zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Slavík Slavík Kristin Hannah

Mimořádný a silný román !! Po dočtení vím, že mi Slavík ještě dlouho bude zpívat a jeho hlas doznívat v mých myšlenkách...
Slavík je také důkazem, že nejenom thriller či detektivka udrží čtenáře v napětí, je důkazem, že jsou i jiné knihy, které nelze odložit, zapomenout na ně.
Krásné, dojemné a tak skutečné !! Děkuji autorce za setkání s tak nezapomenutelnými hrdiny !!

27.11.2017 5 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Papírová labuť je o lásce, vině a odpuštění.
Jedná se o velmi pěkně poskládaný příběh, romantika a vášeň se mísí s napětím, krutou realitou a odplatou. Čtení mě hodně bavilo a vůbec jsem neměla pocit, že by kniha byla nějak násilnická či vulgární. To červené upozornění na přebalu se mi zdá docela zbytečné.

24.11.2017 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Paráda ! Opět jsem si celé to vyšetřování ohledně zmizení Jessiky nádherně s Erikou užila. Mně se moc líbí styl psaní Roberta Bryndzu - ta jednoduchost a srozumitelnost a přitom je vše napsáno tak čtivě, že mě příběh doslova vcucl a já se ponořila do děje jako Jessica do temné hlubiny :-)
Tento případ s Erikou se mi zatím líbil nejvíc, posílám proto Robertovi pět hvězdiček a srdečný pozdrav na Slovensko !!

22.11.2017 5 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Bylo to příjemné oddechové čtení, ale tato kniha mé očekávání rozhodně nenaplnila. Opravdu až poslední třetina knihy mě silněji vtáhla do děje a bavila o kapku víc...Žádné napětí, mrazení či překvapení nečekejte.
Dle mého názoru si stříbrnou placku Edice světový bestseller tento příběh zdaleka nezaslouží :-)

20.11.2017 3 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Psychologické drama s rychlým tempem o hledání dávno zapomenuté pravdy.
Mně se to moc líbilo, hlavně svižný a srozumitelný styl vyprávění, je to velmi vydařený autorčin debut.
Kniha, kterou budete jen neradi odkládat!!

18.11.2017 5 z 5

Trojhra Trojhra Blanka Hošková

Tak tato miloučká miniknížečka mě potěšila spíše svým obalem, obsah byl hodně krátký, ale jeho výpověď určitě zajímavá.. Příběh ocení spíše čtenářky vyššího věku, ale opravdu to bylo hodně kraťoučké, ale už držet v ruce tuhle knížečku byla pro mne radost :-)

15.11.2017 3 z 5

Jestli mi uvěříš Jestli mi uvěříš Katarína Gillerová

Moc hezký, čtivý příběh mladé Viktorie, která hledá své místo v životě a zároveň bojuje s nepřízní osudu.
Večer po dočtení knihy jsem po uspokojivém konci spokojeně usínala. Je to velmi pěkné, o obyčejném životě a o obyčejných lidech, to umí paní Gillerová skvěle !!

14.11.2017 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Hadrový panák je jistě vydařený debut britského autora, kvalitní žánrový kousek.
Ze začátku mi chvíli trvalo než jsem se začetla, pak jsem se ponořila do děje, který byl napínavý a místy i děsivý... Kdo má rád kriminální thrillery nebude zklamaný, mě osobně kniha nenadchla až tak, jak jsem čekala, proto dávám o hvězdičku méně.

12.11.2017 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Velká kniha o velkých maličkostech od velké autorky.
Jodie ve svých knihách sahá po velkých a silných tématech, která dokáže tak bravurně zpracovat. Již od prvních stránek mě příběh naprosto pohltil, a i když to nebylo lehké čtení, tak nakonec se dostavilo velké uspokojení.
Skutečně je to v životě tak, že když nemůžete dělat velké věci, můžete dělat maličkosti velkým způsobem. A to Jodie umí !!

10.11.2017 5 z 5

Nevycházej po setmění Nevycházej po setmění Helene Tursten

Super detektivka, která se mi moc fajn četla a líbila se mi. Nečekejte žádné velké překvapení, je to taková detektivka anglického stylu s příjemnou vyšetřovatelkou Emblou a jejími svéráznými parťáky. Určitě je to kvalitní čtení pro milovníky napětí.

