zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Podobné knihy zrovna nevyhledávám, ale Trhlina mě dostala. Nejdříve se nic moc nedělo, záznamy vyprávění, nahrávky, to mě hnala do čtení hlavně zvědavost. Poslední třetinu knihy zvědavost vystřídal strach a já jej opravdu cítila. Byl kolem mě a prostupoval ke mně z lesa prostřednictvím stránek. Teď mám Tribeče plnou hlavu a sama nevím, čemu vlastně věřím. Ale je to asi jedno, protože správná odpověď zřejmě neexistuje. Kdo má rád při čtení napětí, tajemství a strach, ať si přečte Trhlinu !

19.01.2018 4 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Brilantní, dokonalé !! Další kniha mé oblíbené autorky, kterou jsem si parádně užívala :-) Na grilovačce u Tiffany a Vida byla tak opojná a rozverná nálada, že to jiskření a veselost se přenášela i do mých vlastních emocí. Samozřejmě, jen do té doby než .... se něco stalo.
Liane píše bravurně. S chlápkem jako Vid bych si určitě ráda zašla na večeři či na skleničku... Viďte, že i vy ?

16.01.2018 5 z 5

Kněžna Ludmila: Vznešená, milovaná, zrazená Kněžna Ludmila: Vznešená, milovaná, zrazená Hana Parkánová-Whitton

S radostí si připomínám osudy postav z české historie, které Hana Whitton tak poutavě zpracovává do románové podoby. Začíst se do osudu vznešené české kněžny Libuše, jejího muže Bořivoje a setkat se na Velehradě s Metodějem bylo velmi příjemné a obohacující. Epilog na závěr upřesnil historická data.

13.01.2018 4 z 5

Skryté okno Skryté okno Rachel Abbott

Britská autorka i tentokrát napsala čtivý psychothriller plný napětí a utajované pravdy, ve kterém nechybí šéfinspektor kriminálky Tom Douglas a inspektorka Becky. Je to svižný a strhující příběh s dobře propracovanou zápletkou !

11.01.2018 5 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Nejvíc na knize oceňuji to, jak autor citlivě, vnímavě a s jemností popsal Rusellovy prožitky, city, emoce, jeho vnitřní svět. V tom je Nicolas Sparks velmi silný a dokazuje, že i muž je bytostí milující a laskavou, ale také zranitelnou a trpící.
Na závěr to bylo hodně dojemné čtení, no život občas bývá hodně krutý.

07.01.2018 4 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Táňa Keleová-Vasilková

Přítelkyně jsou typickým příběhem této slovenské autorky. Je to víceméně sonda do života tří žen, které řeší vztahové problémy. Knížka je to útloučká, má široké řádkování a i já mám pocit, že je to kapku uspěchané a že jsem určitě četla mnohem lepší autorčiny knížky...

04.01.2018 3 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Je pro mě dosti těžké hodnotit tuto knihu. Je první od Doerra, kterou jsem četla a samotný příběh se mi moc líbil. Byl tak krásný, skutečný a snový. Bylo to hezké, dovědět se tolik o sněhu, sněhových vločkách, broucích... Ale pro mě toho už bylo nějak moc. Při čtení mě to svádělo k nepoctivosti, hop, přeskočím odstavec a hupnu raději hned do příběhu (ten byl parádní). Takže tak to cítím já... ale i přes ten zdlouhavý popis dávám knize čtyři hvězdičky !!

03.01.2018 4 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Právě jsem dočetla tuto pro mě očekávanou a krásnou knihu a jsem plná dojmů a emocí, které ve mě pomalu doznívají.
Jako lístek ve větru přesunula autorka děj příběhu do Norska a já četla jedním dechem tento úžasný příběh skutečných historických postav propletených s imaginárními hrdiny.
Kloubou dolů, Lucinda Riley píše nádherně !!!

01.01.2018 5 z 5

Zmizelé z Cooley Ridge Zmizelé z Cooley Ridge Megan Miranda

Poutavý psychologický příběh o dávném tajemství, které znovu po deseti letech ožívá a způsobí další smrt... Příběh o síle rodiny a přátelství, o staré lásce, která vlastně nikdy neskončila a nyní nabírá na síle... Autorka vypráví tento temný příběh velmi odvážným způsobem, děj je psaný od konce, snad jen chvíli jsem byla zmatená, ale pak to bylo bezva čtení, které mě bavilo a udrželo v napětí. Určitě můžu knihu doporučit !!

30.12.2017 4 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

O vánočních svátcích mi dělala společnost současná česká literatura.
Po pochvalných recenzích jsem si i já přečetla Doupě, které určitě není o radostech života. I tak mě tato kniha dokázala oslovit a bavila mě každá jedna stránka. I přesto osamění a smutek hlavních hrdinů se mi příběh četl lehce a v mém nitru nezanechal žádné negativní emoce.

