zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Opětovné setkání s nebojácnou Kim a jejím týmem bylo super. I když tentokrát tým nepracoval společně, i tak byl příběh skvělý, řešil dnes tak aktuální téma. Jako každý díl z této série detektivek i Pohřbená pravda byla hodnotným čtenářským zážitkem. Milá Kim, brzy zase na shledanou !!

29.01.2019 5 z 5

Zimní palác Zimní palác Eva Stachniak

Kniha sleduje mladý život ruské carevny Kateřiny Veliké, vyprávěný prostřednictvím její důvěrnice Varvary. Dověděla jsem se hodně o životě na carském dvoře, o neustálém pletichaření, intrikách, o neustálé nedůvěře a sledování. Další osudy Kateřiny Veliké pak popisuje druhý díl Carevna noci - obě knihy jsou skvělé nejen pro milovníky historie. Je to zajímavé a poučné čtení !!

26.01.2019 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Knihu bych nazvala spíše lehkým psychologickým románem, nežli thrillerem. Bylo to ale skvělé čtení !! Příběh je vyprávěn z pohledu dvou žen, Maggie a Lary, které jsou součástí jedné rodiny. Která rodina nemá nějaká tajemství ? Ta Farinelliova má tajemství spoustu a když se začnou rozplétat, pak vyjde najevo nejedno překvapení.
Mlčenlivé ženy jsou čtivé, plné emocí a bohužel někdy tak opravdové.

24.01.2019 5 z 5

Sestra Sestra Louise Jensen

Velmi vydařená prvotina autorky. Čtení mě chytlo hned od první stránky a o napětí nebyla nouze. Jsem velmi spokojená s výběrem knihy a ráda si přečtu od této mladé autorky její další dílo.

23.01.2019 4 z 5

Lilie z Palerma Lilie z Palerma Charlotte Lyne

Působivý román z Palerma 13. století, kde se odehrává příběh kováře Emidia a jeho dvou životních lásek. Krasavice Aita se zamiluje do mlčenlivého a tajemného Emidia, ale její láska je odmítána. Děj knihy se odehrává na pozadí dramatických událostí. Je to krásný román, který si musí čtenář vychutnat a ponořit se do děje. Musím pochválit nádhernou obálku, která při četbě těšila mé oči.

20.01.2019 5 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Znovu jsem četla skvělý díl z úžasné série thrillerů od Lindy Castillo. Tyto knihy se parádně čtou, jsou svým způsobem jednoduché, ale přitom ohromně přitažlivé, čtivé, odehrávají se ve velmi atraktivním prostředí. I tento díl mě strhl, námět je originální a pak ten konec, který jsem četla doslova jedním dechem. Těším se až k amišům zavítám potřetí !

17.01.2019 5 z 5

Katova schovanka Katova schovanka Sabine Martin (p)

Ano, moc pěkné čtení, prosycené vůní středověku. Dlouho jsem tuto krásnou knížku vyhlížela a bylo pěkné držet ji konečně v rukou. A číst. Bylo to příjemné čtení, nebylo nikterak náročné, hned jsem byla v městečku Esslingen jako doma. Sledovala jsem dobrodružné osudy dívky Melisandy a držela jí palce. I konec mi přišel tak akorát, byla jsem s vývojem děje úplně spokojená. Doporučuji !!

16.01.2019 5 z 5

Mistr mystifikace Mistr mystifikace Sabine Ebert

Hodnotný historický román, který mapuje dějiny Německa ve 12. století. Jelikož mám ráda historii, čtení mě bavilo, pouze mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala v tolika historických postavách. Musela jsem tedy číst pomaleji než obvykle, více se při čtení soustředit. Je to velmi obohacující čtení, většina postav je skutečných, autorka zde dokonce do děje začlenila narození Christiana - hrdinu z Osudů porodní báby. Sabina Ebertová tedy psát umí a já budu číst dál její knihy...

13.01.2019 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Popadla mě amišománie !! Tato kniha je první, kterou jsem od Lindy Castillo četla a budu pokračovat. Celá série vypadá totiž hodně dobře, pročetla jsem pochvalné komentáře zde na DT a nelituji. Modlitbu za mlčení jsem slupla jako malinu, život Amišů je zajímavý a atraktivní a já se již těším až vstoupím do tohoto prostředí znovu.... V dalším případu milé Kate Burkholderové !

09.01.2019 5 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Tiché lži jsou prolhaným příběhem tří žen - matky Lisy, dcery Avy a přítelkyně Marilyn. Je to moc povedený, dokonalý thriller, jehož lži sahají do samotného dětství hlavní hrdinky. Já jsem si čtení užila, každičká stránka mě bavila, je to opravdu výborné čtení.

