zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Nikomu by neublížil Nikomu by neublížil Catherine Burns

Malá jednohubka, ale nechutná !! Příběh dvou sourozenců, kteří mají nemálo pokřivené charaktery byl velmi čtivý a jeho obsah probudil mou zvědavost. Závěr knihy mě překvapil, je to docela drsné čtení. Nechutné, ale přitom budete chtít číst dál a dál.... Stejně jako já.

12.12.2018 4 z 5

Čokoládový sen Čokoládový sen Fiona McIntosh

Moc pěkný příběh, který se odehrává za 1. světové války ve středověkém Yorku. Je to příběh o milostném trojúhelníku, kdy se Alex provdá bez lásky a pak lásku potkává a poznává. Začátek knihy mi přišel trochu zdlouhavý, ale pak jsem se tak začetla, že jsem knihu stěží odkládala. Pěkné čtení s kapkou romantiky a s krásnou obálkou !!

12.12.2018 4 z 5

Olivovník Olivovník Lucinda Riley

Staré letní sídlo Pandora otvírá pro přijíždějící rodinu pověstnou Pandořinu skříňku. Lucinda Riley píše vskutku krásné příběhy. Olivovník není výjimkou. Je to kouzelný rodinný příběh, opředený pavučinami tajemství, jejichž rozpletení není vůbec jednoduché.
Lucinda Riley je jednoznačně autorka blízká mému srdci !!

08.12.2018 5 z 5

Ostrov kamélií Ostrov kamélií Beate Rygiert

Příběh provoněný spoustou kamélií. Je to milý příběh, nejenom o překrásném ostrůvku u Bretaně, ale i o zklamání a nalezení sebe sama. Knížka s krásnou obálkou se pěkně četla, je to odpočinkové čtení, které splnilo mé očekávání.

05.12.2018 4 z 5

Nikdy nezapomenu Nikdy nezapomenu Michel Bussi

Bravo, pane Bussi !! Vynikající čtení, nemohla jsem se odtrhnout od příběhu. Jamalovi jsem držela palce a věřila mu, ale zase to skončilo úplně jinak, než jsem očekávala. Je to chytrý a napínavý thriller, další skvělé dílko tohoto francouzského autora. Doporučuji !!

03.12.2018 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

I já se připojím k vysokému hodnocení. Podbrdské ženy jsou vynikajícím debutem, nádhernou knihou. Román mapuje osudy tří žen, babičky Emílie, dcery Jany a vnučky Johanky. Příběh je velmi silný, věrohodný, dojemný a krásně zpracovaný.

02.12.2018 5 z 5

Dům stínů Dům stínů Pamela Hartshorne

Moc pěkný příběh, který se odehrává napříč staletími. Kate prožívá nejen svůj osud, ale je také součástí střípků ze života Isabel, která žila před čtyřmi sty lety. Obě ženy mají podobný osud, zažijí zradu přítelkyně a smrt manžela... Příběh plný stínů se četl velmi krásně a rychle, já jsem si knihu užila a vychutnala. Mám ráda historii.

30.11.2018 4 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Dopis je úžasná prvotina, velice pěkně a velmi svižně napsaná. Přečtu spoustu knih, ale tato byla pro mě mimořádná. Moc se mi líbila. Byla velmi neotřelá a zajímavá, napsána velmi opravdově, téma knihy smutné, drsné, ale bravurně zpracované. Myslím, že Dopis osloví hodně čtenářů, přečtěte si, bude se vám líbit !

29.11.2018 5 z 5

Než nastanou deště Než nastanou deště Dinah Jefferies

Příběh nasycený vůní a barvami cizokrajné Indie. Angličanka, fotografka Eliza přijíždí do Indie, kde se v paláci maharádží setkává s okouzlujícím princem Džajem… Mám moc ráda knihy Dinah Jefferies, i tato byla moc hezká, ale u mě nepřekonala Plantážníkovu ženu. Příjemné, oddechové čtení !!

26.11.2018 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Budu upřímná, mám pro Roberta Bryndzu slabost. Je můj oblíbenec, možná taky tím, že žije na Slovensku (jsem taky napůl Slovenka), z Eriky udělal rodačku z Nitry, má rád pejsky a je sympaťák. A taky má perfektní styl psaní.
Chladnokrevně je opět skvělá detektivka, kterou jsem četla s chutí a do poslední strany s velkým napětím a se zatajeným dechem. Byl to dokonalý zážitek !!!

