zuzana2599 Online zuzana2599 komentáře u knih

Papíroví duchové Papíroví duchové Julia Heaberlin

Konečně dočteno. Budu upřímná, mně se tento bestseller nelíbil. Dokonce jsem měla chuť knihu nedočíst. Snad až v poslední třetině knihy mě děj zaujal a dokonce jsem pocítila trošku napětí. Jinak mě čtení nebavilo, nedokázala jsem se vžít do děje a nepropadla kouzlu příběhu...
Snad se aspoň vám, ostatním čtenářům, budou Papíroví duchové líbit.

01.05.2018 3 z 5

Casanova a jeho utajená žena Casanova a jeho utajená žena Barbara Lynn-Davis

Pěkné to bylo! Příběh z historie, odehrávající se v Benátkách a v klášteře na ostrově Murano, v němž hlavní roli hraje známý svůdce a milovník žen Giacomo Casanova a čtrnáctiletá dívka Kateřina z bohaté benátské rodiny.
Oddechové, nenáročné čtení oživující minulost, poučné a s krásnou obálkou.
P.S. Ten příběh lásky se prý opravdu stal. Posaďte se do gondoly a vydejte se do Benátek roku 1753 ...

29.04.2018 4 z 5

Cizí ložnice Cizí ložnice Katarína Gillerová

Kniha pro chvíle pohody a odpočinku, nenáročné a přitom zajímavé čtení.
Mám tuto slovenskou autorku ráda, přečetla jsem od ní hodně knížek.
Cizí ložnice mají moc hezkou obálku, od příběhu jsem čekala trošičku víc, ale i tak jsem si hezky početla. Příjemné čtení !

27.04.2018 4 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Snad se mi líbily Ledové sestry o trošku víc, ale i tak to bylo bezva čtení.
Dítě ohně jsem přečetla za dva večery a příběh mě docela dostal... Stejně jako Rachel i já jsem již byla mírně zmatená a vyděšená. Že by to byl počátek mé psychózy ?
Autor zasadil děj do nádherného cornwallského prostředí, což pro mě byl bonus navíc.

25.04.2018 5 z 5

Matčino tajemství Matčino tajemství Dilly Court

Parádní čtení ! Pro mě je to lahodné knižní překvapení !
Přeneste se i vy do Anglie na konci 19. století a ponořte se do osudu Cassy, která po strastiplném dětství konečně nalézá svou maminku.
Je to příběh, ze kterého dýchá romantika i kouzlo starých časů.
Je to příběh přesně podle mého gusta, který mě pohladil po duši a chytil za srdce.

23.04.2018 5 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Anna Ekberg

Dánské milostné drama s moc hezkou obálkou. Na tuto knihu jsem se těšila a byla jsem dost zvědavá...Christian a Leonora jsou dvacet let manželé, je jim padesát, přijde nevěra, to je hodně dobrý námět na kvalitní thriller...
První polovina knihy je hodně o pocitech, vzpomínkách, děj je dost hutný, horší jsem se dostávala do děje. Možná by prospělo pár stránek ubrat. V druhé části příběhu děj dostává spád, zvědavost nutí číst dál a víc.
Doporučuji zejména pro náročnější čtenáře, já jsem spokojená, ale teď chci číst něco lehčího !!

21.04.2018 4 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Na pár večerů se na můj noční stolek uhnízdil Noční pták. Kdyby byl skutečný, byla bych neskutečně vyděšená, ale že to byl knižní pták - papírový, tak to se mi moc zamlouvalo :-) Ano, Frost je velký sympaťák a hlavně mě dostal ten jeho povedený kocour. Byla to kvalitní detektivka, dobře napsaná a já se určitě zase ráda setkám s Frostem při řešení dalšího případu. Těším se i na kocoura !!

19.04.2018 4 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Příběh o Magdalénách jsem četla s velkých zaujetím, opravdu jen nerada jsem knihu odkládala. Je to silný, bolestivý a sugestivní příběh, který na mě o to víc zapůsobil, že vychází ze skutečnosti. Téma knihy je neotřelé, již dlouho jsem podobnou knihu nečetla. Přečtěte si, není to jen zábava, ale příběh vede k poučení i k zamyšlení !!

16.04.2018 4 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Krásně propracovaný příběh, který se mi moc líbil.
Staré tajemství vyplouvá na povrch, nejprve způsobí šok a chaos, ale později přijde vysvětlení, pravda i usmíření...
Hned si Diane Chamberlein zařadím mezi oblíbené autorky !

14.04.2018 5 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Kdo si zamiloval malebnou vesničku Three Pines a její obyvatele, určitě si vychutná a užije i tento další díl s komisařem Gamachem. Pro mě to byly krásné chvíle strávené se svými přáteli a bylo mi docela smutno, když se příběh uzavíral...
Moc povedená série, skvělé čtení !!

