zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Sbohem, Irsko Sbohem, Irsko Ann Moore

Sbohem, Irsko je druhá část trilogie o statečné hrdince Gracelin O Malleyové. Je to překrásný příběh nabitý emocemi, plný obyčejného lidství, odvahy a statečnosti a víry v lepší budoucnost. Já jsem se na tuto knihu hodně těšila a teď již budu vyhlížet závěrečný díl, neboť jsem hodně zvědavá na další osud Gracelin !!

03.11.2018 5 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

I poslední díl rodinné ságy rodiny Melzerů se mi moc líbil. V plné míře splnil mé očekávání. Kniha se krásně četla a osudy všech hrdinů se naplnily. Místy jsem měla docela pocit, jako bych sama vstoupila do panského domu a užívala si s rodinou podávání snídaně, či večeře. Skutečně krásně napsané, velmi uvěřitelné !

01.11.2018 5 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Svatý Gilbert mezi vlky. To je název kláštera pro muže, do kterého nás tentokrát zavede vyšetřování vraždy převora. Miluji tuto sérii knih s komisařem Gamachem, vždy se těším na vesničku Three Pines, kde obyčejně komisař působí. V tomto díle tomu tak nebylo, ale snad příště. I tak se mi Krásné tajemství líbilo. Prostředí kláštera bylo velmi atraktivní a já si čtení užila. Ještě teď slyším mužský sbor mnichů, kteří zpívají nádherné gregoriánské chorály. Dokonalé blaho !!

28.10.2018 5 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Svěží příběh, který se pěkně a rychle čte, příběh určený k chvílím odpočinku.
Je to nenáročná oddechovka s překrásnou obálkou plnou šnecích ulit.

26.10.2018 4 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Knížka se mi moc líbila. Prostředí cirkusu 30. let je velmi nezvyklé téma, dějová linka příběhu malé Lilly byla srdcervoucí, dojemná a já ji velmi prožívala. Velmi originální bylo také rozuzlení celého příběhu a rodinného dramatu.
Krásná knížka o mateřské nelásce, vině a o tragédii jedné rodiny !

25.10.2018 5 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Tři růžičky - to jsou tři kamarádky Kate, Aubrey a Jenny. Potkávají se na univerzitě, stanou se nejlepší přítelkyně, pak je osud rozdělí a za dvacet let se potkávají znova. A pak se něco stane. Stará tajemství a křivdy vyplouvají na povrch a nikdo již není tím čím býval v mládí. Dobrý psychologický román s nečekaným rozuzlením.
A když ne manžel, tak kdo to může být ? Vždycky je to manžel !!

22.10.2018 5 z 5

Vdova z Wall Street Vdova z Wall Street Randy Susan Meyers

Román o životě Phoebe, která se sňatkem s ambiciózním a po bohatstvím toužícím Jakem, dostává na vrchol společnosti a bohatství. Neví ale, že všechny ty peníze jsou získané podvodem... Poté přijde pád a Phoebe se dostává až na samé dno....
Trochu mě při čtení trápily všechny ty investiční záměry apod., ale kniha byla celkem fajn, v mnoha ohledech docela poučná.

20.10.2018 4 z 5

Nech mě lhát Nech mě lhát Clare Mackintosh

Opět vynikající psychologický thriller z pera Clare Mackintosch. Je to moje oblíbená autorka, která i v tomto příběhu předvedla své mistrovství. Příběh plný lží a machinací mě přivedl k překvapivému závěru a poslední větou příběhu mě uvrhl do pochybností. Bylo to výborné čtení, těším se na knihu Má je vina, která již brzy bude pro mě v naší knihovně připravena. Bravo, Clare !!!

19.10.2018 5 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Krásný a podmanivý příběh o přátelství dvou žen v době války, který jsem četla jedním dechem. Ke konci knihy jsem byla velmi dojatá, přes slzy jsem stěží dočetla poslední řádky této nádherné knihy. Doporučuji všem !!!

17.10.2018 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Také mě Šelma dostala a poznačila svými ostrými drápy. Šelma je výborný thriller s velmi sympatickým hrdinou. Vědec Theo se vám dostane pod kůži a budete mu fandit. Stejně jako já. Poslední třetina knihy byla skvěle napsaná. Měla jsem pocit, že jsem se dostala do děje a prožívala tu hrůzu s nimi. Bravo !! Byl to zážitek !!!

