zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Sousedé z čísla 9 Sousedé z čísla 9 Felicity Everett

Tak tato knížka je dle mého názoru takovou psychologickou sondou do života manželů a jejich nových sousedů. Kterak se Sára začne měnit vlivem nové přítelkyně Lou, co vše to způsobí a jak přijde nakonec prozření...
Knížka se četla dobře, jen opravdu nečekejte žádné napětí či adrenalin, je to takové trošku jednotvárné a šedivé čtení, nic nejiskří ani nepřekvapí :-)

20.09.2018 3 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Tak ráda jsem se zas na pár dní vrátila do Medvědína. Znovu jsem propadla kouzlu spisovatelského umění pana Backmana. Vplula jsem do emoční smršti a setkala se se známými i novými postavami. Anna a Maya, Benji, Amat, Mira a Peter, Bobo, Zacki -nechci na mě zapomenout, tolik síly, naděje i lásky, nenávisti, silného lidství - všech možných emocí, které čtenář prožívá. Jen tak jak to umí mistr Backman !

16.09.2018 5 z 5

Tak originální knihu psanou v dopisech jsem doposud nečetla. Celý příběh je okouzlující a dojemný, je plný podivuhodných hrdinů, kteří jsou milí a laskaví a jejichž útěchou jsou dobří přátelé a láska ke knihám.
Bylo to moc hezké čtení, takové jiné a zvláštní, připadala jsem si jako bych místo knihy držela v rukou poklad.

13.09.2018 5 z 5

Farmářova žena Farmářova žena Barbara Hannay

Farmářova žena se mi moc líbila. Byla to kniha přesně podle mého gusta.
Hezký, odpočinkový příběh odehrávající se na australské farmě, který je oživený historickou linkou ze Singapuru. Knížka se četla jako po másle, žádná přeslazená romantika, ale příběh napsaný velmi pěkně a citlivě.
Autorce posílám do daleké Austrálie plný počet hvězdiček. Doporučuji !!

11.09.2018 5 z 5

Vyznamenání Vyznamenání Danielle Steel

Je to již dlouho, co jsem naposledy četla knihu od Danielle Steelové. Je jasné, že autorka píše ohromně čtivě, dokáže čtenáře přitáhnout ke knize. Vyznamenání byla hezká knížka, která vypráví mimo jiné i o válečných hrůzách a o osudu mladé dívky, kterou čtenář sleduje až do jejího věku 95 let.
Určitě zase ráda sáhnu po knize Danielle Steelové. Píše tak hezky a srozumitelně !!

08.09.2018 4 z 5

Nepřátelé a milenci Nepřátelé a milenci Simona Ahrnstedt

Pochvalné komentáře mě přinutily přečíst zase jednu knihu z domácí knihovny.
Mám-li být upřímná mě Nepřátelé a milenci zase tolik nenadchly. Začátkem jsem se musela prokousat, a pak prostředí švédské smetánky nebylo mým šálkem kávy. Příběh zakázané lásky byl pěkný, erotické scény jsem přeskakovala....
Kniha mě trochu chytla až skoro v polovině, no nevím, dám jen tři hvězdičky. Ať jsem v mém hodnocení spravedlivá. Sto lidí, sto chutí :-)

06.09.2018 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hotýlek byl v mé knihovně dosud nepřečtenou knihou. Ani jsem netušila, že se mi bude tolik líbit. Těšila jsem se na každičkou chvilku strávenou s rodinou dědu Leopolda. Hotýlek je parádní rodinná sága, čtivá, napsaná skvělým vypravěčským stylem. Ano, tak nějak to bylo, takoví jsme byli....

03.09.2018 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Petr May mě okouzlil trilogií z ostrova Lewis, bylo to pro mě nezapomenutelné čtení. I Umrlčí cesta se mi líbila, ale trochu míň než trilogie.
Petr May má nezaměnitelný rukopis, jeho knihy jsou umocněny nezvyklou krásou přírody ostrovů, kterou autor umí tak sugestivně popsat. Určitě Umrlčí cesta není poslední knihou, kterou od autora budu číst.

01.09.2018 4 z 5

Bezbožník Bezbožník Laura Carlin

Temný Londýn plný bídy a na jeho pozadí se odehrává historický román se sladkou detektivní zápletkou, jejíž hrdinky jsou dvě ženy, které k sobě zahořely láskou.
Jistě jsem od této knihy čekala víc, miluji historické romány, ale na kapku lepší úrovni. Jinak byl příběh docela čtivý, důkazem je to, že jsem statečně dočetla do konce :-)

28.08.2018 3 z 5

Den, kdy jsem tě ztratila Den, kdy jsem tě ztratila Fionnuala Kearney

Tak to je pro mě jednoznačně pětihvězdičková knížka.
Je to jediná kniha po dlouhé době, kterou bych dokázala číst znovu.
Ztratit dceru, být tu jen pro svou vnučku, snášet všechnu tu bolest a nedat to znát. A pak přijde prozření, že i když svou dceru milovala nadevše, vlastně ji neznala na ona jí lhala... Teď už tu není.
Knížka o lásce mateřské i zakázané, o pravdě, která bolí a o odpuštění, které není vůbec jednoduché. Moc krásná kniha !

