zuzana2599 Online zuzana2599 komentáře u knih

Zpověď divošky Zpověď divošky Jackie Collins

Tak to byla taková pohodová, odpočinková četba. Vzpomínka na mládí, kdy jsem knihy Jackie Collins četla s velkou chutí a nadšením. I tento příběh mladé a nezkrotné Lucky se četl hezky, nic moc jsem nečekala, ale bylo to fajn, příběh mě vrátil zpátky v čase a já se chvíli cítila být stejnou divoškou jako Lucky :-)

12.03.2018 4 z 5

Clařino tajemství Clařino tajemství Françoise Bourdin

Moc hezký rodinný příběh o soudržnosti rodiny a o poválečné tragédii, jejíž tajemství vyplave na povrch po mnoha letech mlčení.
Krásný příběh s krásnou obálkou, který se neméně krásně četl :-)

09.03.2018 5 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Děj byl opravdu rychlý, střídaly se krátké kapitoly, kdy u každé z nich se měnil vypravěč. To dělá knihu velmi čtivou, rychlé tempo a napětí, které je přítomné na každičké stránce. Byla jsem opravdu zmatena, kdo mluví pravdu, Joanna nebo Erik ?
Ten samotný konec příběhu mě až tak moc neuspokojil, přišel mi trochu hůře uvěřitelný či překombinovaný, ale jinak se mi čtení líbilo, užila jsem si napětí dle libosti :-)

04.03.2018 4 z 5

Rockové tango Rockové tango Monika Wurm

Tentokrát jsem docela váhala s výběrem této knihy. Nelituji !! Již jsem znala knihy paní Moniky a ona opravdu píše krásně, s lehkostí, má talent. Kdybych byla mladá dívka, pak bych byla z této knihy nadšená. Určitě. Rockové tango je výborná kniha ve svém žánru, jedna z nejlepších. Jen já si ji už nedokázala až tak vychutnat, prožít, i když se mi líbila... Závěr knihy mě doslova pohltil, to žádný čtenář nečeká, moc krásně napsáno! Děkuji, Moniko a těším se na další knihu !

02.03.2018 4 z 5

Skleněná past Skleněná past Éric Fouassier

Čtení této historické detektivky bylo u mě jako na houpačce. Chvílemi se mi líbilo, pak můj zájem upadal, ale jistěže jsem příběh dočetla do konce. Při zdlouhavém popisu luštění záhady či tajného kódu mě čtení přestávalo bavit, no oceňuji sympatickou hlavní hrdinku a prostředí renesanční Francie.

27.02.2018 3 z 5

Sestry z Versailles Sestry z Versailles Sally Christie

Šťavnatý a ohnivý román ze zámku Versailles. Svůj život u dvora zde líčí pět sester z rodu Neslé, příběh je proložen dopisy, které si sestry vyměňují. Historické romány čtu opravdu moc ráda a tento se mi obzvlášť líbil. Je krásně čtivý, nepřeslazený a přitom jemně pikantní a já po dočtení věřím, že tak nějak to skutečně bylo se sestrami Neslé na dvoře krále Ludvíka XV :-)

26.02.2018 5 z 5

Tvář mojí dcery Tvář mojí dcery Kathryn Croft

Nebudu šetřit hvězdičkami a za tento povedený thriller dávám autorce plný počet.
Čtení mě pohltilo hned od začátku, vtáhlo do děje, probudilo moji zvědavost i emoce a pak ten konec... neuvěřitelný, ale ne nemožný.
Thriller je drsný, ostrý jako žiletka, má depresivní atmosféru, ale to jsem přece čekala. Od toho je thriller thrillerem !!

23.02.2018 5 z 5

Z písku a popela Z písku a popela Amy Harmon

Z písku a popela se taví sklo. Je jemné, krásné a křehké. Z písku a popela je i název této překrásné knihy. Kniha je stejně úchvatná a čistá jako sklo a její příběh je mimořádně silný, dojemný, nadčasový... Má mnoho přívlastků, no přináší hlavně poselství. Znovu připomínat lidem historii, aby svět už nikdy neopakoval svoje chyby. Úžasný příběh lásky zavede čtenáře do Říma a Florencie v době 2. světové války, kde se potkávají dva světy, židovka Eva a kněz Angelo...

21.02.2018 5 z 5

Hotel Sacher Hotel Sacher Rodica Doehnert

Pro mě byl Hotel Sacher skutečně sladkým potěšením... Byla jsem na tuto knížku hodně zvědavá a myslím, že jsem dostala to, co jsem očekávala.
Jedná se o oddechovou, nenáročnou četbu, která ukrývá moc pěkný příběh, plný životních pravd a omylů, plný jemných emocí.
Krásná obálka je bonusem pro oči :-)

17.02.2018 5 z 5

Když jsem tě ztratila Když jsem tě ztratila Kelly Rimmer

Tato kniha je komorním příběhem dvou lidí - Molly a Lea. Je napsána velice jemně, něžně a citlivě. Celý příběh vlastně stojí na komunikaci obou hrdinů, kteří se pokoušejí znovu nalézt cestu k jeden k druhému, najít svou ztrácející se lásku...

