond, James Bond. Casino Royal. Kurýr.

24.11.2021 3 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Druhý Alchymista, který mi přišel do cesty a opět kamarádi nebudeme:-)

20.05.2021 2 z 5

Zimní pohádka Zimní pohádka William Shakespeare

A já pořád dumala nad tím, odkud berou tvůrci jihoamerických telenovel náměty :-)))
Ovšem verše , které na začátku pronáší Čas, tak ty beru!

11.12.2019 3 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

S Malevilem jsem se minula. Prostě mi nesedí, nesedí a nesedí. Už jsem zkoušela několikrát znovu doplnit tuto mezeru v mém postapokalyptickém vzdělání, ale nikdy jsem nedočetla a navíc si přivodila menší mentální blok nebo alergii. :-))

31.10.2019 3 z 5

Maigret a staříci Maigret a staříci Georges Simenon

Dověděla jsem se víc o vnitřním uspořádání mysli komisaře Maigreta než o aktérech zločinu. A nešlo si toho přemýšlivého introverta nezamilovat.

07.07.2019 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky.
Watney, neboj, jednička seš pořád ty!

24.07.2018 3 z 5

Hovory s T. G. Masarykem Hovory s T. G. Masarykem Karel Čapek

Narodí se vůbec ještě někdy TAKOVÝ ČLOVĚK? A neobrací se v hrobě, když si ho "berou do huby" dnešní politici?

02.02.2018 5 z 5

Dějiny psané kamenem Dějiny psané kamenem Josef Kleibl

Úžasná kniha po všech a na všech stránkách! I po všech těch letech.

08.04.2023 5 z 5

Tajemství ukrytá v písku – 100 let české egyptologie Tajemství ukrytá v písku – 100 let české egyptologie Ivana Faryová

Takové milé zpovídání našich egyptologů. Takové píár a ne ve zlém, taky to potřebují.

15.10.2022 3 z 5

Pidilidi Pidilidi Mary Norton

Půvabné a originální. (Asi se k nám nastěhovali, pořád něco hledám :-)))

14.08.2022 5 z 5

Westhighlandský bílý teriér Westhighlandský bílý teriér Heidi Rogner

Velmi nápomocná kniha od zkušené chovatelky pro ty, kdo si pořídili, nebo chtějí pořídit, chlupatého kámoše a parťáka pro každé počasí, co nezkazí žádnou psinu. Pozor, neukazovat mu foto na titulní straně, strašně potom žárlí a je smutný! :-)

02.01.2021 5 z 5

Nobody - muž z Neznáma Nobody - muž z Neznáma Robert Kraft

Škoda, přeškoda, že jsme se, pane Nobody, nepotkali o pár desítek let dřív. Teď už je pozdě....:-)

17.09.2020 3 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Chudák holka

03.09.2020 5 z 5

Město hříšníků Město hříšníků Vladimír Přibský (p)

Konec husitského snu očima pěti (?) zúčastněných. Pravda vítězí, ale jen pravda těch, kteří mají přesilu a víc ,,zdrojů".
Občas autor překvapí úchvatně lyrickou větou, jako je například tahle: ,, ...byla krásná měsíční noc, ještě zdaleka ne půlnoc a okousané stíny malovaly po udusané zemi draky úzkosti."

29.09.2019 3 z 5

Kočka, která uměla číst pozpátku Kočka, která uměla číst pozpátku Lilian Jackson Braun

Neurazilo ani nenadchlo. Ale myslím, že to způsobil přednes Rikyho, který někteá slova polykal takoým stylem, až mi uši přeázely. Té ležérnosti bylo na mne moc. Myslím, že to zkusím znovu klasicky, hezky písmenko po písmenku. Protože Koko byl fantastický, dám mu ještě šanci :-)

19.07.2019 3 z 5