zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Uchopit sen Uchopit sen Beatrice Colin

Nenápadná knížka s krásnou, jemnou obálkou, která v sobě ukrývá stejně tak krásný a jemně procítěný příběh lásky a vzájemných sympatií pařížského inženýra a skotské vdovy - společnice.
Nečekala jsem, že na stránkách této knihy najdu tak okouzlující příběh.
Vydejte se proto i vy do Paříže roku 1887 a začněte číst a snít ...

11.10.2017 5 z 5

Krvavá hraběnka Krvavá hraběnka Linda Lafferty

Tuto knihu jsem si již dlouho toužila přečíst a moje přání mělo dva důvody. Tím prvním bylo mé nadšení z první knihy této americké autorky Lazebníkovy dcery. Kniha situovaná do rudolfínské doby, do Českého Krumlova, mě okouzlila.
Druhý důvod byl ten, že hrad Čachtice znám od dětských let a bydlím nedaleko. Přečetla jsem tedy mnoho příběhů s Alžbětou Báthoryovou.
Krvavá hraběnka byl tak trochu nezvykle a zvláštně napsaný historický román.
Kletba rodu a hrůzy, které se táhnou staletími se spojí se současnými reáliemi v Coloradu. Ta historická linka o čachtické paní se mi líbila mnohem víc a myslím. že tento děj mohl být bohatší i delší, víc propracovaný.
Kniha je to sice čtivá, ale mé velké očekávání naplnila jen částečně.

08.10.2017 4 z 5

Panenka Panenka Hollie Overton

Na mě Panenka zapůsobila nejvíc na začátku. Řekla jsem si "ach", to bude pecka, thriller jak vyšitý :-) Pak jsem měla pocit, že čtu spíše psychologický román a mé nadšení z knihy trošku uvadlo. Celkový dojem pak vyspravil závěr, který byl nečekaný a ostrý jako břitva.
Jinak se příběh četl dobře, za dva večery jsem se s hrdiny rozloučila.

06.10.2017 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Nádherný román, odehrávající se ve svou časových rovinách, přičemž ta z doby války se mi líbila více.
Příběh nejen o lásce, ale hlavně o neuskutečněných touhách a citech, o osudu, který čeká na své naplnění desítky let.
Hodně emotivní závěr udělal krásnou tečku celému rozsáhlému příběhu.

04.10.2017 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Sběratele motýlů jsem přečetla poměrně rychle a musím uznat, že od první do poslední stránky je to příběh, který vás nutí číst dál a dál, je to vyprávění, které má grády a probudí vaši zvědavost.
Je to ale typ příběhu, který je dost těžko uvěřitelný, a pak mě napadá, kam až lidská fantazie může zajít, aby příběh byl dost děsivý, morbidní a krutý. Jsou vůbec nějaké hranice ?
Takže na zklidnění mysli si naordinuji nějaký klidnější žánr - historii, či romanci...

29.09.2017 4 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Napínavý a i děsivý thriller, u jehož čtení jsem se i trošku bála, a nebylo mi zrovna příjemně. Pro mne jsou takové činy jen stěží uvěřitelné, ale vím, že lidé se někdy chovají velmi krutě a barbarsky.
Mazánek je vydařená prvotina s originální zápletkou !

25.09.2017 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Malá knižní jednohubka. Je zřejmé, že Gillian psát umí. Ač to bylo velmi krátké čtení, mě to bavilo, ale vůbec jsem se nestačila bát :-)
Knižní vydání pro fajnšmekry :-)

20.09.2017 4 z 5

Medikus z Heidelbergu Medikus z Heidelbergu Wolf Serno

Rozsáhlý historický román líčí cesty osudu studenta medicíny Lukase - od jeho rozhodnutí stát se lékařem, přes jeho studia na dvou univerzitách, lásku ke kurfiřtově dceři Odilii, poznáme jeho přátele a jeho nejvěrnějšího a největšího psa Chňapa.
Příběh jsem četla téměř jedním dechem, nejvíce mě zaujaly kapitoly, kde Lucas a jeho přátelé bojují s morem. Závěr knihy mně kapku nesedl, konec je až moc otevřený, snad autor chystá pokračování.
Ale jinak pěkný, čtivý a hodnotný román.

20.09.2017 4 z 5

Severská rapsodie Severská rapsodie Jiří Hanibal

Severská rapsodie je román, který mě potěšil i poučil. Je to moc hezky napsaný román o životě Bedřicha Smetany, zejména o době, kdy žil ve švédském Göteborgu.
Mne čtení této knížky moc bavilo, je to příběh velmi procítěný, místy i smutný, no dověděla jsem se hodně nového a určitě knihu doporučuji k přečtení.
Byla to moje první od pana Hanibala a určitě sáhnu po další !!

16.09.2017 5 z 5

Pod nebem Cornwallu Pod nebem Cornwallu Liz Fenwick

Další z příběhů anglické autorky z prostředí krásného Cornwallu.
Prolínaly se tady osudy dvou žen - mladé Demi a starší Victorie, které spojí souhra osudu dohromady a ony jen stěží hledají cestu společného porozumění.
Je to oddechové čtení, které se sice dobře čte, ale stopy ve vás nezanechá.