24.11.2018 5 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Michelle Sacks

Odpudivý thriller, ale nesmírně čtivý !! Obracela jsem stránku za stránkou, cloumala mnou zvědavost a napětí... Co se stane v tom malém společenství tří lidí a malého chlapce ? Skvěle napsané, něco podobného jsem snad ještě ani nečetla !!

22.11.2018 5 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Když zpívají cvrčci přilétá na do našich srdcí naděje, naděje na nový život, bez bolesti a trápení....
Opět dokonalý příběh z pera Charlese Martina, muže, kterému nejsou žádné silné emoce cizí. Smutné, dojemné, nadějné, prostě příběh, u kterého vás zabolí u srdce.

21.11.2018 5 z 5

Vánoční pohlednice Vánoční pohlednice Dilly Court

Vánoční pohlednice se mi líbila, stejně tak jako předešlé dvě knihy Dilly Court. Je to moc hezký příběh z Londýna, roku 1862, kdy se Alice se svou matkou musí nastěhovat ke své tetě Jane, která je nesmírně krutá, zlá a lakomá … Kniha se moc krásně četla, já ji stěží odkládala, je to příběh s kapkou romantiky, ale přeslazený není.. Ráda si zase přečtu knihu od Dilly Court.

19.11.2018 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Není úniku je svižný a povedený debut. Je pravdou, že jsem se při čtení vůbec nenudila, příběh měl spád, pár zvratů v ději, ale na plný počet hvězdiček mi tam něco chybělo... Není to thriller, o kterém toužím vyprávět svému okolí, nezasáhl mě tak, jak to mám ráda. Možná je až moc drsný a stěží uvěřitelný. Ale přečtení nelituji !!

17.11.2018 4 z 5

Kroky v dešti Kroky v dešti Katarína Gillerová

Hezký, odpočinkový román od mé oblíbené slovenské autorky. Byl to příběh, který jsem přečetla za dva večery a v němž jsem si připomněla dobu nedávno minulou, kterou jsem prožívala podobně jako Jolana. Druhá část knihy se věnuje potomkům Jolany a mapuje tak život dnešní doby. Je to čtivé, pěkné čtení !!

16.11.2018 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Já jsem nadšená !! Vždyť i ten čtenář, který nečetl předchozí dvě knihy, se krásně ponoří do příběhu a bude si užívat každičkou stránku. Jako já. Knihu jsem dočítala po půlnoci a musela jsem vstát pro kapesník.... Autorka probudila moje emoce. Napadlo mě, že bych se i já velmi ráda postarala paní De Wittové o Deana Martina.
Co napsat víc než to, že Jojo Moyesová je královnou všech čtenářů !!

14.11.2018 5 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Tato kniha mě bavila. Zakousla jsem se do ní hned od začátku a vysoká čtivost a spoustu napětí vydrželo až do samotného konce. Byl to druhý případ s detektiv konstábl Charlie Staffordovou, pro mě lepší než Maminčin mazánek. Sběratel trofejí patří určitě mezi ty nejlepší detektivky ! Doporučuji !!

11.11.2018 5 z 5

Ozvěna soumraku Ozvěna soumraku Judith Kinghorn

Mně se tato kniha moc líbila. Je to pěkný příběh o přátelství dvou žen, paní a její služky, odehrávající se na pozadí 1. světové války. Je-li příběh historickou romancí, pak opravdu nečekejte nic přeslazeného. Já jsem spíš knihu vnímala jako historický román. Místy byl příběh napínavý a já s napětím čekala, jak dopadne osud Pearl, služebné a dívky bez rodiny. Příjemné, odpočinkové čtení !!

09.11.2018 4 z 5

Má je vina Má je vina Clare Mackintosh

Má je vina, že jsem začala pochybovat …. Od druhé poloviny opět brilantní čtení. Dokonalé !! Chtěla jsem číst dál, nechtěla jsem, aby tak skvělý příběh skončil !!

07.11.2018 5 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Nejprve jsem po přečtení pár desítek stran měla pocit, že to bude sladká romantika, ale pak k mému překvapení příběh dostal zajímavou zápletku a nakonec šťastné rozuzlení.
Moc hezké, nádherně napsané. I přes větší počet stran jsem knihu přečetla velmi rychle, konec jsem pak dočítala se zatajeným dechem. Hodně štěstí Sarah a Eddie !!

04.11.2018 4 z 5