26.08.2018 5 z 5

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

Moc hezká knížka, která sleduje osudy dvou žen, matky a dcery. V příběhu se střídají dvě časové roviny, tak jak je to u této autorky obvyklé. Oba příběhy byly moc pěkné, čím jsem déle četla, tím se mi knížka víc líbila.
Je to společenský román s kapkou romantiky, jemně a citlivě napsaný...

23.08.2018 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Za mě spokojenost. Kniha měla nápad, švih a spád a já se při čtení bavila.
Určitě si ráda přečtu další příběh se sympatickou a nebojácnou Jude.
Vřele doporučuji všem milovníkům napětí.

20.08.2018 4 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Již podruhé jsem vstoupila do panského domu Melzerů a i tentokrát se mi příběh líbil. Bylo to hodně poklidné vyprávění o dalších osudech rodiny, takže si myslím, že trocha šťávy by neškodilo přidat. Nebo jsem jen namlsaná adrenalinem z thrillerů a tady mi chyběl. Ne, bylo to opravdu pěkné čtení pro dámy.
Lahodné, příjemné a milé ! Již se těším až vstoupím k Melzerům potřetí !!

18.08.2018 4 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Charlotte Link

Také já mám ráda knihy Charlotte Linkové. Rozhodnutí je dobře propracovaná detektivka, hodně vrstevnatý příběh, určený spíše pro náročnějšího a hlavně trpělivého čtenáře. Přiznávám se, že jsem i já občas počítala stránky do konce, druhá část příběhu byla trochu zdlouhavá. Ale jinak nechybělo napětí a uspokojivý konec s příslibem naděje. Určitě dobré čtení !

14.08.2018 4 z 5

Clařino dědictví Clařino dědictví Françoise Bourdin

Moc se mi líbilo toto pokračování Clařina tajemství. Znovu jsem se setkala se členy rozvětvené rodiny Clary Morvanové a prožívala s nimi jejich další osudy.
Je to moc pěkná, čtivá, jemná kniha s dávkou francouzského šarmu.

13.08.2018 5 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Paráda ! Já si tuto knížku s moc povedenou obálkou skutečně užila.
Vydejte se i vy s hlavní hrdinkou Neve do její chaloupky na samotě a budete číst jako já - doslova jedním dechem.
Příběh má spád, jiskru, místy jsem se kapku bála. Kniha je důkazem, že absence mnoha stran neubírá na kvalitě. Přečtěte si !!

09.08.2018 5 z 5

To mi zaplatíš To mi zaplatíš Lisa Jackson

Já jsem spokojená. Docela dlouho jsem nečetla od Lisy Jackson knihu, no myslím, že autorka potvrdila své kvality. Příběh byl od první stránky docela napínavý, zvědavost mě hnala dál, abych prokousala tolik stran. Církevní tábor bylo dosti netypické místo, ale mě to přišlo zajímavé a poutavé. I nad koncem jsem musela přemýšlet... Snad jen bych ubrala pár stran, zvýšilo by to dynamiku příběhu.
Zase ráda sáhnu po knize této americké autorky.

08.08.2018 4 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Detektiv Nap nechce nechat být smrt svého dvojčete a zmizení přítelkyně Maury.
Opět předvedl autor své mistrovství a napsal výborný příběh s dávným tajemstvím, příběh, který mě zaujal a už nepustil... Konec byl pro mě překvapivý a určitě také pro Napa... Někdy máme své nepřátele velmi blízko a vůbec to netušíme !

05.08.2018 5 z 5

Anna Lucemburská: Kdo získá klíč k jejímu srdci? Anna Lucemburská: Kdo získá klíč k jejímu srdci? Hana Parkánová-Whitton

Já mám tyto historické toulky českou minulostí moc ráda. Byla to pro mě hezká vzpomínka na dceru Elišky Přemyslovny a Jana Lucemburského, Annu. Její život byl velmi krátký , její dvojče, sestra Eliška se ani nedožila dospělosti. Ale Anna prožívá lásku k rytíři, ale také docela šťastné manželství, které trvalo jen tři roky.
Kniha se mi moc hezky četla a také mě obohatila o znalosti z českých dějin.

02.08.2018 5 z 5

Štěstí mi uniká mezi prsty Štěstí mi uniká mezi prsty Agnès Martin-Lugand

Je to zcela oddechový, nenáročný příběh, který přečtete velmi rychle.
Předchozí knihy od autorky se mi líbily asi trošku víc, ale i tato knížka se četla pěkně a byla to taková jednohubka. Vhodné čtení na prázdniny !

31.07.2018 4 z 5