07.11.2017 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

"Existují někde ještě další Benové ... ?" To je otázka, kterou položila Ashley a na kterou se ptám i já...
Hora mezi námi je příběh mnoha přívlastků - silný, lidský, dojemný... Přečetla jsem ho doslova jedním dechem. Při čtení jsem měla občas pocit, že se dívám na film, tak skvěle je totiž kniha napsaná. Slíbila jsem tedy Benovi, Ashley i statečnému pejsku Napoleonovi, že se na jejich film skutečně podívám.
Na brzkou viděnou, přátelé !!!

05.11.2017 5 z 5

Slon pro Karla Velikého Slon pro Karla Velikého Dirk Husemann

Docela jsem váhala nad čtením této knihy a nakonec musím napsat, že nelituji, ale ani nejásám. Některé pasáže knihy se mi hodně líbily, ale naopak místy jsem se musela do čtení trošku nutit... Příběh je dle mého názoru hezky zpracovaný, je to příběh z 9. století a všechna ta historická fakta a reálie vyžadují zvýšenou pozornost při četbě.
Doufám a věřím, že kniha potěší milovníky dávné historie :-)

03.11.2017 3 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Žena v okně je působivý thriller, kdy při čtení nebudete vědět, co je skutečnost a co paranoia, čtení vám mírně pocuchá nervy, zažijete překvapivé zvraty a dostanete chuť na láhev merlotu !

01.11.2017 5 z 5

Sbor chilburských dam Sbor chilburských dam Jennifer Ryan

Mimořádný román, který autorka poskládala z dopisů a deníkových záznamů, který se odehrává na anglickém venkově za časů druhé světové války.
Je to silné, poetické a okouzlující dílo. Prostě paráda. Užila jsem si každičkou chvilku při čtení této knižní perly. Prosím, přečtěte si. Nebudete litovat !!

29.10.2017 5 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Zmizelý je v každém případě dobrý psychothriller, nelze mu upřít čtivost a napětí, které je znát na každé stránce. No mám-li být upřímná, sama jsem podobného věku jako Claire, stejně mám dva dospělé syny jako Claire a mě tedy tato kniha dost deprimovala a rozesmutnila. Ano, je to příběh reálný, který se může stát komukoliv, dobře napsaný, ale podruhé bych asi po něm nesáhla...

27.10.2017 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

S nemalým očekáváním jsem vstoupila do panského domu Melzerů a s dobrým pocitem a spokojeností zavírám na konci knihy pomyslné dveře.
Já jsem dostala jako čtenářka přesně to, co jsem čekala. Líbivý, jemný příběh rodiny z vyšší společenské třídy ze začátku 20. století. Příliš napětí a akce jsem zde ani nehledala, to si zase ráda přečtu nějaký ten thriller...
Nezbývá mi než dodat, že další díl této ságy si rozhodně ujít nenechám :-)

25.10.2017 5 z 5

Krámek s hedvábím Krámek s hedvábím Dinah Jefferies

Krásně napsaný příběh z koloniálního Vietnamu vypráví nejen o lásce, ale i o sesterské rivalitě a o rozpolcenosti hlavní hrdinky, která musí volit mezi láskou a věrností k rodině.
Určitě si Krámek s hedvábím přečtěte a tato kniha vás pak odmění okouzlujícím čtenářským zážitkem !!

22.10.2017 5 z 5

Někdo tě vidí Někdo tě vidí Clare Mackintosh

No, ještě dobře, že bydlím na vesnici a metrem nejezdím !!
Hodně poutavý thriller, který vás bude napínat a děsit od první stránky, pořád budete čekat co se stane a kdy se to stane.
Originální a moderní příběh s překvapivým závěrem !!

19.10.2017 5 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Již podruhé jsem propadla kouzlu a statečnosti Davida Rakera a za víkend jsem měla tuto objemnou knihu přečtenou.
Strhující a napínavý děj mě natolik pohltil, že jsem jen nerada čtení odkládala a již nyní se těším na další setkání s neohroženým sympaťákem Davidem :-)

16.10.2017 4 z 5

Jantarové dědictví Jantarové dědictví Heidi Rehn

Dočetla jsem poslední stránky trilogie, kdy se završí osudy felčarky Magdaleny a její dcery Carlotty. Tento třetí díl již sleduje osudy mladé Carlotty a jejího milého medikuse Christopha Keplera, ale i Magdalena je stále součástí příběhu.
Román jsem přečetla poměrně rychle, předchozí dva díly byly trošku akčnější a snad se mi líbily trošku víc, ale celou trilogii hodnotím pozitivně a posílám za ni autorce pět hvězdiček :-)

14.10.2017 5 z 5