zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Nestvůra z Essexu Nestvůra z Essexu Sarah Perry

Na Nestvůru z Essexu jsem byla hodně zvědavá. Mám ráda historii a tak jsem tento viktoriánský román četla s velkým očekáváním. Ani nevím jak, za dva dny jsem román přečetla. Byla to krásná přestávka od thrillerů a detektivek, příběh o mladé vdově Coře byl jemný a okouzlující. Byl to román o touze po lásce, o přírodě, bylo zde i trochu duchařiny i kapka feminizmu.
Vydejte se i vy, na krásné i temné pobřeží Essexu, kde se možná vynoří pověstná nestvůra. Bude to strašné i krásné zároveň !

29.07.2018 5 z 5

Ledoví piráti Ledoví piráti Dirk Husemann

Vždy ráda sáhnu po historickém románu a Ledoví piráti mě nezklamali. Příběh mě zaujal hned na začátku, byl čtivý, zavedl mě dokonce do dávné Alexandrie, či na sopku Etnu. V románu jsem se dověděla hodně zajímavého o vikinských dračích lodích, které brázdily Středozemní moře. Nechyběla láska, nenávist, podvod.
Ledoví piráti jsou opravdu kvalitní historický román !!

28.07.2018 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Jen těžko hledám slova pro tuto prostou knížku, opět je Prostá pravda úžasnou knihou od Jodi Picoultové - mé milované autorky. Je to nádherný i zajímavý příběh, docela se mi líbil prostý, obyčejný život Amišů, díky autorce jsem do něj nějak vklouzla a nechtělo se mi ho opouštět. A ten závěr ! Vždyť jsem to vůbec nečekala, nenapadlo mě, co jsem měla vědět, tak mě příběh pohltil, že jsem závěr četla dvakrát. Co dodat ? Byl to silný a krásný čtenářský zážitek !!

25.07.2018 5 z 5

Dům na jezeře Dům na jezeře Ella Carey

Dům na jezeře je příběh s dávným tajemstvím, příběh o starém zámku a také o jednom pohádkově krásném pařížském bytě, který patřil jisté kurtizáně. To vše spojuje krásný, jemný příběh Anny a jejího dědečka Maxe.
Je to kniha, která nemá moc stran, dobře a rychle se čte a určitě vás potěší.

22.07.2018 4 z 5

Příliš horké léto Příliš horké léto Mikaela Bley

Příliš horké léto je další případ s reportérkou zpráv Ellen Tammovou.
Tentokrát řeší nejen svůj tragický příběh, kdy přišla o své dvojče, ale i vraždu mladé těhotné ženy. Bylo to vcelku dobré čtení, jen mi tam chyběla špetka koření, nějaká jiskérka v textu, aby byl příběh čtivější a kniha nešla odložit.

20.07.2018 4 z 5

Kousky štěstí Kousky štěstí Anne Christine Østby

Kousky štěstí, to jsou kousky výborné čokolády, která se vyrábí na ostrově Fidži.
Je to příběh o přátelství, které přetrvalo do pozdního věku, o rodičovství, ztrátách, ale i o naději a chuti žít. Bylo to hezké čtení, nenáročné, oddechové, i když román nesplnil až tak úplně mé očekávání. Čekala jsem kousek štěstí navíc :-)

18.07.2018 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Detektivky s Kim Stoneovou mě baví. V tomto díle se Kim znovu setkává se svou protivnicí doktorkou Alex. Podle mě dostalo toto spojenectví s Alex v knize hodně prostoru a samotné vyšetřování vražd bylo trochu v úzadí. Jednoznačně se mi líbí víc díly bez Alex. Jinak to bylo bezva čtení !

16.07.2018 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Opět výborný thriller od Shari Lapeny. Autorka po úspěchu knihy Manželé odvedle, napsala znovu velmi čtivý thriller, kde není ani moc postav, ani moc stran, ale děj má od prvních strach švih a spád a skvěle se čte. Závěr mi přišel až ne tak překvapivý, ale i kapku otevřený, docela si dovedu přestavit pokračování příběhu.
No určitě jsem moc zvědavá na další knihu této autorky.

14.07.2018 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Dokonalé !! Jen tak to umí Jojo Moyesová ! Zakázané ovoce se mi moc líbilo.
Dokonalý propletenec různých postav, krásné přímořské prostředí, zajímavý děj, který byl místy lehce humorný. Ano, ve druhé části knihy potkáváme zcela nové postavy, chvíli mi trvalo než jsem pochopila, no vše do sebe krásně zapadlo.
Zakázané ovoce je ideální román na léto !!

12.07.2018 5 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Dokonalá mě bavila, líbil se mi i způsob vyprávění, kdy se střídají vypravěči. Knihu bych označila spíše jako psychologický román, chování a myšlení Zoe je výborně propracované. Kniha je vlastně fascinující cestou do mysli mladé dívky.
Krásná obálka a konec plný naděje byl pro mě bonusem navíc.