12.04.2018 5 z 5

Za jasné noci Za jasné noci Elizabeth Haran

Oddechový příběh v poklidném tempu byl pro mě relaxem a odpočinkem od spousty thrillerů a detektivek. Bylo to moc příjemné a milé čtení, okořeněné humorem postavou čínského kuchaře, který pracoval na farmě.
Elizabeth Haran nás ve svých románem přenese do prostředí vzdálené Austrálie a to mám moc ráda!! Dobré čtení !!

10.04.2018 4 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

Román Ztracený dopis je poutavým příběhem, který se lehce a rychle četl a přestože se mi líbil, váhám, zda čtyři hvězdičky stačí... V poslední době jsem četla hodně velmi silných knih z období nacismu, které mě hodně zasáhly a pak tento příběh trošku pokulhává... Ale přesto, krásná obálka a já si pod těmi vysokými hory představuji městečko Grotsburg a Kristoffa jak kráčí s dopisem na poštu ...a srdcem posílám o hvězdičku víc !

08.04.2018 5 z 5

Kamkoli půjdeš Kamkoli půjdeš Camilla Way

Kamkoli půjdeš, tvá minulost půjde s tebou.
Napínavý a skvěle napsaný příběh o dvou bývalých přítelkyních, které sdílí společné tajemství z doby mládí. Senzační thriller !!
V záplavě thrillerů, které nyní vychází, je tato kniha trošku opomíjena. Ale já se vážně nemohla od čtení odtrhnout, přečtěte si, bude se vám moc líbit, stejně jako mně...

06.04.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Tak mě napadá staré známé: Není všechno zlato co se třpytí, že milá Amber ?
Také já se připojím k ostatním čtenářům a pochválím tento vydařený debut, který má skutečně mnoho skvělých přívlastků. Mně se líbily obě části vyprávění, král se stal nakonec žebrákem... :-) a spravedlnosti bylo učiněno zadost.
Bezva čtení, pobavila jsem se královsky !!!

03.04.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Do posledního dechu jsem četla doslova jedním dechem !! Za dva dny jsem měla knihu přečtenou. Opět výborná detektivka s rychlým tempem a velkou čtivostí z pera oblíbeného autora Roberta Bryndzu. Tento díl přinesl i nemalé poučení, pozor na "lásku" ze sociálních sítí :-) Určitě si zase ráda přečtu další případ Eriky Fosterové !

29.03.2018 5 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Výborně propracovaný psychothriller, u jehož čtení jsem sice necítila strach a ani mi nenaskakovala husí kůže, ale i tak mě neskutečně pohltil a bavil.
Je to moderně napsaný příběh plný manipulací, lží a tajemství. Emily je okouzlující, ale nebezpečná... Její kamarádka Stephanie mi byla víc sympatická, ale je to vlastně stejná potvora... Autorka bravurně vylíčila charaktery postav.
Tak mi napadá závěrem staré známé: Důvěřuj, ale prověřuj !!

26.03.2018 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Silný a procítěný příběh z nedávné historie na kterou nesmíme zapomenout. Stejně nechci zapomenout na hrdiny této knihy - Elsi, Willema a Matildu a přeji si, aby ve mně jejich příběh ještě dlouho dozníval.
Co napsat víc... Jen těžko hledám slova, přečtěte si, nebudete litovat...

22.03.2018 5 z 5

Neplakej Neplakej Mary Kubica

Neplakej je dobrý thriller, ale Andílek od této autorky se mi líbil víc. Ze začátku mi chvíli trvalo než jsem se začetla, pak se tempo začalo zvyšovat a čtení jsem si pak víc užívala .... No styl psaní mi přišel trochu těžkopádný a náročnější, také jsem postrádala v textu více přímé řeči, která děj oživuje a posouvá dál. Střídání vypravěčů se mi zamlouvalo, stejně tak celkový motiv či rozuzlení.
Občas se stane, že staré viny a křivdy vyplují na povrch, aby vykonaly svoji spravedlnost !!

18.03.2018 4 z 5

Kouzlo všednosti Kouzlo všednosti Táňa Keleová-Vasilková

Další ze střípků příběhů známé slovenské autorky, která nahlíží ve svých knihách do všedního života obyčejných lidí. Dobrá odpočinková četba na dva příjemné večery.

16.03.2018 3 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Sabine Thiesler

Nemohla jsem se od čtení odtrhnout, dle mého názoru jde o proklatě dobře promyšlený příběh. Prokletá krev je případ zvlášť děsivé a temné rodinné tragédie. Do poslední stránky jsem četla s velkou chutí a zvědavostí, místy mě přepadl pocit strachu a děsu, ale je to hlavně kniha, která mi zůstala v mysli a o níž mám ještě dlouho co přemýšlet...Cesty lidské jsou skutečně nevyzpytatelné.

13.03.2018 5 z 5