07.01.2019 5 z 5

Carevna noci Carevna noci Eva Stachniak

Velký historický román o ruské carevně Kateřině Veliké. Kateřina dostane záchvat mrtvice, umírá a vzpomíná na různé okamžiky vlády i svého života. Je to zajímavý způsob zpracování, kniha se dobře četla a já se dověděla hodně zajímavostí z jejího života. Bylo to poutavé i poučné čtení a to mám vždy moc ráda. Chválím také krásnou obálku knihy. Kniha potěší duši i oči.

05.01.2019 5 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

I já se připojím k pětihvězdičkovému hodnocení. Výborný debut, skvělá zápletka. Knihu jsem skutečně četla jedním dechem a tu finální část jsem doslova hltala. Doporučuji pro všechny milovníky nepředvídatelných situací a všudypřítomného napětí !!

03.01.2019 5 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Moje první přečtená kniha v novém roce - novela francouzské autorky Pouta. Jen málo stran má tato útlounká knížka, ale její obsah je silnou výpovědí o našem lidství. Pouta symbolizují pocit svázanosti lany, jejichž uzly nelze rozvázat. Uzly rodinné. Příběh chlapce Théa je smutný, bolestivý, beznadějný, ale také velmi skutečný a vede k zamyšlení. Přemýšlejme, prosím o světě kolem nás !

01.01.2019 5 z 5

Manželka Manželka Alafair Burke

Děj tohoto thrilleru se odehrává opravdu jako na horské dráze. Je to velmi dobrý psychologický román, který buduje své napětí prostřednictvím výborně propracovaných charakteristik postav a výborných zápletek. Čtení vyžaduje zvýšenou pozornost, děj je opravdu nabitý zápletkami a pak ten závěr příběhu je hodně překvapivý, ale já ten konec trochu očekávala...Dobré čtení !

31.12.2018 4 z 5

Dvakrát královnou Dvakrát královnou Hilary Green

Historický román o císařovně Matyldě, císařovně římské a paní anglické. Kniha mě zavedla do 12. století a já s úžasem sledovala životní osud mně dosud neznámé královny Matyldy. Příběh se moc hezky četl a já dostala to, co jsem očekávala. Nápis na hrobce královny praví : Velká rodem, povýšena sňatkem, ze všech však největší ve svých potomcích. Zde leží dcera, manželka a matka Jindřichova.

30.12.2018 5 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Tuto knihu jsem si díky vánočnímu reji návštěv nevychutnala jako obvykle. Jinak by to bylo určitě ještě příjemnější čtení, než jsem prožila já. Romantika snoubící se s napětím se mi sice četla dobře, ale příběh mě nějak zvlášť neoslovil, nevtáhl do děje. Ty milostné pasáže jsem dokonce přeskočila. Je to dobrá oddechovka s láskou i napětím. Nic víc.

27.12.2018 4 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Hodně smutný a srdceryvný příběh sourozenců Fossových. Je to kniha, která se mi nečetla vůbec lehce. O to víc, že je to příběh skutečný. Druhá časová rovina trochu vyvážila ty hrůzy, které se odehrávaly v dětském sirotčinci. Je to kniha na opravdu vážné téma, kniha, která má být přečtena. Proto doporučuji !!

22.12.2018 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Poutavý a temný příběh, který odhaluje tajemnou vraždu, starou šedesát let. Děsivé trosky staré internátní školy, duch v podobě dívky v černém, to vše udělalo tento román atraktivním. Příběh s kapkou nadpřirozena se výborně četl a odhalil všechna svá tajemství. Doporučuji!

19.12.2018 5 z 5

Ta hudba mi stále zní v hlavě Ta hudba mi stále zní v hlavě Agnès Martin-Lugand

Musím přiznat, že se mi tuto knihu moc číst nechtělo, ale láska ke knihám zvítězila. A ono to nakonec vůbec nebylo špatné čtení. Za dva dny přečteno, docela jsem čekala, kam až autorka zajde v tomto manželském trojúhelníku. Když do šťastného manželství zasáhne někdo třetí, všechno se začne hroutit. Tak tomu bylo i v příběhu této francouzské autorky. Dobrá oddechovka.

17.12.2018 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Já jsem s knihou spokojená. Čtení mě velmi bavilo a při některých pasážích jsem nevěřila vlastním očím, četla jsem jedním dechem. Saga a Pellerina, ta dvojice mě vzala za srdce, moc si mě získal jejich sesterský vztah. Ano, příběh je hodně drsný, ale já s tím u této autorské dvojice počítala a nevadilo mi to. Opravdu jsem si čtení užila a snad už bude s tím ohavným Jurkem pokoj !! Za mě pětihvězdičkové čtení !

15.12.2018 5 z 5