Ulala Ulala komentáře u knih

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Tento příběh mi přišel lepší než minulý, který jsem četla. Docela autorce fandím, odehrává se to v místech, které člověk skoro zná, příběh je docela napínavý, určitě si nenechám ujít další pokračování.

25.01.2022 4 z 5

Tiše a přesně Tiše a přesně J. D. Robb (p)

Oproti mému poslednímu zveřejněnému názoru na "Dallasovou" se nic nezměnilo. Není to sice výkvět klasické detektivky, ale je to dobře napsaná série. Že je podobnost v některých momentech jednotlivých dílů to nepopírám. Ale ta podobnost se vyskytuje u všech sérií všech autzorů. Přečetla jsem tři Dallasové za sebou a mohu jen potvrdit, že autorka umí udržet napětí až do konce. Když člověk potřebuje například detox od práce, je to sice krvavé, ale hodně dobré čtení a když při tom dobro zvítězí nad zlem, tak proč ne.

20.01.2022 4 z 5

Schůzka s ďáblem Schůzka s ďáblem J. D. Robb (p)

Jsou zajímavé názory různých čtenářů. Mně další díl připadá docela fajn. Až mně překvapuje, že se u každého dílu nemohu od čtení odtrhnou. Autorka umí vygradovat situaci a možná jsou si příběhy v něčem podobné, mně jsou schopny vždy zaujmout. Kromě toho i když se akce odehrává v budoucnosti, není odtržená od reality. Zkusím navázat dalším dílem Dallasové a možná změním názor.

12.01.2022 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Jako bych četla dvě knihy. První půlka - román o životě v Beskydech, druhá půlka - detektivka. Nemám nic proti i když mi to připadá zvláštní. Zápletka dobrá, vyústění zajímavé, ale v tom románu se mi trochu pletla jména, postavy a dlouho mi trvalo, než jsem se zorientovala kdo, s kým a kde. V detektivce to už bylo lepší. Autorka však nezklamala a už mám nachystaný další díl k čtení.

12.01.2022 4 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Dana Stabenow

Trochu odlišné, možná netradiční, ale na druhé straně jsme se o Kate dozvěděli více než obvykle. Plně souhlasím s Trudošem, přesto dávám hvězdiček pět. Za vystihující popis blbosti fanatismu, za poukázání na problémy, které se vyskytují ve všech končinách světa a napříč generacemi, za vystižnou charakteristiku povah lidí a samozřejmě i za popis krásné přírody a ještě musím dodat - za přístup k tradicím národa, ke kterému patříme.

28.12.2021 5 z 5

Tanec v ohni Tanec v ohni Graham Masterton

Opět čtyři hvězdičky, čili výborné. Oheň jako brutální způsob usmrcení a zejména zahlazení stop. Sice ne autentické, ale zajímavé ve spojení s tancem a IRA. Opět příliš mnoho dějových linií - tanec, politika, psí zápasy. Je mi líto Barneyho, a nevím zda autorovi došla inspirace k možnému důvodu k vydírání Katie, anebo je to můstek k dalšímu dílu.

25.12.2021 4 z 5

Pro svět mrtví Pro svět mrtví Graham Masterton

Trochu překombinované, brutální - odpovídá to však linií celé série. Proč ne, autor má asi bujnou fantazií. Čtu další díl a určitě si neodpustím i ten příští.

25.12.2021 4 z 5

Totožnost neznámá Totožnost neznámá J. D. Robb (p)

Drsné, napínavé a dle mého názoru skvělé. Každý další díl mně baví o to víc, že zápletky jsou propracované a neotřelé. Těším se na další díl ať již nový či některý z dřívějších.

09.12.2021 4 z 5

Katova dcera a prokletí moru Katova dcera a prokletí moru Oliver Pötzsch

Pro tuto sérií mám prostě slabost. Zraje jako víno a čte se jako báseň. Vždy mně obohatí o další informace z historie a líbí se mi, že autor odhaluje co je pravda a co jeho fantazie. Autor naznačuje v doslovu další pokračování, na které se už těším.

