Zukov Zukov komentáře u knih

Divergence Divergence Veronica Roth

Po marném několika minutovém hledání knihy v regálech se sci-fi literaturou jsem musel požádat obsluhu o pomoc s nalezením této knihy. Byl sem dost překvapen, když paní knihu nalezla v regálu s názvem pro mládež. Po přečtení prvního dílu musím připustit, že kniha byla zařazena ve správném regálu. Styl psaní popisující příběh téměř dospělé dívky, plně odpovídá romantickým představám dospívající dívky. Způsob uvažování a nazírání na svět kolem hlavní hrdinky je jak přes kopírák z nějaké "červené knihovny". Protože je hlavní hrdinkou teprve náctiletá dívka, tak až sem je vše v pořádku. Bohužel úplně stejně se chová její okolí přáteli počínaje a nepřáteli konče. Charakterové rysy jednotlivých postav krom dvou hlavních hrdinů jsou ploché a předem dokážete s velkou pravděpodobností uhodnout jak kdo bude reagovat. V místech kde by se mě osobně zamlouvalo více akce se děj najednou stočí do citového výlevu hlavních aktérů. Ale abych byl upřímný musím říct, že přes nedostatky které mě provázeli celou trilogií se kniha čte lehce a velice snadno. Asi největší aplaus u mě autorka sklidí za originální nástin uspořádání společnosti v její apokalyptické budoucnosti.

30.08.2014