zandu zandu komentáře u knih

O klíči O klíči Pavel Čech

"Obyčejný" klíč, fantazie, atakdále dokola...
Krásné pohlazení po duši :-)

28.02.2023 5 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Škoda toho rychlého konce, ale jinak skvělé čtení

23.02.2023 4 z 5

Prokletá věž Prokletá věž Michaela Merglová

Tak já nevím. Po skvělé sérii Písně oceli jsem se těšila na další počin MM. Jsem v půlce knihy a asi to vzdám. Čtu to na sílu. Chvilkama mě to baví, ale spíše se musím do čtení nutit. Žádná z postav mi k srdci nepřirostla a děj také nic moc. Opravdu se snažím, ale nějak se mi ani nechce pokračovat.

21.02.2023

Preludia & nokturna Preludia & nokturna Neil Gaiman

Tak jsem si natěšeně půjčila v knihovně prvních 5 dílů. A zase je vrátím. Absolutně mi nesedne kresba, vůbec se mi nelíbí a proto mě to ani nebaví číst. Třeba se mi někdy někde dostane do ruky barevné vydání a třeba to bude lepší. Ale vím, že ho účelně vyhledávat nebudu a jako jsem doteď žila bez Sandmana, budu bez něj žít spokojeně i dál.

06.02.2023

Tábor mladých vědců Tábor mladých vědců Jody Houser

Na tento díl jsem se moc těšila, ale nakonec mi přišel zatím nejslabší. I tak to byl docela pěkný doplňkový příběh. Jen mi přišel takový uspěchaný, neslaný, nemastný...

25.12.2022 3 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Jody Houser

Další super odbočka od hlavního příběhu. Paráda

24.12.2022 4 z 5

Ledař: Zpověď nájemného vraha Ledař: Zpověď nájemného vraha Philip Carlo

Výborná kniha. Neuvěřitelné je to, že to není vymyšlený příběh.

25.11.2022 5 z 5

Koralína (komiks) Koralína (komiks) P. Craig Russell (p)

Vzhledem k tomu, že jsem viděla film a i četla klasickou knihu, nemohu se vyhnout (bohužel) porovnávání. Komiks se mi moc líbil, ale stejně u mě vede filmové zpracování. A jen a jen kvůli tomu dávám o půl hvězdičky méně, než by si tento komiks zasloužil.
Takže za mě 4,5 *

10.11.2022 4 z 5

Štěstí hřeje jako slunce Štěstí hřeje jako slunce Pauline Mai

Nějak to nešlo. Nebavilo mě to hned od začátku.

30.08.2022

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Nechápu, proč je okolo této knihy takový povyk. Nebavilo, nedočetla jsem. Ještě, že jsem si ji jen půjčila.

21.06.2022

Laguna plameňáků Laguna plameňáků Sofia Caspari

Pěkné pokračování. Jsem zvědavá na závěrečný díl.

10.01.2022 4 z 5

Sedmička taky dobrá.
Spoiler - škoda Izabel a Kurtiho

05.01.2022 4 z 5

Sága 6 Sága 6 Brian K. Vaughan

Pro mě o něco lepší než pátý díl

05.01.2022 4 z 5

Husa Líza a vánoční hvězda Husa Líza a vánoční hvězda Petr Horáček

Konečně tuto dětskou knížku znovu vydali, sháním ji od narození dcery, které je nyní 5 a půl roku. Přesto, že je kniha spíše pro prťátka, pořídila jsem ji. Je to krásný a milý příběh. Čtení na pár minut i s prohlížením obrázků. Hned jsme se do ní pustily a líbila se nám. Určitě se do ní do vánoc ještě několikrát podíváme. (Stylem nám trošičku připomíná knížečku "O krtkovi,který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu" a tu dcera miluje)

19.11.2021 4 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Nebudu hodnotit hvězdami. Sto stran před koncem jsem knihu odložila. Začalajsem se nudit a už se mi ani nechtělo dočítat. Ale musím říct, že mě bavila (alespoň chvíli) víc než Stmívání pohledem Edwarda :-)

05.11.2021

Christina Christina Stephen King

Tohle bylo naprosto perfektní

30.10.2021 5 z 5

Poutníci Poutníci Kathleen Winsor

Toto je jedna z mých oblíbených knih.

22.10.2021 5 z 5

Zeměpisná šířka nula Zeměpisná šířka nula Windsor Chorlton

Tohle je hodně dobrá kniha. Četla jsem již několikrát v průběhu let a určitě si ji za čas přečtu zas.

22.10.2021 5 z 5

Cesta kolem světa za zvířaty – Z Grónska, přes pouště až do Antarktidy Cesta kolem světa za zvířaty – Z Grónska, přes pouště až do Antarktidy Anna Claybourne

Dceři se moc líbila. Moc ji bavilo hledat zvířátka

16.10.2021 4 z 5