27.12.2017 5 z 5

Žena v Orient expresu Žena v Orient expresu Lindsay Jayne Ashford

Dva dny jsem prožívala atraktivní výlet - cestu Orient expresem z Londýna do Bagdádu. V kupé jsem sledovala trojlístek dam - slavnou Agathu Christie, archeoložku Katharine a krásnou Nancy. Tři ženy - tři osudy.
Autorka v této knize mísila fikci s detaily životů skutečných osob. Mně se toto hezké, poklidné a inspirativní čtení líbilo.

23.12.2017 4 z 5

Tajná láska Jakuba Krčína Tajná láska Jakuba Krčína Eliška Jindrová

Oddechové čtení na dva večery, nejen milostný příběh Jakuba Krčína a dívky Zuzany, ale dovíme se i o vzpouře rybníkářů a o historických faktech z doby, kdy vznikal rybník Svět. Pěkné čtení to bylo, nejen zábava, ale i poučení z české historie.

20.12.2017 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Za mě velká spokojenost. Chvíli jsem s výběrem knihy váhala, ale vůbec nelituji.
Čtivá detektivka, která mě chytla hned od prvních stránek, udržela mě v napětí a rozbouřila moji zvědavost... I když se nekonalo žádné velké překvapení na závěr a ten se dal předvídat, i tak to bylo parádní čtení. Fakt mě bavilo a to je to hlavní !

19.12.2017 5 z 5

Poslední anglická královna Poslední anglická královna Steve Robinson

Moje první knižní setkání s genealogem Jeffersonem Taytem. Kniha s lákavě krásnou obálkou a s atraktivním názvem je mixem akce, napětí, historie i trošky romantiky. Určitě si ráda přečtu i další příběh, novince od tohoto autora Ztracené vládkyni, určitě neodolám :-)

16.12.2017 4 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Já jsem z Irské krásky nadšená !!
Již dlouho jsem nečetla tak silný a skutečný příběh, již dávno mnou tak necloumaly emoce a již dávno se mi nestalo, abych přes den tolik myslela na hrdiny knihy...
Slzy už po dočtení oschly, ale mé nitro je ještě plné bouře.
Prosím, přečtěte si, nebudete litovat, za mě jedna z nejlepších knih letošního roku !

13.12.2017 5 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Otevřít další knihu případů inspektora Gamacheho pro mě znamená opětovné setkání se svými milými přáteli...
Bylo to znovu parádní čtení, které mě pohltilo, zabavilo a tentokrát také dojalo.
Těším se na další příběh, zatím se mějte hezky, pane inspektore, a nebuďte tolik smutný :-)

11.12.2017 5 z 5

Zvláštní příběh Zvláštní příběh Katarína Gillerová

Někdy vám život napíše takový zvláštní příběh....
Ale ne, byl to úplně normální příběh, nahlédnutí do života rodiny se třemi dcerami, zachycení jednoho úseku jejich života, který není zrovna růžový.
Hezky jsem si početla, knihy této slovenské autorky mám ráda již pár let a vždy znovu a znovu po nich s radostí sáhnu.

09.12.2017 4 z 5

Rubínový pokoj Rubínový pokoj Pauline Peters (p)

U této knížky, na kterou jsem se hodně těšila, jsem měla dle anotace jiné očekávání. Nebylo to vůbec špatné, knížka se četla dobře, ale podle mého názoru je Rubínový pokoj historická detektivka z viktoriánské Anglie.
Ze začátku chvíli trvalo než jsem se začetla, no pak se příběh hezky rozvinul.
Obálka knihy se moc povedla, nejen potěšení pro duši, ale i pro oči :-)

07.12.2017 4 z 5

Zkrocená královna Zkrocená královna Philippa Gregory

Hodnotný historický román o životě poslední manželky Jindřicha VIII. Kateřiny Parrové . Román o tom, kterak vzdělaná žena musela potlačit svou lásku k jinému muži a provdala se za tyrana a bála se tak o svůj život.
Miluji historii a Philippa Gregory je moje oblíbená autorka. Napsala výborný román, u jehož čtení se sice musíte víc soustředit, ale kniha vás jistě obohatí o nové poznatky z dávné minulosti.

04.12.2017 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Skutečně ledový thriller u jehož čtení mne mrazilo.
Příběh má rychlý spád, perfektní atmosféru a děsivý děj... opravdu jsem se při čtení místy bála a nebylo mi moc příjemně. Ze závěru knihy jsem byla docela zmatená, hodně jsem nad tím vším přemýšlela a četla jsem ještě jednou. Myslím, že zde je místo na čtenářovu fantazii, každý si to vyloží podle svého.
Těším se na další knihu autorky, tato se mi neobyčejně líbila !! Doporučuji : -)

01.12.2017 5 z 5