14.10.2018 5 z 5

Rebelka Rebelka Jana Pronská

Toužila jsem po trošce romantiky a historie a začetla jsem se do Rebelky.
Je to pěkná oddechovka, kterou jsem přečetla za dva večery. Dokonce jsem si vyhledala hrad Bílý Kámen na mapě a hned jsem věděla odkud hlavní hrdinka Cecílie pochází. Vydařená historická romance, budu číst i další knihy autorky.

12.10.2018 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Válečné příběhy bývají vždy silné, bolestivé a mají spoustu emocí. Nebylo tomu jinak ani v tomto příběhu židovské dívky Violy Sternové. Jen s hrůzou v duši jsem přečetla její příběh. Pouze s velkým štěstím a silou vůle mohla Viola přežít.
Doufám, že se nic tak hrůzostrašného v naší budoucnosti už nestane. Kniha by mohla být i čtením povinným, aby mladá generace nezapomněla !

11.10.2018 5 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Moje slovenská babička se dožila stejně jako Doris - 96 let. Červený adresář byl pro mě takovou milou vzpomínkou na ni. Byla Doris hodně podobná.
Krásný příběh, který oživí mnohé vzpomínky, příběh o stáří, ale i o mládí, které bylo pro Doris velmi těžké. Kniha vede k zamyšlení - moc se mi líbilo, jak se zachovala praneteř Jenny, kdyby nás bylo víc jak Jenny, mohli by naši stařečkové být s námi doma a odcházet z tohoto světa stejně jako Doris - se štěstím. Nezapomínejme !!

08.10.2018 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Opět dokonalý thriller s Davidem Rakerem. David pátrá tentokrát po ztracené dívce a kniha je od začátku zábavná, napínavá, má prostě šmrnc. Nejvíc napětí jsem si užila ke konci knihy, to jsem četla se zatajeným dechem...
Celá série se výborně čte a já ji mohu čtenářům ze srdce doporučit !!

06.10.2018 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Opravdu velmi působivý a silný příběh, dnes se mi dokonce o houbách zdálo. Velmi krásně zpracovaný a procítěný psychologický román, který jsem četla nejenom očima ale i srdcem.
Houbařka Sisi byla pro mě jedinečným čtenářským zážitkem !

03.10.2018 5 z 5

Lži, dokud můžeš Lži, dokud můžeš Mary Kubica

Lži, dokud můžeš jsem přečetla za dva dny. Je to důkaz toho, že mě thriller velmi bavil, četl se moc dobře, stránku za stránkou jsem otáčela rychlostí blesku.
Je to příběh o manželství a tajemství. Nick se zabije v autě a Clara začne pochybovat. Má dvě malé děti, zvlášť Maisie je kouzelná dívenka... Co se stane dál, to si již přečtěte sami. Mary Kubica psát tedy umí.

01.10.2018 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Klára Janečková

Skvělá kniha nemusí být dlouhá. Pád do tmy je toho pravým důkazem. Příběh psaný úsporným stylem měl jiskru a spád a moc se mi líbil.
Pád do tmy je lahůdka pro čtenáře společenských románů !

29.09.2018 5 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Překrásně napsaný příběh z válečné Itálie. Příběh, který se skutečně stal jsem četla jedním dechem. Je to silný, nezapomenutelný a fascinující pohled na bestialitu druhé světové války.
Hlavní postava Pino mi byl nejen milým a statečným hrdinou, ale i klukem, který umí milovat i ztrácet a jít životem dál. Doporučuji !!

28.09.2018 5 z 5

Hra na lháře Hra na lháře Ruth Ware (p)

Hra na lháře je thriller, kde po letech vyplouvá na povrch staré temné tajemství čtyř kamarádek. Knížka mě chytla hned od prvních stránek, líbilo se mi prostředí starého mlýna, kde se z větší části děj odehrává. Děj byl místy trošku strašidelný, napínavý, prostě jsem si čtení užila. Nejsem nadšená, ale spokojená !

25.09.2018 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Veselí je smutné i veselé. Je to tragikomický příběh, který mě hned po prvních pár stránkách zcela pohltil a chytil za srdce. Všechno mi bylo tak blízké - slovácké nářečí, reálie i život ve městě. Vždyť Veselí je jen nedaleko od mého bydliště a slovácky mluvím také.
Tož moc pěkné to bylo čtení, milá pani Radko! Je to pre mňa hold Veselí a celému Slovácku !!! Mějte sa pěkně a pozdravujte Elišku !!

23.09.2018 5 z 5