zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Zajímavý thriller, kde jsem necítila sice žádné velké napětí, ale příběh byl i tak hodně poutavý. Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se rozečetla, ale pak příběh plynul a já sledovala osud Kitty a její nevlastní sestry Alison s velkou zvědavostí. Pokrevní sestra je kniha, která uspokojí i náročnějšího čtenáře.

13.06.2018 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Cop je spletenec tří pramenů vlasů, ze kterých autorka spletla příběh životů tří žen.
Smita, Giulia a Sarah jsou sice příslušnice jedné generace, ale každá žije zcela jiný život v úplně odlišném prostření.
Knížka je sice tenoučká, ale silná svým obsahem i poselstvím. Sama jsem nečekala, že se nakonec osudy těchto žen tak originálním způsobem propojí !

11.06.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Jedinečný thriller, který mně zamotal hlavu a donutil přemýšlet... Nejen o Cass, ale i o své rodině, o svých přátelích. Zklamání a přetvářka nás provází životem, stejně jako radost a láska.
Na tuto knihu jsem se dlouho těšila a nezklamala mě. Je to příběh, který se těžko odkládá a kde napětí stoupá každou přečtenou stránkou. Radost číst !
Milá paní B.A. Paris, pište prosím rychleji, čtenáři čekají :-)

10.06.2018 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Perfektní thrillerová honička ! Zrovna tento díl s Davidem Rakerem se mi hodně líbil ! Slupla jsem ho jako malinu. Hon na mrtvého mě chytil hned od první kapitoly a nepustil do nejnapínavějšího konce. Je to napínavé a svižné čtení !
Série s Davidem Rakerem je velmi vydařená a já se již těším na další díl - Údolí mrtvých.

08.06.2018 5 z 5

Slepí Slepí Alex F. Brady

Chvílemi docela drsný a temný psychothriller, který se odehrává na psychiatrické klinice, kde pracuje také hlavní hrdinka, psycholožka Sam. Ona sama bojuje se svými démony a zoufale se snaží udržet nad vodou.
Čtení knihy mě docela bavilo, celou dobu jsem ale očekávala, že přijde v ději k nějakému zvratu, či překvapení, ale nedočkala jsem se. Bylo to pořád jenom o problémech Sam a až k závěru knihy, kdy jsem mimořádně tipla konec, jsem cítila trochu oživení. Konec mi přišel tak akorát :-)

07.06.2018 4 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Jodi Picoult si vybírá ke zpracování náročná témata. I tentokrát si s tím skvěle poradila. Jodi prostě umí !
Příběh mě jako obvykle hodně zaujal. Četla jsem s velkou chutí příběh o Trixie, o jejím traumatickém zážitku ze znásilnění, o síle rodičovství, o obyčejných i nevšedních lidských starostech a trápeních. Příběh měl v sobě i kousek aljašského dobrodružství a krapet detektivní zápletky. Klobouk dolů, Jodi !!

04.06.2018 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Moje první kniha od Sebastiana Fitzeka u mne vyvolala nadšení a obdiv.
Balíček je vynikající psychothriller, který se odehrává v neskutečném tempu. Je to příběh, který nebudete chtít odložit, příběh, u kterého se dostaví vzrušení z četby a čtenář opravdu neví, co si má vlastně myslet, jak to vlastně je... Prostě paráda !
Malé poděkování patří uživatelce Rodaw, která mě na Balíček nalákala. Já jsem balíček rozbalila a nelituji. Díky !

02.06.2018 5 z 5

Alyin dům Alyin dům Leila Meacham

Leila Meachamová napsala pár skvělých a rozsáhlých románů, ale také Alyin dům, který napsala na začátku své kariéry je vydařenou romancí.
Já jsem si ji přečetla s velkou chutí a bylo to fajn.

31.05.2018 4 z 5

Písařka ze Sieny Písařka ze Sieny Melodie Rose Winawer

Kouzlo a krása literatury spočívá také v tom, že čtenář může u knihy snít, přemýšlet, smát se, bát se, ale i cestovat časem.
Dar cestování časem dostala i hrdinka této knihy Beatrice, která se stala písařkou ze Sieny a zamilovala si středověký život, kde našla i svoji lásku.
Tento rozsáhlý a krásně zpracovaný příběh mě okouzlil a umožnil mi poznat život ve středověké Sieně.

29.05.2018 5 z 5

Služebná z hostince Služebná z hostince Dilly Court

Od Dilly Court jsem již četla Matčino tajemství a kniha se mi moc moc líbila. Mám velmi ráda příběhy zasazené do historie a také Služebná z hostince čtenáře přenese do Londýna roku 1854.
Ve svém žánru je to velmi dobrá kniha. Nečekejte žádnou přeslazenou romantiku, příběh má i dobrodružný charakter a je čtivý.
Určitě si ráda přečtu další román od Dilly Court !