14.02.2018 4 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Moje první kniha od tohoto francouzského autora.
Thriller lehký jako vánek v Central Parku s příměsí nasládlého koření, kde se nakonec naplní nečekaný pohár bolesti a smutku a samotný závěr dá pak příslib naději. Příjemné čtení !

11.02.2018 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Medvědín je město, ve kterém autor rozehraje životy několika rodin. Rozehraje se nejenom finálový hokejový zápas, ale i hra charakterů, citů jednotlivých postav či jejich rodin. Je to silný příběh o rodičovství, jehož láska je tak velká, že je až slepá...
Jste mistr pera, pane Backmane, nevím, zda se i Medvědín zapíše do mé mysli, ale Ove a Britt-Marie už tam dávno jsou !!

08.02.2018 5 z 5

Ztracená vládkyně Ztracená vládkyně Steve Robinson

Tato kniha mě nejprve okouzlila krásnou obálkou a posléze svým obsahem, který byl velmi čtivý a zajímavý. Příběh z historie - osud Alice, který zde autor rozplétá jsem četla doslova jedním dechem. Napětí je zde přítomno až do poslední stránky a já se již teď těším na další příběh milovníka čokoládiček Jeffersona Tayteho.

05.02.2018 4 z 5

Smrt má vůni inkoustu Smrt má vůni inkoustu Vilém Křížek

Historická detektivka, která nám představí zajímavého a netypického vyšetřovatele a zavede čtenáře do Prahy na začátku 20. století. Bylo to prima čtení s dobovou atmosférou, prosycené různými vůněmi, na které je náš Eliáš Sattler takový odborník. Ráda si přečtu i další díl této vydařené série.

03.02.2018 4 z 5

Pohřešovaná manželka Pohřešovaná manželka Sheila O'Flanagan

Pohřešovaná manželka je skvěle napsaný příběh s kapkou romantiky a jemného napětí. Čtení mě opravdu bavilo, byla jsem zvědavá jak bude děj napředovat, držela jsem palce Imogen a zlobila se na Vinceho.
Je to jemný thriller pro ženy, který se krásně čte a neprobudí váš strach :-)

01.02.2018 4 z 5

Dvorní dáma Dvorní dáma Anne-Marie Vedsø Olesen

Děj nás zavede do komnat francouzské královny Kateřiny Medicejské, do roku 1567, kdy královna bojovala s hugenoty, kterým velel princ de Condé a admirál Coligny. Myslím, že se dánské autorce podařilo napsat výborný historický román. Skvěle vykreslila dobu, historické postavy i dvorní dámu Madeleine, která podléhá vášni, ale nechce přitom porušit své povinnosti ke královně a tak později ztrácí lásku i iluze.

29.01.2018 5 z 5

Já hlupák Já hlupák Magda Váňová

I tentokrát jsem od paní Váňové dostala příběh, který se mi líbil a na každý kontakt s knížkou jsem se těšila. Osud Vincenta a Evy je tak podobný mnoha jiným...
Co se stane s láskou, když život spoutá všednost obyčejných dní ? Pak přijde mnohdy jiskérka v podobě mládí a uhasí vztah, jenž se zdál být stálý ...
Vincente, jsi to ale totální hlupák, ztratil jsi víc, než jsi čekal :-)

28.01.2018 4 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Moc ráda jsem zavítala na hrad Sitno a ocitla se v roce 1599, kdy na hrad a okolí útočili Turci a notář Barbarič zde vyšetřoval zmizení panny Veronky.
Byla to parádní výprava, děkuji pane Červenáku !!

26.01.2018 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Detektivka, která má šmrnc !! Je to velmi čtivý a svižný příběh se svéráznou Kim Stoneovou, celá série této britské krimi je lehce návyková ...Krimi ostré jako žiletka, po jehož dočtení se budete těšit na další :-)

24.01.2018 5 z 5

Izabela a její lásky Izabela a její lásky Eva Ava Šranková

Překrásný historický román, který jsem přečetla doslova jedním dechem ! Román, který jsem si toužila přečíst a který mě nezklamal. Příběh o životě krásky Izabely je plný vášně, lásky, zrady i nenávisti. Je plný rytířství, oddanosti, statečnosti, skvěle mapuje život ve středověku a historické události té doby. Věřím, že se bude líbit i českým čtenářům a bude stejným bestsellerem jako na Slovensku !

21.01.2018 5 z 5