28.11.2021 5 z 5

Závan smrti Závan smrti J. D. Robb (p)

Neumím si představit, že ta jízda skončí. Pro mně je každá kniha super, přečtu ji většinou na jeden zátah (abych nelhala tak na dva). Je to jízda, která se neomrzí. I když postup je stejný, vždy se tam objeví něco nového. A kdo ví, možná to za 40 let bude vypadat podobně jak v knihách autorky. Tím nemyslím to zlé, ale všechno to kolem, co si autorka vybájila.

21.11.2021 5 z 5

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

Taková normální detektivka. Četla se dobře ale mně osobně ničím nenadchla. Možná další části si vyslouží další hvězdičku.

06.11.2021 3 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Kniha mně docela překvapila., Má to příběh, je to napínavé a dobře se čte. Nedivím se už získaným cenám za detektivní příběhy.

06.11.2021 4 z 5

Gangréna Gangréna Rolf Börjlind

Dobré, víc než dobré. Jelikož jsem začínala následujícím dílem, v tomto jsem se alespoň dozvěděla souvislosti v historií jednotlivých postav. Těším se další díl, který už mám připravený k čtení.

03.10.2021 4 z 5

Vražda v ambitu Vražda v ambitu Vlastimil Vondruška

Po přečtení skoro celé řady Hříšných lidí... jsem se konečně dozvěděla jaké byly začátky. Tři krátké příběhy byly napínavé a a mně konečně doplnily odpovědi naznačované, ale přesto nezodpovězené na otázky jak a kdy proběhlo seznámení s hlavními osobami této série.

28.09.2021 4 z 5

Templářské dědictví Templářské dědictví Steve Berry

Citlivé spojení skutečných historických faktů a autorovy fikce mně docela dostalo. Akční, dobře zvolené postavy a přitom docela sympatické, napínavé až do konce a něco pro mně nového z historie templářů. U tohoto typu knih mně vždy zaujme to historické pozadí, které obohatí mé "chabé" zkušeností z historie.

26.09.2021 5 z 5

Letní bouřka Letní bouřka Pelham Grenville Wodehouse

Rovněž i já jsem se setkala s tímto autorem poprvé a také musím říct, že určitě ne naposledy. Humor a laskavost jsou podstatou celého příběhu a to je to, co člověk občas potřebuje.

16.09.2021 4 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti J. D. Robb (p)

J.D.Robb asi nezklame, čtu jednotlivé díly tak jak se mi dostanou do ruky a tak se dozvídám příběhy hlavních hrdinů trochu chaoticky, ale to vůbec nevadí a zatím si příběhy z budoucnosti docela užívám.

15.09.2021 4 z 5

Varšavský protokol Varšavský protokol Steve Berry

Moje první kniha tohoto autora. Byla jsem docela mile překvapená. Kombinace faktů a skutečnosti, skoro bezchybně používaná polština v názvech a jménech a zejména téma, které zvolil americký autor. Neříkám brilantní, ale určitě povzbuzující pořídit si další knihy této série.

15.09.2021 4 z 5

Ruka ruku myje Ruka ruku myje J. D. Robb (p)

Myslím, že bych si chtěla přečíst všechny díly. Rok 2060 není až tak neuvěřitelný a autorka citlivě naznačuje změny, které velmi pravděpodobně budou na dosah. Zápletka tohoto dílu je dobrá a příběh se jako obvykle čte jedním dechem.

05.09.2021 5 z 5

Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga Fausta Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga Fausta Oliver Pötzsch

Nebylo to nezajímavé, sice trochu natažené a občas se opakující. Musím říct, že Katová dcera se mi líbila víc, ale nemám nic proti historickým románům a takový pohled na Fausta jsem ještě neslyšela ani nečetla, takže se cítím určitým způsobem obohacena. Druhý díl si však nechám na zimní večery.

16.08.2021 3 z 5