26.05.2018 4 z 5

Madona z hor Madona z hor Elise Valmorbida

Na Madonu z hor jsem se hodně těšila a ona mi opravdu přinesla krásný čtenářský zážitek ! Je to velmi věrohodně napsaný příběh o drsném životě v italských horách v době války, o síle mateřské lásky, o hladovění, obětavosti a hlavně o obyčejnosti lidského bytí. Vztah matky a dcery, tedy Marie a Amelie, byl krásným a dojemným obrazem vztahu obou žen.
Doporučuji, bude se vám líbit !

24.05.2018 5 z 5

Chlapec s kamínky Chlapec s kamínky Sophie Loubière

Nikdo jiný neviděl chlapce, který si hrál s kamínky, jen stará paní Elza Préauová.
A nikdo jí nevěřil.
Tak to byla jedna z mých srdcovek, byl to jedinečný a originální příběh, který mě zasáhl a já o něm musím doma vyprávět a hlavně přemýšlet. Ze začátku se mi kniha zdála taková netypická, zvláštní, ale pak se děj rozvinul a já nemohla přestat číst.
Vždyť i my máme v rodině takovou babičku - je skoro jako Elsa. Slyší divné zvuky a vidí to, co my nevidíme. O to víc a možná i proto, tuto knihu miluji.

22.05.2018 5 z 5

Nepouštěj se mé ruky Nepouštěj se mé ruky Michel Bussi

Přečetla jsem všechny knihy autora vydané u nás, ale tato byla asi nejslabší.
Příběh odehrávající se na ostrově Réunion probudil sice duchy minulosti, byl docela čtivý, ale nedokázal mě až tak pohltit, jak to mám ráda. Nadchnout...
Po dočtení se nedostavily žádné emoce, pocity, byla to kniha, která nezůstane v mé mysli dlouho... Snad další kniha autora potěší víc.

20.05.2018 4 z 5

Švédské holínky Švédské holínky Henning Mankell

Samotné stáří je poklidné, pomalé, plné vzpomínek...
Ve stejném duchu se nesla tato kniha. Překrásná kniha.
Četla jsem ji s velkou pokorou a radostí. Autor knihy je skutečný mistr pera.
Přeji Fredrikovi všechno dobré a ať se mu v těch nových holínkách dobře chodí :-)

18.05.2018 5 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Hluboká a citlivá sonda do života jedné rodiny.
Již dlouho jsem nečetla něco tak opravdového a silného. Musím se přiznat, že po dočtení na mě padl smutek a splín, vždyť i já jsem možná není až tak dobrá matka, jak jsem si dosud myslela... Možná jsem něco neřekla, někde chybovala, ale stejně jako Marilyn své děti miluji. Ach jo. Kniha trochu rozervala moje nitro !
Po dlouhé době jsem četla odeonku, a je to sázka na kvalitu !

14.05.2018 5 z 5

Hotýlek v údolí Loiry Hotýlek v údolí Loiry Helen Pollard

Docela milé a příjemné čtení pro chvíle pohody. Najdete v něm milostnou zradu, nové přátelství, začátek nového vztahu, francouzskou galantnost a to vše je okořeněno jemným humorem.
Příběh, který se odehrává na prosluněném francouzském venkově je ideálním čtení pro letní večery !

12.05.2018 4 z 5

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

U výběru této knihy jsem váhala, první díl mě nezaujal až tak, jak jsem očekávala.
Tento díl se nesl v duchu toho předchozího, byl hlavně o Jamesovi/Carlosovi a jeho hledání sama sebe, o jeho lásce k dětem i ke své švagrové Natalyi.
Bylo to hezké čtení, takové jemné, procítěné, místy i protkané něhou...

11.05.2018 4 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Tak toto byla tlustice - 650 stran krimi z pera známé švédské autorky Camilly Läckberg. V rozsáhlém příběhu ze současnosti, kde se objevují mimo jiné i migranti a problémy dnešního západního světa se mi moc líbila historická linka příběhu ze 17. století.
Je to výborně propracovaný příběh, kde se rychle střídají okamžiky děsivé hrůzy a domácího klidu a pohody !

08.05.2018 5 z 5

Útěk Útěk C. L. Taylor

Útěk je psychothriller s neskutečným tempem vyprávění už od první stránky.
Já se chytila hned a nejraději bych utekla od všech povinností a jen četla a četla...
Utečte i vy od všedních dnů a přečtěte si Útěk - je to jednoznačně senzační čtení !!

05.05.2018 5 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Bílá tma je parádní česká detektivka. Tentokrát jsem cítila při čtení radost, každou stránku jsem si užívala. Po delší době jsem totiž četla příběh z českého prostředí a tak jsem se cítila jako doma :-) Výborně napsané, bavila jsem se a těšila na každou další chvilku s knihou. Příjemný závěr příběhu vyloudil na mé tváři úsměv, takže chci pozdravit autorku paní Hamerovou a pište prosím dál !

03.05.2018 5 z 5