08.07.2018 4 z 5

Sezdány válkou Sezdány válkou Soraya M. Lane

Kniha se mi líbila. Nejde sice o napínavé drama z války, ale i tak je to příběh, který se mi krásně četl a docela mě pohltil. Příběh je zaměřen na osudy tří hlavních hrdinek - válečných sestřiček Ellie, Scarlet a Lucy. Všechny tři jsou kladné, sympatické postavy a já jim držela v jejich boji s válkou a láskou palce !
Jedná se o lehčí, oddechový román s prvky romantiky, který byl moc pěkný !

06.07.2018 4 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Když se večer vynoří stíny nad zálivem, vyplouvají pak na povrch stará tajemství a křivdy, je čas na hledání pravdy...
Pro mě je to již třetí vynikající kniha od Lucy Clarke. Příběh se odehrává v atraktivním prostředí mořského zálivu, je zajímavý, napínavý, také nevšední i smutný. Knihy Lucy Clarke lze jen doporučit !!

03.07.2018 5 z 5

Žij, dokud to jde Žij, dokud to jde Camille Pagán

Ne krásný, ale překrásný román !! Pro mě to je knižní překvapení, vůbec jsem nečekala, že držím v rukou takový poklad. Tentokrát jsem četla pomalu, každou stránku jsem si užila a pak přišel konec... a já musela pro kapesník.
Je to příběh, který James vypráví své dceři prostřednictvím knihy, kterou píše, příběh nejen o lásce, přátelství, ale i o odpuštění a smrti.
Žij, dokud to jde - kniha, která zůstane ve vašich myšlenkách !

30.06.2018 5 z 5

Vytoužené dítě Vytoužené dítě Catherine Chidgey

Kniha o válce, tentokrát očima Němců, které dokázal Adolf Hitler přetvořit k obrazu svému. Je to pěkný příběh, nelituji přečtení, zejména poslední třetina knihy se mi líbila nejvíce. Příběh je vyprávěn kapku zvláštním způsobem, občas se v příběhu vyskytuje třetí vypravěč. To mi trochu vadilo, ale zvykla jsem si.
Válka je vždy hrozná, pro obě strany !!

28.06.2018 4 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Jak by se mi mohla nelíbit Přítelkyně, když mám stejně pohledného syna jako Laura ? Paráda. Knihu jsem přečetla velmi rychle a četla jsem ji s napětím a zvědavostí. Cherry mi opravdu nebyla sympatická a já jako máma fandila spíš Lauře, která mi byla určitým způsobem blízká.
Je to určitě dobrý psychothriller, přečtěte si !

24.06.2018 5 z 5

Ohnivý pták Ohnivý pták Susanna Kearsley

Na Ohnivého ptáka jsem se docela těšila, ale příběh zcela nenaplnil mé očekávání. Dlouho mi trvalo než jsem se do knížky začetla a až historická část příběhu mě dostala do děje a začala jsem se i na čtení těšit. Linka ze současnosti mě tentokrát moc nebavila, spíše mě rušila ze čtení příběhu z historie.
I tak za hezký příběh mladičké dívky Anny dávám knize čtyři hvězdičky :-)

23.06.2018 4 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Také mě tato neobyčejná kniha nadchla. Je to kniha mnoha přívlastků - mimořádná, dojemná, silná, bavila mě prostě každičká stránka. A na konci jsem byla překvapená, že je konec, chtěla jsem číst dál...
Celeste Ng bravurně zpracovala téma mateřství, skvěle vykreslila charaktery všech postav. Každá máma ví, jak je láska k dítěti silná a jedinečná, a když sama pomyslím na své dospělé děti, často mi puká srdce, stejně tak jako paní Richardsonové, když ztratila Izzy. Mateřství je krásné i bolestné !

20.06.2018 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Manželka mezi námi je thriller, který se dobře četl, bavil mě, ale také se musím přiznat, že mě po první třetině knihy docela zmátl, či popletl. Musela jsem nad obsahem kapku přemýšlet a až po dočtení jsem pochopila. Alespoň doufám.
Thriller o manželství, o lžích, o zapomenutých pravdách. Thriller, kdy musíte nažhavit mozkové buňky, abyste pochopili :-)

18.06.2018 4 z 5

S cejchem ďábla S cejchem ďábla Oldřiška Ciprová

Historická jednohubka, která se krásně četla a já si u ní odpočinula od spousty thrillerů a krimi... Jestli pojedu na Karlštejn, tak si určitě vzpomenu na Kateřinu Bechyňovou, která zde při svém pobytu vládla více než krutě.

16.06.2018 4 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Nepříliš obsáhlý, jednoduchý a zároveň tak hluboký příběh o síle přátelství, o lásce k horám, o hledání svého místa ve světě.
Je to moc krásné, jemné, poutavé čtení, které mi zůstane ještě dlouho v srdci !!

15.06.2018 5 z 5