14.09.2017 3 z 5

Benátský proces: Návrat porodní báby Benátský proces: Návrat porodní báby Roberta Rich

Pro mě to byla radost číst ! Tato série o židovské porodní bábě Hanně je velmi vydařená a i tento třetí díl byl opravdu skvělý.
Prostředí Benátek 16. století, židovského ghetta, krásně prokreslené postavy hlavních hrdinů... Každou stránku jsem četla s velkou chutí a nadšením, byla to opravdová lahůdka pro mou čtenářskou duši :-)

12.09.2017 5 z 5

Čarodějka na pražském hradě Čarodějka na pražském hradě Dana Chamblee Carpenter

Děj této knihy nás zavede do české historie, do doby vlády krále Přemysla Otakara II. Nejedná se ale o čistě historický román, je to spíš historicko- mysteriózní příběh.
Jistě jej napsala velmi talentovaná autorka, protože je příběh opravdu překrásně zpracovaný. Ačkoli nejsem cílová čtenářka podobného žánru, nelituji přečtení, ke konci jsem knihu odkládala jen stěží.

09.09.2017 4 z 5

Dokonalá partie Dokonalá partie Kristan Higgins

Ona je to opravdu DOKONALÁ knížka.
Děkuji mým oblíbeným uživatelkám Samiře a JaněDor, které zde napsaly hodnocení, které vzbudilo můj zájem o tuto senzační romanci.
Příběh je napsaný velmi živým jazykem, není to žádná sladkobolná romance, ale kousek, u kterého jsem se nahlas zasmála a pobavila. I ta malá krysina Spike byla úžasná, klidně bych se nechala trošku pokousat :-)

08.09.2017 5 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Michel Bussi je opravdu skvělý autor. Právě jsem dočetla a jsem z toho docela paf :-) Ano, dostal mě ten závěr knihy, zase jednou kniha, které mám plnou hlavu.
Líbilo se mi to ovšem celé, nejenom konec.
Netypická detektivka, odehrávající se v atraktivním prostředí, s originální a děsivou zápletkou !!

05.09.2017 5 z 5

Prokletý rod Palmisanů Prokletý rod Palmisanů Rafel Nadal (p)

Právě jsem dočetla a přiznávám, že u této knihy je pro mě hodnocení obtížné.
Jsem plná rozporuplných pocitů, hlavní linka příběhu je krásná i dojemná, ale prostředí a hlavně okolnosti (politické) mi často nebyly srozumitelné a tím pádem mě čtení místy nebavilo. Je jisté, že za to mohou mé neznalosti.
Jednoduše mi tato kniha nesedla, ale to se stává. Pro ostatní bude třeba mimořádným zážitkem a tak to přece chodí v životě i v knižním světě...

03.09.2017 3 z 5

Život v hříchu Život v hříchu Eva Ava Šranková

Román slovenské autorky nás přenese do Itálie 12. století, do doby plné intrik, zvratů a krutostí. Křížová výprava, život templářských rytířů, ale hlavně středověkých žen, tím vším je naplněn tento příběh z historie. Nechybí láska, krása, vášeň, vše s velkým citem pro detail.
Určitě si přečtu i další autorčinu knihu, velmi ráda i slovensky, neboť Život v hříchu mě překvapil, pobavil a okouzlil. Bravo, paní Šranková, pište prosím dál !!

31.08.2017 5 z 5

Slibuji ti, Annabelle Slibuji ti, Annabelle Tamara McKinley

Kniha s překrásnou, podmanivou obálkou, která v sobě ukrývá moc hezký příběh neobyčejné lásky. Jedná se o odpočinkové, příjemné čtení, stránky jsem obracela velmi rychle... no musím zároveň napsat, že ačkoli to bylo krásně napsáno, mé emoce příběh neprobudil. Tak nějak klouzal po povrchu, a já hledala víc :-)
Ale určitě hezká četba :-)

28.08.2017 4 z 5

Růže mají trny - Román o Alžbětě I. Růže mají trny - Román o Alžbětě I. Sandra Byrd

Vydařený román o královně Alžbětě I., dceři Jindřicha VIII. a Anny Boleynové, milované, panenské anglické královně... Dlouhý a složitý královnin život je v knize ukázán z perspektivy dvorní dámy Heleny von Snakenborgové, která je zde vypravěčkou příběhu.
Moc pěkné čtení, historie doslova ožívá před očima ! Líbil se mi i rozhovor s autorkou knihy či autorčina poznámka na závěr, kde se dovídáme zajímavosti a skutečnosti o tudorovské době.

26.08.2017 5 z 5

Dobré duše Dobré duše Irena Obermannová

Dobré duše je dobrá česká detektivka. Sice mě šachistka Alice ani ostatní postavy moc k srdci nepřirostly, ale příběh se četl dobře a po dočtení mám z Dobrých duší dobrý pocit :-) Takže docela fajn.

24.08.2017 3 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Po dočtení toužím vyrazit do Cornwallu a uprostřed hlubokého lesa najít onen opuštěný dům, obklopený zpustlou zahradou...
Moje oblíbená autorka opět nezklamala !
Znovu nám čtenářům nabídla krásný, nevšední a hodně spletitý příběh, který jistě potěší čtenářovo srdce.
Překrásný příběh, který vám poskytne kouzelný čtenářský zážitek !

22.08.2017 5 z 5